Mamici de pepenasi de iulie-august 2008 (131)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anka mie maica-mea mi le-a dus (jucariile) si le-a dat altui copil (cu mine de mana, ca sa-mi intre bine in cap) Doi saci a dus. Mi-a lasat 2 papusi si n-am comentat pentru ca-mi spusese de nenumarate ori ca asta se va intampla daca nu mi le strang. Si acum imi vine sa marai ca un catel cand o vad pe fetitza careia i le-a dat

La fel cum m-a amenintat ca daca nu fac curat la latrina pisicii ii ia puii si ii face ciorba. Io binenteles ca m-am cotit de la facut curat (a se retine ca aveam 6 ani) si m-am trezit ca sunt luata de mina si prezentata unei oale de ciorba care era pe aragaz si din care miorlaiau de mama focului puii pisicii mele. Nici nu ajungeam sa ma uit in oala dar m-a cuprins o groaza sora cu moartea, in 5 minute era luna tot balconul, nu numai cutia pisicii.

Deci, stilul tau educational e fix ca cel al maica-mii, si functioneaza


Monica si gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Andreea erai trecuta la lista am adaugat acuma si greutatea si cm.
Violeta ms ca mi-ai zis ca am uitat sa o sterg pe Ioana de la gravidute.
De Serenity eu am primit pe mess mesaj numai ca l-am primit de la iulie-august deci am zis ca deja s-a anuntat pe forum ca la cum am citit eu in diagonala.
Daca nu uitati mesajul ce l-am primit pe mess:
"azi (27.08.2008) pe la ora 16:30 serenity (denisa) a nascut pe radu gabriel dupa 42 de saptamani are 3,600 kg si 55 de cm un mic urias revenim cu detalii"
Fug iar la carnuri ca am pus-o pe Ari la somn si i-am dat ceai lui Ami.
Daca mai e ceva gresit la listutza ziceti.

Mami de printese Ari si Ami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

SERENITY, FELICITARI MAMICO, SA AI UN BAIETEL FRUMOS SI PAPACIOS!

Bai da io chiar am ramas ultima? Clar eu nasc la Scutecele, ca sa fie fata mea mai cu mot, nah!. Ma duc sa pap ceva ca sunt lihnita!

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita40+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
AM INTRAT IN PRELUNGIRI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Am uitat sa raportez ca de aproape 2 saptamani il alaptez doar la san. Mi-a crescut productia si cred ca ii ajunge. Mai bagam cate un ceai cand ne supara tare burtica.
La mine nu se aplica faza cu san-suzeta. Dimpotriva, daca vrea doar sa fie consolat si eu il pun la san se enerveaza cand trage si incepe sa curga lapte din san si il scoate afara. Prefera suzeta de plastic :) sau un ceai caldut daca e necaz mare.

Petrecere frumoasa tuturor celor care boteaza in we! Asteptam poze si impresii.






poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Denisa Sa va traiasca grasunelul, sa fie sanatos si sa aiba o viat fericita! Uuuufff, ca ziceai ca nu mai nasti odata...

BOTI - mai, daca fie-mea Eliza o sa rezulte asa brava ca tine intr-un final... apai atunci ma tin de metoda asta

TRULI - ce haioasa Anuta, cum isi apara ea fratele... Cat despre glumele astea ale vecinilor... si eu ma lupt sa le inghit cu noduri uneori... Mai ales pe alea cu "iti iau jucaria" sau "imi dai mie..." Mai nou le avem in repertoriu pe alea cu "o luam noi acasa pe surioara ta, ne-o dai?" Eu credeam ca nu prea stie Eliza de gluma, ca se supara si urla in toata regula, pana m-am prins ca ironia sau metaforele sunt pentru copii mai mari... Daca eu ii zic "ti-am spus de o mie de ori sa ..." ea imi zice imediat.. "mi-ai zis numai de doua ori, NU DE O MIE"

VIO - ce zici, nasti in uichend?

BOTI - ps - nu ne-ai zis cum a ramas cu ciorba de pisoi... Adica oala era goala sau avea si ciorba in ea?

Anca mami de Eliza si Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ne-am intors si noi de la plimbarea din parc, e tare placut afara, numai e asa de cald ca acum cateva saptamani, e numai bine de stat cu bebe afara...
Eu ar trebui sa ma apuc sa fac bagajul pt mare, dar bineinteles ca nu ma lasa ariciul, asa ca parca vad ca pana vine sotul acasa nu o sa pot face nimic. De plecat o sa plecam maine dimineata devreme, pe la 5 probabil, ca sa ajungem cat mai devreme sa prind cat mai mult din ziua de maine...abia astept sa stau la plaja, vara asta nu am stat nici macar 5 minute la soare, sunt alba ca branza...Asa ca weekendul asta nu o sa mai fiu cu voi si o sa ne revedem la scutece. Apropo de trecere, ce facem cu toate fetele despre care nu mai stim nimic?

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

FELICITARI SERENITY!SA-ti traisca puiul!
Fetelor,multumesc pt sfaturile cu alaptatul.Asa voi face.Voi continua.
GALLYB-si eu ii fac masaj inainte de baita .Noi am facut eco sold +eco abdominala la Medlife si a costat 200 RON.
NATI-ce fine cu vecinii! Ca-n filme!Si am mai tras un ochi la baietel!Tare scump!!!
CAPRIOARA-BRavo pt poezioara!
DARA-am vazut pozele de la botez!Sa-ti traisca dulcica crestina!

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Eu sunt tare multumita de bebita ca noaptea se scoala pe la 3-4(dupa ce a mancat pe la 23),manaca si doarme pana pe la 7.Sper ca va fi tot timpul asa!:)In rest,ne plimbam in parc dimineata,impreuna cu catelusul noatru mic,mic yorkie-de care toata lumea e impresionata:"Vai ce frumos e!(inima creste mare-ia uite cum imi admira copilul!)"Ti-ai gasit-era vorba de catel!:)Si apoi continua:"Sa va traisca!"(tot catelul!):))Multumim!
Fetelor ,stiti daca exista spital privat de pediatrie in B?Sau sectie pt copii f mici,privata?

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Serenity felicitari, refare cat mai rapida si micutul sa fie sanatos, mancacios si cuminte
Anka ce frumos povestesti de Eliza, imi place cum o educi, sunt sigura ca asa este cel mai bine, nu cu tipete sau cu bataie.
Anna drum bun, sper sa prindeti timp frumos si sa va simtiti bine.
Sun nu cred ca-i mai dau picaturile, sper sa-i treaca alergia si fara ele.



Vio de Miruna
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mai, io tot nu am reusit sa recuperez jumate din capitolul precedent, din lipsa de timp .

Diana Mirela, a facut nepotica azi endoscopia si tot nu au gasit nimic. Acum au ajuns acasa, le-a dat drumul din spital. Dar doctorita azi dupa ce s-a uitat la caca fetii i-a zis sora-mii ca sigur are e-coli. Desi la analize nu iesise nimic... Ca cica stie ea din experienta, ca a vazut sute de caca . Acum sora-mea o sa-i mai faca o analiza la alt laborator, ca sa fie ea linistita - nu stie ce sa mai creada . E-coli digestiva se ia?
Sa nu ma uiti si pe mine cu floarea soarelui, sa te uiti deseara la plimbare daca au adus la Carangasi. Multumesc anticipat, in caz ca nu mai ajung sa-ti scriu.

Boti, merci de sfat pentru poezica. Bine ca ai depasit momentul ala de panica cu cupilul...

Anka, Eliza ta e o scumpa cum pune ea problemele.

Dara, acum ma duc sa vaz si io pozele de la botez.

Sun, pana la urma cum facem, punem fiecare mesaj la odiseea de septembrie, facem unul comun pe care cine il aranjaza? sau altcumva? Intreb pentru ca io in weekend nu o sa am timp sa intru pe aici, fiind cu botezul, si sa stiu cum procedez de pe acum, cine imi pune si mie poezica daca eu nu poci...


Denisa, felicitari pentru lungan ! Sa fie sanatos si papacios!

Scuze fetele, ca nu va scriu la toate, dar nu prea am timp. Nu mai spun ca Ilincutza e cam agitata si o doare si burtica , asa ca nu ma lasa sa-mi fac trebile . Acu scriu cu ea de gat; a adormit in sfarsit, cumva pusa pe burta si pe mana mea stanga si mi-e frica sa ma misc sa nu se trezeasca.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput