Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (96)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

Mai intai,

Andrei Cristian si tuturor clopotzeiilor mai putin "activi".

Am vazut poze cu Sara (Simonei) - este o papusica de portzelan; cel mai mult mi-a placut in poza in care este in picioare si-si cauta papusa.

Da' ati avut spor la scris azi-noapte!

Sa nu uit: Grati, o sugestie pentru Paris (desi dak te vezi cu Dana(danonique) sunt sigura ca va fi un ghid excelent): mergeti si vizitati Sainte Chapelle (este langa Conciergerie, in zona cu ND) - pe mine m-a fascinat, mai ales c-am vazut-o cand batea soarele in vitralii.

Si, nu ratati Disney-ul - o sa-i placa Oazanei (si nu numai ei), chiar dak acum este dispusa sa renunte.

Si Parisul, nu este deloc complicat; acum, eu sunt subiectiva pentru ca este "orasul meu de suflet" - am fost de 2 ori si m-as mai duce, ca n-am apucat sa vad tot.

Acum, MARE VESTE, MARE: buburuza mea are 2 dintzisori !

De fapt, abia au iesit, dar i-am vazut si i-am si simtit la deget. Sunt asa de fericita ca eu i-am vazut prima ; abia astept sa ma duc sa-i iau ceva alb (sau oricum, ceva ca am fost prima care i-am vazut).

Si ca tot v-am spus de dintzi, pana la urma cred ca depinde de copil dak face sau nu febra; Helene spunea de un baietel ca ar fi facut; a mea n-a mai facut febra de la episodul "enetrocolita".

Singurul 'simptom' a fost faptul ca s-a tot trezit noaptea!

Revin.



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Citat:
citat din mesajul lui miri_mik

2. am intrebat daca e normal ca sacha sa se trezeasca la varsta lui o data pe noapte. raspuns:NU! copilul e pur si simplu conditionat. e greseala comuna a parintilor cu doi copii. ca sa doarma bine primul, sar pe al doilea la cel mai mic scancet. d eund ela inceput ma bucuram ca recupereaza laptele noaptea, acu a devenit o conditionare. urmeaza un dresaj de vreo o saptamana probabil - daca avem noroc- si, ca un mic ajutor, o cojitsa de paine, seara la culcare cica ar face minuni!!!


miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png








multa sanatate lui Sasha, sa treaca repede otita.

cat despre pct.2, azi noapte m-am suparat rau pe Daria si nu am mai vrut sa-i dau titi. la fel ca si Miky ma gandesc si eu sa o intarc, nu de alta dar suge doar cand are ea chef, in rest chinuiala mare. asa...cum spuneam m-am suparat pe Daria si la trezirea de la ora 2 i-am pregatit un mare bibe cu 120 ml formula, sa vad cat mananca...si ..doar 30ml...imi venea sa-i torn pe gat tot laptele...zic doar pt asta m-ai trezit? adoarme...peste 30 min se trezeste iar si incepe sa planga, o incerc cu bibe, nu vrea, o pun la san adoarme instantaneu, multumita. la ora 6 se trezeste iar, ii dau iar bibe, de data asta mananca 10ml, dar nu o mai pun la san si doarme pana la 8.
as incepe si eu dresajul, dar tati lucreaza sapt.asa pana pe 23-23.30 si este si asa obosit, sapt.viitoare plecam la munte...poate peste 2 sapt...pana atunci poate reusesc sa o fac sa bea ceai din bibe.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.





Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

felicitari iepurash de Roxana, sa ai grija de dintisori sa fie sanatosi. i-am am facut marul copt tot la microunde, doar ca l-am lasat 5 min. a iesit buuun, buun.

mai vroiam sa zic ceva, dar am uitat...



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

la multi ani ANDREI sa cresti mare si sa ramai tot plimbaret.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Andreea biotics-ul se dizolva un pliculet in lapte.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Neata neata!!!!
Andrei Cristian (Lala D),Radu Teodor (Ralluca),Alma (Cornilia), Rares Stefan (Lumsta),Anna Laura (Anca74),Sara Denisa (Adab)

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginnette

Neata fetelor,


Acum, MARE VESTE, MARE: buburuza mea are 2 dintzisori !

De fapt, abia au iesit, dar i-am vazut si i-am si simtit la deget. Sunt asa de fericita ca eu i-am vazut prima ; abia astept sa ma duc sa-i iau ceva alb (sau oricum, ceva ca am fost prima care i-am vazut).

Si ca tot v-am spus de dintzi, pana la urma cred ca depinde de copil dak face sau nu febra; Helene spunea de un baietel ca ar fi facut; a mea n-a mai facut febra de la episodul "enetrocolita".

Singurul 'simptom' a fost faptul ca s-a tot trezit noaptea!

Revin.



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Iupiiiiii, abia astept sa o vad cu dintisorii.Sa ne arati ce i-ai cumparat.

RAMONA si RAZVAN-MATEI 09.01.2008

POZICI CU RAZVANICI
RAZVANICI LA 7 LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Felicitari Adeluta pentru iepurasi

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrittza spune:

copilu meu a adormit intre 2 lingurite de fructe



LA MULTI ANI CLOPOTEILOR SARBATORITI ASTAZI!


************************************************

Gabbysi Addy(tatic) de Daria Maria(11.02.2008)
************************************************
ATAT DE MARE SUNT
asa a venit pe lume Daria
poze mami,tati si Daria,poze Daria ,POZE NUNTA SI BOTEZ ,
Primul concediu in 3...luna de miere
poze Daria 6 luni
************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Neata zuzici! Eu la munca bineinteles, dar cu ce voluptate va citesc dimineata, o sa intelegeti si voi...cand o sa incepeti munca :-)

Am savurat deci acum discutiile voastre lungi de aseara, imi aminteau de noptile noastre de gravi :-) Din pacate nu am putut participa, Sofia ne-a facut o "supriza" aseara cu o criza de plans de vreo jumate de ora. Nici nu stiam ce sa-i fac, ea nu prea plange de obicei si nu stiam de unde s-o apuc, cum s-ar spune. Culmea e ca a inceput brusc, chiar inainte sa adoarma la san, deci in timp ce papa. A plans cu urlete, sughituri, fornaieli pe nas si suspine. Sanul nu o mai alina, ar fi dormit dar cate un suspin mai puternic o trezea, si o lua de la capat...uf. Plangea ca de durere, poate-i dau dintii, am opinat noi. Daca mai continua, ii dadeam Nurofen. Pana la urma am leganat-o in brate si asa, printre fornaieli si suspine, s-a dat batuta si a adormit adanc, am putut s-o depun in pat.

Ma amuza totusi, m-a lasat sa-i fac masaj la gingii in timp ce plangea, si - asta s-a mai intamplat - sa-i scot mucii cu pompa de cauciuc. Eu n-am mai intalnit copil sa-i placa sa-i bagi pompa in nas! Dar se pare ca stie ca dupa aia o sa respire mai usor, deci savureaza momentul ;-)

Shose, tati e fotograf amator, dar invata repede :-) a intrat intr-un cerc de fotografi tot asa amatori, dar dedicati. Fac periodic excursii foto in Bucuresti sau in tara, traininguri etc. Sub directa indrumare a unuia din cei mai cunoscuti fotografi romani din generatia veche, Dinu Lazar.

Miri, eu as fi oftat mai demult catre directia Belgia, dar in mod traditional(ist) ne-am lasat cerute :-) Chit ca Sofia o sa tot faca drumuri sa-si cunoasca pretendentii, ca pana acum sunt 4, dar nici unul din Bucuresti :-)))) Multumim pentru aprecieri. Pupam urechiusa aproape-otitoasa sa treaca repede. Imi plac mult sfaturile doctoritei voastre.

Iri, mi-am amintit de tine burticoasa cu postarile de aseara ;-) Ia te uita, cateva ore de somn in plus si esti in plina forma! Doamne cat ma bucur ca ai gasit solutia, si ploduletul doarme multumit cu burtica plina de lapte de vaca modificat :-)))) In ceea ce priveste Orangina, nu fac apologia sucurilor de gen, dar anul trecut in vremea greturilor cumplite tot ce puteam sa beau era Frutti Fresh de pere sau Multifruct. Cu cat era mai gazos, mai dulce si mai aromat, cu atat mai bine.

Gatta, iti vine sa crezi ca am vazut o Saratica mult schimbata in poze, desi au trecut doar 2 saptamani de cand am vazut-o live? Parea mai vesela si mai ... mare. Ma bucur tare mult ca are pofta de mancare.

Gabrittza, vorbeam cu o colega de serviciu care are o fetita mare, de 5 ani, si spunea ca tot asa fetita ei a inceput sa refuze laptele pe la vreo 7 luni. N-a avut ce face, pana ce i-a revenit pofta de lapte a trebuit sa-i gandeasca un meniu cu lactate, dar fara lapte. Ai incercat sa-i dai sa bea din canuta pentru copii, poate asa o pacalesti?



Apropo de vazut live, cand e urmatoarea intalnire? In IOR cica :-)

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Poze
www.youtube.com/profile_videos?user=stancutza78" target="_blank">Filmulete
Povestea nasterii Sofiei

Mergi la inceput