Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (299)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Irinuta, dea Doamne Doamne sa fie bine. Poate ca acel vaccin sa fie eficient. Lui Razvan i-am facut Hiberix absolut DEGEABA. Ma si gandeam, ce bine, nu mai face copilul atatea laringite, da' de unde, vezi de treaba! Asa sa faci, la cel mai mic semn - pas si gata, la anul sunteti mai mari si mai rezistente.

Noi acasa, aici este o vreme de toamna, eu ador vremea asta, astept sa ne vina tata sa ne ia la plimbare cu masina.

Fetelor, am si eu, in sfarsit, o veste buna: mi-a facut Viorel "cadou" masina. Un Renault Laguna (SH, fireste) o chestie maaaare, break, nu stiu cum imi voi face loc cu ea prin traficul de oras... obisnuita fiind cu matizul... da' n-o fi dracul chiar asa de negru. Deocamdata merge el cu ea, ne plimba si pe noi, dar din 15 sept. este a mea, atunci incepe Razvan cresa.

In rest - suntem bine, va pupam pe toate si pemtoti spiridusii, plec, fiindca nu mai am loc la computer, oooofffff

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici

prin casa ca e cam rocoare afara..am fost pe la mc sa papam ca mi a fost lene sa ma duc la kfc si acum ascultam muzica s a reprofilat baiatul meu si nu mai vrea ghita

GIOVA nu se pune pb sa l;uam pe cineva sa ne care mobila ptr ca si la subsol am carat tot noi ...asta e la gradi avem ajutor doamnele de servici ca avem multe de carat....deci de luni la munca (trening adidasi si ceva de pus pe cap a sugerat directoarea)

ASTERY misto cadou.....

ASTERY super cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery sa stapanesti sanatoasa masina si fara evenimente rutiere Te vei obisnui repede cu ea chiar daca ti se pare mare Asa spuneam si eu de BMW ca sant cu elefantul in trafic, obisnuita sa vad totul prin luneta, cu asta ma orientez prin oglinzi dar uite ca m-am obisnuit

Irinatunza sanatate Sabinutei, e zic sa nu o dai la gradi deocamdata.

Silvie la multi ani Am scris ieri despre tort dar uite ca nu mi.am dat seama ca era ziua ta La multi ani si pt. Jean, sa fie sanatos si sa va iubiti

Giova bine ca ai scapat de o grija cu directoarea, nu aveai de ce sa te jenezi,e interesul tau si nu se potrivea cu ce oferea ea.

merg sa urmaresc un serial, poate revin mai incolo.....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:











Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Profit ca dorm baietii....eu am pus o ciorba la foc(de fasole boabe cu afumatura) ca sa aiba Clau macar 2 zile, daca tot plecam noi.
La noi e osare, dar nu foarte cald.
la pranz am fost la biserica si in parc, a fost fain ca era cald...dar la umbra e frigut.
Intr-adevar, vine toamna si parca nu vreau, deja mi-e dor de vara si de statul mult pe-afara. cred ca tampim in casa in sezonul rece....la cum se plicitseste de repede Marco de orice activitate.

Sorella e in apropiere de Viena, e aglomeratie pe autostrada...of...doamne ajuta sa ajunga cu bine.
Eu cu Marco plec maine la 12.20 cu intercity din Arad. in nici 3 ore suntem in Alba. asa ca ne duce Clau pana la gara in Arad.

Cristina sa stapanesti sanatoasa masina si fara evenimente. Trecerea e mare de la Matiz la asta, dar te vei obisnui repede si-ti va placea pe urma.
Irinatunza doamne ajuta sa va fie folositor vaccinul si sa nu raceasca defel la cresa, daca tot ai decis sa incerci, sa vezi cum e.
Cosmi nasol, dar va descurcati voi.
Maraki asta e cu jobul, imi pare rau, dar e prost platit.
Angelos ce mai face? e cu socrii?
Bianca obosita? cum a fost?

Duminica placuta in continuare, pser sa reusesc sa intru maine dimineata.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Neatza buna la amiaza...
Eu scriu ultima, eu prima cum vine asta? ....
La nunta a fost super misto, nu a fost nunta cu fitze de acum 2 sapt si nici luxul de acolo dar atmosfera si muzica au fost... Ne-am simtit super bine, am dansat mult, a fost o nunta resita, s-a simtit ca trei sferrt din nuntasi am fost tineri. Si starostele a facut atmosfera asta a super, a bagat muzica buna....stiam eu ca 60 % la o nunta o face muzica.
La cheful finei mele...si acolo super fain...am dansat cu gasca de prieteni si am plecat dupa 3 de acolo.
Astery, sa stapanesti sanatoasa masina, fara nici un eveniment. E super frumoasa masina Renault Laguna . Cu gabaritul te vei invata, asa am zis si eu cand am mers prima oara cu meganul ca sunt cu ditamai hurdughia dar imi place. Pe langa confortul ce il am inautru ma simt in sigurata.
Silvi, la multi ani pt sotul tau
Cosmi...mai este un pic si incepe scoala...of ce repede au trecut 3 luni.
Irina vezi tu ce decizie iei...de ce nu iti aduci o bona atunci daca ti-e greu sa tot faci naveta la mama ta sau daca iti e jena de mama ta sa faca ea naveta? Va fi un pic greu pt ca material vei simtii ca lucrezi degeaba dar....poate sta va compensa linistea si siguranta ce ti-o da o bona. Si parerea mea e ca ori anul asta, ori la anul vei avea treaba si te vei confrunta cu problemele gradinitei caer au ca rezultat boala si practic tot acolo esti. Nu ar trebui sa gandesti negativ ca vei ajunge prin spitale, trebuie sa fi constienta ca acolo in colectivitate va lua mai ushor bolile pe care le va lua oricum peste 1 an, peste 2....ca doar nu o sa o tzii intr-un glob de cristal pana merge la scoala. Si vei vedea chiar cu aceste riscuri ce face cresa, gradinita dintr-un copil, ce mult se schimba un copil acolo, invata sa fie independent, invata sa fie sociabil si invata lucruri noi si placute. Si nu vb doar din experienta lui Dani, vb si din experienta cu Sandra. Sper sa iei ecizia cea mai buna pt tine si familia ta, dara fii constienta ca va trebui sa ai o pers langa tine pe care sa o aduci cand se imbolnaveste..sau sa fi chiar tu aia luandu-ti concediu medical.
Giova cred ca incepi sa ai emotii cu nunta...cand pleci la Alba? Parca ziceai ca pleci mai repede cu cateva zile...
Noi azi luam copiii si iesim pe undeva...inca nu stim unde...
V-am , o dupa masa frumoasa

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Giova acum a vazut ca ai scris...intre timp a trecut si Sandra pe acasa si de asta a durat atata pana am scris mesajul.
Nici eu nu vreau sa vina toamna , nu am chef sa pun haine pe mine...ce lejer era intr-o fusta, bluza si saboti . Se simte ca e rece mai ales dimineata si seara + ca se face intuneric mai repede...pe Sandra o lasam pana la 21 afara azi vara, apoi pana la 20.30, acum la 20.15 in casa ca deja se intuneca.
Drum bun sa aveti pt maine daca nu mai vb.

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Alte poze cu noi
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici.....noi am fost dimineata pe la cumparaturi si cu mama ca taman venise in vizita la noi....ce am luat???pai io si papan nik dar bianca o pereche super de pantofi si ...sandale ca din cele care i le am luat acu o luna ii ieseau degetele si gabi pantofi spport,apoi am mancat la mc si kfc(cei mari)de mama saraca se inrosie ca racu


mie imi palce toamna e anotimpul meu preferat ac nu i nici f cald dar nici frig.....se cunoaste ca s nascuta toamna


BIANCA ma bucur ca afost super la nunta...cat despre concediu bine ca a trecut mie imi tb activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am mai intrat si eu....sunt in asteptarea sora-mii.
Maine vom pleca cu totii, ei in moto, noi cu trenul. sper sa nu-mi faca probl. Marco, ca zice intr-una ca vine si tati cu noi, sincer mi-e groaza sa nu se puna pe, cand o vedea ca doar noi 2 plecam si tati ramane pe peron.

Bianca ma bucur ca a fost ok si te-ai distrat la nunta.
Sincer si eu astept nunta asta, sunt toate neamurile, asa ca vom fii in elementul nostru si sper sa ne distram.
Cosmi sa va fie de bine cumparaturile.

Am intrat intr-un Leonardo si Marco: uite mami nu sunt puci de piii!
I-am aratat locul unde sunt si nu s-a mai miscat de acolo: uite bastii de 2 ani, pt. mine. si puci ca a lui Luca.
si a continuat cu povestitul, s-a descaltat si lua diversi adidasi si ii masura cu talpa lui. Macar are gusturi, ca si-a ales doar papuci misto.

gata, merg la treaba.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Buna dimineata de la Bistrita!
Irina, mi s-a rupt sufletul de Sabinuta! Sa fiti sanatoasa si sa nu mai aveti probleme. Cu gradi imi dau si eu cu parerea: daca ai posibilitati financiare si exista locuri incearca sa o dai la o gradi privata unde sunt maxim 8-10 copilasi in grupa (ma refer la optiunea asta strict datorita numarului redus de copilasi din grupa). Pupam fetita bolnavioara si pe mamica ei...sa luati cea mai buna decizie!
Cristina, sa stapanesti sanatoasa masina! O sa te obinuiesti rapid cu volumul, eu asa zic!
Giova, sper sa mai intri si de la Alba, sa ne spui cum a fost drumul cu trenul (desi pun pariu ca lui Marco i-a placut tare mult).
Maraki, cam in cat timp va vine raspunsul scris de la clinica?(scuze daca ai mai spus dar nu retin)
Cosmi, dar nu aveti colegi barbati care sa participe la hamalac?
Silvia, cum a fost tortul?
Ana, ma bucur sa vad un semn de la voi! Pupici multi!
Bianca, esti bagata pana peste cap in hartogaraie?

La noi frigut tare, dimineata sunt cate 7 maxim 8 grade!
Sambata am fost iar la nunta, tot in alta localitate, a fost tare dragut in consecinta abia pe la 5.30 am plecat spre casa. Al meu sot, care a profitat de faptul ca are sofersi s-a cam alcoolizat a adormit inainte cu vreo 10 km sa ajungem in Bistrita si e cea mai urata portiune de drum ca sunt o gramada de curbe in coborare, drumul fff prost semnalizat, neliniat si la un moment dat era sa ma acroseze din contrasens un tir care a taiat curba si a trecut jumate pe sensul meu de mers. Am crezut ca fac pp pe mine de spaima, ala nu avea nici o greata, nu aveam unde sa mai trag dreapta ca picam in sant asa ca am franat pana la oprire si ...Dumnezeu cu mila! Din fericire nu s-a intamplat nimik dar am murit de frica....
Razvan a fost cumintel, s-a descurcat ff bine cu tanti, a mancat foarte bine si a dormit dar numai la ea in brate (l-a culcat la ea acasa ca ei ii este frica sa doarma la mine doar cu Razvan).
Din 15 incepem si noi gradinita, program de la 8 la 12 dar am inteles ca deocamdata sunt doar 4 pitici inscrisi la grupa mica (din care pe 3 ii cunosc- Razvan si inca 2 prietene de ale lui) asa ca nu stiu ce se va intampla pana la final....
Mai bag eu nasul pe aici! O zi buna tuturor!

Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2
www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank">3



"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput