Puiuti de Randunici 2008!! (90)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Pucca, da, la greu! Si de obicei, atunci face si kk!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

Bianca se partaie in special cand papa!
Apropo voi le mai dati Sabsimplex?
Si legat de febra cand apar dintisorii, de cat incolo se considera febra? Ieri i-am luat temperatura si avea 37.6 rectal, e febra? Si daca da, ce sa-i dau?

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pucca spune:

http://www.suntmamica.ro/Febra-si-masurarea-temperaturii-bebelusului.html am gasit raspunsul . Deci rectal se considera febra tot ce e peste 38.

Bianca Maria - 28.03.2008
Minunea mea!
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Fii-mea a zis MAMA!

A fost mai intai un "ma" si pe urma "mama"... Bine, nu ma-mbat cu apa rece; stiu ca nu a fost nimic constient, ci mai degraba niste onomatopee intr-un lung sir de icnete, oaaa, igi, mmm, aahh, ingi, eeeiii...

Dar au sunat asa de frumos!



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

pucca, mie pediatrul mi-a recomandat asa: efferalgan supozitoare 80 mg / paracetamol supozitoare 125 mg pentru temperatura peste 37,5 si Novocalmin supozitoare 300 mg - o jumatate de supozitor pentru temperatura mai mare de 38,5.

eu insa la temperatura de pana la 38 nu prea ii dau nimic. o urmaresc sa vad cum evolueaza si poate doar sa persiste si sa dea ea semne de ingrijorare. si destul de des are 37 cu 6, 7..

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:



pentru sanzi vorbareata

Citat:
citat din mesajul lui Kya

Fii-mea a zis MAMA!
A fost mai intai un "ma" si pe urma "mama"... Bine, nu ma-mbat cu apa rece; stiu ca nu a fost nimic constient, ci mai degraba niste onomatopee intr-un lung sir de icnete, oaaa, igi, mmm, aahh, ingi, eeeiii...
Dar au sunat asa de frumos!

Raluca mamica de Sanziana mititica



Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Clau ma bucur pentru progresele Rebeccai! Nu-i asa ca e bine sa mai dormit si tu putin?

Liana

Pucca Sab Simplex nu i-am dat niciodata, ci altele asemanatoare. Dar acum nu-i mai dau de mult. In rest partzuri la greu



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

LA MULTI ANI PUILOR NASCUTI PE 1! (TEA, REBECA, BAROSANELU', DAVID, NATALIA)


http://www.library.okstate.edu/vetmed/assets/ieatplants/additional_images/asparagus_fern.jpg = asparagus
pt mine, ca si pt multe altele, asta e asparagusul!!! de acord ca o fi denumirea in latina a sparanghelului, dar cred ca nici una din noi nu zice ca a dat ceai de chamomilla recutita copilului. dar pana la urma fiecare alege sa dea de mancare ce are chef copilului, chiar daca asta inseamna planta decorativa.

kya felicitari pt descoperirea noua a sanzianei (picioarele) si pt primul "mama"! m-a amuzat tare ce sunete scoate!!!

clau felicitari si voua pt o noapte cu mai putine frichineli...poate-poate se da si Rebe pe brazda cu somnul!

pucca,liana imi pare rau de frichinetele voastre si mofturoase cu papica...probabil e ceva legat de dintisori...pucca daca vrei iti mai explic cum e cu pungutza aia, daca vrei sa mai incerci.

Amira a papat azi piure de fructe cu mar crud, piersica si banana. nu prea ii place, mananca mult mai bine legumele, si fructele astea care sunt asa bune si dulci nu ii plac. cred ca maine o sa-i pun un pic de laptic in ele, ce ziceti?



ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lianam spune:

rox si mie mi-a zis pediatru ca daca nu papa bine piureurile asa cum sunt, sa incerc sa ii pun laptic in ele ca poate asa devine mai tentant ! la sclifoselu' meu nu a mers nici asa, dar....speranta moare ultima

Liana, mami de Teo (27.03.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Roxana eu ii mai puneam in fructe sau in legume niste cereale cu lapte. Si le papa.

La Multi Ani bebeilor nascuti pe 1!



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput