Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (299)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Neatza buna si de la mine...eu imediat dorm cu capul pe birou..azi noapte m-am culcat dupa ora 1.30 ca deh...am dormit pana la 12 ieri si nu aveam somn. Si la 7 am fost in picioare ca m-a pus naiba sa ma programez la coafor sa imi aranjeze parul sa fiu frumoasa toata sapt . Asa ca...am un chef..., nu stiu cum sa ma fofilez sa merg mai repede acasa sa dorm pana dupa masa cand vin copii. Si azi mi-am programat si invatat deseara ca mai am un pic si vine examenul.
Ioana la ce gradi mergeti voi de nu e arhiplina? E particulara? Cat platesti pe luna? Nasol cu tirul ala, mie mi-e frica de tiruri ca de dracu......intotdeuna s-au comportat prost la volan ca doar...lor li se rupe ca nu patesc nimic ca sunt si sus si au si masina mare. Bine ca nu s-a intamplat nimic si ati ajuns cu bine
Si eu trebuie sa merg la gradi lui Dani sa vad ce si cum, ce dulap ne da....si sa mai vad ce e pe acolo. Vai ca mi-e groaza ca incepe si scoala, clasa a 5-a...am emotii...diriginta cine stie cum o fii, profesori fiecare cu toanele lui...primul semestru va fi greu pt toata lumea. Si la Dani...sigur va plange la gradi ca de 2 luni a somat acasa si nu a mai prestat munci la gradi.
Giova pai probabil va plange dupa Clau dar ma gandesc ca va intelege ca tati trebuie sa lucreze. Pe Dani asa il prostim si intelege. In ultimul timp de cate ori sun la socrii ma intreaba cand merg dupa el si eu mint ca sunt la servici . Ieri vroiam sa mergem sa il vedem dar a zis soacra-mea ca daca mergem il luam acasa ca va plange dupa noi. Si cum azi amandoi lucram...am preferat sa nu mergem sa il vedem. Sandra a fost si ieri acasa dar cu ea nu e problema, ei ii place acolo. Se pare ca lui Dani i-a cam ajuns vacanta asta ca din 2 luni 1 a fost acolo.
Si la noi e rece dimineata...azi dimineata mi-a fost rece si am uitat sa ma uit cate grade imi arata la bord. Oricum e f rece.
In rest nimic nou...acum a plecat si femeia de servici asa ca pot sa dorm linistita sa sefa nu am....inca (daca as putea sa dorm in ce bine ar fi...dar nu pot)


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Buna ziua!

Ioana, am chiar in zona o gradinitza particulara, nou deschisa in toamna asta, dar f greu s-au gasit locuri. Plus ca e cam scump pt mine, 10 mil plus plata celorlalte activitati (inot, limbi straine si mai stiu eu ce fac acolo).
Am sa incerc la asta de stat s-o las program redus si sper sa-i fie bine.

Bianca, nu vrem bona pt. ca nu am incredere in bone. Sunt convinsa ca sunt si persoane de incredere , dar nu sunt dispusa sa incerc pe copilul meu sa vad daca nimeresc una de incredere sau ba. Plus ca Sabi e un copil avid de cunoastere, e f curioasa, iubeste copii; colectivitatea i-ar face mult bine , psihologic vorbind. Acum sa vedem fizic cum o va suporta.
Cu mama ma descurc eu, mai ales daca sta Sabi program redus are timp si ea dimineata sa-si rezolve si alte trebi prin oras ,sa faca mincare acasa. Ea nu e nemultumita de idee, ii place sa mai iasa din casa, de la curte, unde nu prea ai ce face dupa ce vine sezonul ploios. Tata e circotasul, dar vedem cum rezolvam si cu el.
Oricum de prin decembrie pina prim martie voi sta mai mult acasa , asa ca e vorba doar de citeva luni.
Sper , spre binele ei , sa-i mearga la cresa, si mai ales sa-i placa; ca daca nu-i place iarasi nu e bine. Ea e si asa maruntzica si slabutza acum, sper sa n-o bata ceilalti pe-acolo ca sigur nu o sa mai vrea sa mearga.
Giova, intelege Marco ca doar e barbatzel in casa.


Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinatunza spune:

Cristina, sa folosesti sanatoasa masina si fara evenimente ! Super masina, imi place .

Irinutza si Sabina Maria (23 februarie 2006)
poze Sabina

http://www.dropshots.com/irinamav

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

ce zi

fetelor vai de curul meu(scuzati)sa vedeti si sa nu credeti....ma trezesc dimineata imi beau cafeaua imi calc lucrurile de mare doaman ca avem consiliu profesoral in prima zi si ma preg de munca...stefa se trezise si el ca n a ramas la mama ca uitasem antibioticul acasa....si cand mai aveam as mi trag bluza pe mine (machiata aranjata) pe holul mic unde am baia mare si dormtorul am apometrele langa un dulap iar stefa a tras de robinet si a ramas cu el in mana apa a tasnit ....apa fierbinte cu mare putere..el urla eu tipam si ceream prosoape apa se scurgea in hol dormitor sufragerie.....mama a iesit pe hol tipa as se inchida apa la subsol ,au venit vecinii apa curgea ,pana la urma tineam cu degetul chiar acolo ...ce sa va zic dezastru....in sfarsit au inchis apa pe coloana si treci la smotru toate prosoapele din casa plus alea noi cu toate am sters ..........................asa ca am ajuns la scoala cand se termina sedinta in adidasi si trening,acum astept instalatorul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cosmi of of. Te cred ca erai disperata, si eu am trecut prin asa ceva..doar ca mie mi-a puscat caloriferul cu apa ruginita, de ziua mea cu invitati in casa. Pana a coborat Nelu de la etajul 4 sa opreasca coloana de apa.... Pana la etajul 2 a curs apa pe pereti. Am pus mobila in mijlocul casei sa nu se umfle parchetul....Si cu invitatii am stat si ne-am uitat unii la altii...nu mai aveam chef de nimic .
Vezi...necazul vine singur nu trebuie sa il chemi

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

BIANCAASA E VAI LUME


dar cea mai tare faza a fost ca vecinii (nu i cunosc)venisera sa vada ce i si au vazut...una care tinea cu degetul la teava dar era in...sutien

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Cosmi macar au vazut o doamna sexy

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:







Deci...daca tot e liniste pe aici sa scriu si eu...
Mi-au venit copiii acasa... doamne ce dor mi-a fost de ei, si de ce sa mint asta micu e un scump si un dulce. Doamne cat ne-am mai dragalit si iubit. Sandra e afara pana la 20, noi am ramas in casa, ne-am uitat la Tv, am citit povesti si ne-am dragalit. Tare bine a fost .
Acum le fac de cina...am pus sa fac o pizza cu blat de la magazin.
Dani e mai slabutz decat cand a plecat, l-am cantarit si ave 13 kg...noah...s-a subtiat putin nu e problema.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Ce fac eu la ora asta...cu copiii:

http://www.youtube.com/watch?v=FjspxBtxFXg

http://www.youtube.com/watch?v=L2E9gVbZz8Y



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Gata, Dani e la somn...ma apuc si eu de invatat.
O seara frumoasa


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput