Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (299)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

hello,


Bianca m.ai facut curioasa: cine sa te sune???

Cosmi ce ghinioooonnnnn!!!!!! moaaama asta iti lipsea acum!!!!! smotru acasa, smotru la sv. O sa cazi franta seara Bine ca nu a patit Stefan ceva din cauza apei fierbinti!

Ioana cred ca maine-poimaine vine scrisoarea de la clinica, abea astept, iti dai seama Succes lui Razva cu acomodarea la gradinita

Giova ce face sorella?


bianca explain to me ce e cu iconurile alea multe?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


acum la ceas de seara, de abia am timp de net.

Drumul a fost super ok, Marco a papat piureul cu carnita inainte sa plece trenul din gara, asa ca i-am dat la tati caserola. Dupa ce a plecat trenul, s-a mai jucat putin si mi-a cerut suzeta ca sa doarma. a dormit o ora jumate, s-a trezit dupa Deva.
azi noapte s-a culcat la ora 2, s-a trezit la 10 asa ca era cam obosit.
acum nu doarme, dar nici mult nu mai are. eu vreau sa ies cu sora si Luca in oras si nu prea pot de pitic.
A fost numai pe-afara, plin de copii, i-a placut tare mult.
eu cu treaba cu mireasa, cu cumnata, etc.
ma scot astia afara din casa, asa ca...sper sa citesc dimineata ce ati scris.
va si noapte buna.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

tot eu.....am venit acasa si cum nu am somn....
Ioana bine ca atoi ajuns cu bine, tare periculosi sunt astia cu tirurile, li se pisca de ceilalti, ei se considera stapani in trafic.
Cum de incepe Razvan gradinita? la ora 12 il ia bona acasa? sper sa se integreze bine si fara imbolnaviri.
Cosmi o saraca de tine, nasoala zi. tot e bine ca ati fost acasa, caci de erati plecati si se spargea teava era mai rau.
Bianca ti-a fost dor de copii, e bine fara ei, dar tot mai bine e cu ei acasa. oricum e super ca puteti avea si zile de relax, ca aveti unde sa-i mai duceti din cand in cand.
Maraki, lui Robert. sa aiba noroc in viata si multa sanatate!!!!

Noi azi am venit cu trenul, sorella cu Luca in motot. ma uitam dupa ei pe sosea, doar ca aveau un avans de 30 min. La un moment dat vad o ambulanta si ii trimit sms ca tare primejdioasa mai sunt. ei erau ok.
Maine dim. pleaca pe Transfagarasan, Brasov, Bran...of...iar stau cu emotii. dar ne-a promis ca nu face drumul in moto, daca e primejdios. mai bine cu telecabina si-l lasa pe Luca sa urce/coboare singur.

Marco a stat fara probleme cu ai mei, acum seara. a adormit fara suzi, nici acum nu o vrea, doar cu noi face smecherii.

ma pun si eu la , ar fi cazul, caci maine ma trezesc devreme.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Neatza buna la ..mi-e somn ...iar ca m-am culcat la 1 .
Maraki ma distram si eu. La multi ani lui Robert pt ziua de ieri..noroc cu Giova ca si-a amintit ca e in 1 (stiam si eu dar am uitat). Ma gandeam ca poate fetele vb intre ele pe mess, la telefon daca nu scriu aici. Altele vorbesc si de cate ori au facut kk copiii lor
Giova pai daca mergi acasa ai un motiv bun sa spui ca ai uitat acolo suzeta la buni. Si asa...poate ai noroc si il dezveti. Si sefa mea e fericita ca a scapat de suzeta, i-a tot spus ca e rusine ca fetitele sa aiba suzeta.... Fetita ei are 3 ani....
Azi dimienata s-a trezit Dani la 6.55. A vrut in pat la mine si l-am luat. A vrut cacao si i-am facut. A baut si ne-am pus sa mai dormim un pic pana imi suna ceasul...dar a venit Nelu acasa...cum a auzit Dani cheia in usa a fugit la usa...tati, tati , tare dor i-a fost de el, tare mult il iubeste pe Nelu.
Azi ai mei merg la scos la de cartofi la tara (Nelu si Sandra), Dani e cu maica-mea acasa. Trebuie sa merg la gradi zilele astea sa vad ce e pe acolo.
Sunt prin zona...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

salutari si de la noi! fetelor multumesc pentru urarile pentru mine si pentru Jean sunteti niste dragute.
Maraki la multi ani pentru Robert sa va sarbatoriti frumos, sa ne zici ce a zis de cadou.
Cristina sa folosesti cu placere si fara incidente masina
Giova super simpatic Marcolino si cuminte, minivacanta frumoasa si distractie frumoasa la nunta, astept poze.
Ioana imi pui te rog schema de trat homeopat si pe mess ca nu o mai gasesc aici nu mai stiu la ce pagina era, merci si bine ca ati ajuns cu bine, in Romania e o aventura sa bati tara in lung si in lat.
Sa va zic de tort ca ma intrebati, a izsit frumos dar nu f bun nu a avut gustul ala bun de rom care il avea in ro, se simtea un gust de alcool care nu imi place, pacat de crema mea de ciocolata care iese mortala...asta e nici nu mai fac pana nu gasesc esenta de rom ca nu merita. In rest a fost ok, ne-am distrat cu piticul la culme cu tortul si cu niste lumanari, cu baietelul acela nu s-a jucat mare lucru ca era mofturos si atunci l-a lasat Alain in treaba lui a fost si simpatic la faza asta.
Cam atat de la noi, Alain si cu mine suntem raciti de zile mari eu am o bronsita groaznica, tusesc ca un magar nu alta de nu dorm noptile, Alain nu e chiar asa dar nu il duc inca la haltgarderie desi abia asteapta saracul.Luam carbocisteina si panadol si sper sa treaca, mie mi-a dat si antibiotic la ce tuse urata am dar am crezut ca mor de rau dupa o zi asa ca am renuntat si astept sa treaca fara.



Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hello!!!
azi dim. m-am trezit sa merg la un mag. de genti. de abia am plecat, caci marco s-a trezit si el si era tot dupa mine. Mi-a zis mama ca a plans, dar l-a prostit sora-mea de a uitat.
Am fost cu el prin oras si cu ai mei. I-am luat un puzzle misto: imaginile cu animale trebuie sa le asocieze la imaginile cu imaginile cu legume/pajisti (trebuie sa stie ce mananca fiecare animal sau unde traieste el).
fug sa-l culc, caci pe urma merg in oras si la epilat cu vara-mea.

Silvia insanatosire grabnica la amandoi!!!
Bianca bine-ar fi sa scapam de suzeta, dar azi noapte cand am inchis compu, s-a trezit Marco si a cerut suzeta. acum la nani iar e cu ea.
s-a facut urata, i-am zis sora-mi sa-mi cumpere altele, aici nu gasesc de 18 m, si mi-a luat Luca alt model. marco nu le vrea pe alea. asa ca tot cu asta vai s-amar de ea suntem. s-a albit cauciucul, am zis ca are bube pe ea si tot degeaba.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata si de la noi,

Multumim mult pt urari Cadoul l-a primit din ziua in care il cumparasem, nu puteam sa astept pt ca avea nevoie sa vada filme si la el in camera A fost o surpriza frumoasa pt ca de n luni tot spuneam sa isi cumpere si....nimic......

Silvi sanatate voua cum de te lasa Jean sa nu urmezi tratamentul prescris?

Sant kaaaput!!! Pe langa treaba extraordinar de multa( este expo importanta si este full rest ) am mai si cazut astazi Am vrut sa imping o masa cand dadeam cu mopul, mi-a alunecat piciorul si am cazut pe o parte cu urechea in piciorul scaunului, m-am zgariat si la gat sub ureche si una peste alta mi.a cazut si scaunul in cap dupa ce am aterizat jos vai ca m.am saturat de sv asta,nu sant eu de asa ceva dar imi convine programul ca sant acasa exact cand se trezeste Angelo.
Bianca ma intrebai de ce astept 1 an sa il duc la gradi pe Angelo, aici nu il primeste cu pampers si oricum am citit pe forum ca a spus un dr. ca varsta cea mai buna pt a da copilul la gradi este 4 ani.

ma apuc sa fac o ciorbita de perisoare, trebuia ieri dar am fost plecati....Angelo nu a vrut sa plece cu bunica-su ieri, am stat dupa el vreo ora sa il imbrac( socroseniu astepta ) si nu vroia sub nici un chip...drept urmare astazi sta cu noi acasa pt. ca asta vrea



edit: super Giova, asa o sa invete Marcolino despre animale. Apropos de asta, Angelo aproape ca a invatat si el nr. de la 1-10 sa le recunoasca, are laptopul ala din Grecia si i se cere sa apese pe nr...acum le stie in in ro si in greaca.
Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

uitasem sa scriu ce era mai important pt mine Au sunat azi de la clinica si au confirmat ca EEg-ul este ok Vor sa venim pt testul de auz dar nu sant sanse sa stea Angelo sa-i puna nu stiu ce in ureche Cum nu au reusit prima data, nu vor reusi nici alte dati.Oricum aude perfect, asta ar fi pierdere de timp fara rezultat.

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

pe unde umblati mamici?
eu am fost in oras...am plecat bou si am venit vaca. nu am rezolvat nimic. sper ca maine sa am mai mult succes.
Marco a iesit cu tata in parc, asta dupa ce m-a facut sa merg si eu cu ei o bucata buna de drum....ma dispera ca nu se dezlipeste de mine. e clar ca nu putem sa-l lasam aici macar o sapt., ca sa mai respiram si noi. Mi-e dor sa fim numai noi 2, sa iesim in oras, mi-e dor de vremurile de demult. ar trebui sa plecam undeva amandoi, macar un weekend. tare bine ne-ar prinde.

Maraki imi pare rau ca ai picat, sper ca esti ok, in afara de zgarietura la ureche.
Ma bucur ca rezultatul la EEG a fost bine, asta e cel mai important. daca tu zici ca aude bine nu trebuie sa-ti faci probl. ca nu sta la testul ala.
Animalele ii plac la nebunie. acum i-a luat mama si dintr-alea de plastic, dar din jungla. ca avea ceva dar nu pe toate. alea de la ferma le stie. cu astea avea probleme cu hipopotanul, rinocerul si pantera. in schimb le stie pe toate, l-am pus sa le numere: 1, 2, 4, 7, 9, 10. asa numara el. sa-mi zica cum face fiecare si ce culoare au. la astea nu a gresit, macar atat.

eu acum pierd vremea.....trebuie sa ma intalnesc cu cumnata sa-mi duca rochia la fabrica sa mi-o scurteze croitoreasa si atat.
Vara-mea e pe la epilat, habar n-am. Sora-mea e prin Bran....si eu ma plictisesc....
sunt prin zona...pana nu intervine ceva...

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am ajuns si eu acasa....de la lucru am vrut la un moment dat sa intru sa vad ce s-a mai scris...m-am luat cu treaba si am uitat.
Silvi nu am inteles pana la urma ce rom ai folosit la tort...pacat ca nu ti-a iesit asa cum ai fi vrut. Puteai pune niste suc...asa il diluai. Sanatate multa ...sa va faceti bine repede..si tu si Alain.
Maraki azi maine trebuie sa ceri si spor de periculozitate...iti rupi gatul pe acolo. Super ca au iesit bine analizele , ti-am zis sa nu te stresezi degeaba va vorbi el la timpul lui .
Giova fain jocul cu animalele. Nici Dani nu mai prea stie sa numere...in vacanta asta se pare ca a uitat. Dar culorile le stie si ma bucur.
Acum mi-a cerut mar si i-am dat. Ii plac merele...ca la taica-so. Am observat ca nu ii place sa faca puzzle, are o carte cu puzzle dar nu il atrage, nu poate sa le potriveasca si spune "nu pot". Probabil nu vede...nici eu nu sunt in stare sa fac un puzzle ca nu am vedere in spatiu. Memorie vizuala am, dar nu vedere in spatiu. Daca seamana cu mine...e clar. Oricum e f devreme pt puzzle, mai are timp sa invete si poate ii va placea.
Sambata mergem la un festival la tara la bunica lui Nelu..imi cumpar branza, cascaval, smantana...mai ieftine. De 2 ani de cand se organizeaza mergem in fiecare an.
Merg sa mai fac niste probleme...il las p printul cu taica-so, Sandra e in parc cu fetele...isi fac cluburi Witch, cluburi Bratz...oracole
P.S. Va mai aduceti aminte de oracole? Sandra e la varsta asta...scrie in caiete, face schimb de caiete cu copii din parc.
Ce demult mi se pare ca a fost cand am scris eu intr-un oracol...

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput