Clopotei de Ianuarie-Februarie 2008 (95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ereena, tare faine sunt pozele; cel mai mult mi-au placut "muschetarii".

Si, se vede ca i-a placut lui Matei, in contzed!.

Cat va admir p evoi, cele care ati fost plecate cu bb-ii. Eu n-am avut curaj.

Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Buna, fetelor!

Sunt super fericita. Azi mi-a venit al doilea pachet de la Laredote. Sunt foarte incantata de haine.

GABRITZA, eu sincer cred ca depresia ta este de la faptul ca ai incetat sa mai alaptezi. Este foarte normal. Cu biberonul...si la noi a fost problema. Pune-l pe sotul tau s-o hraneasca primele dati. Saara l-a inceput manca numai culcata pe jos, si-i tinea Timo o mana ca sa nu-si scoata biberonul din gura. Acum mananca in orice pozitie si sunt super fericita. Eu aveam o obsesie ca Saara nu face pipi si s-a dovedit a fi cat se poate de adevarata. Ea nu primea lapte suficient, mai fratilor. pai acum de cand manaca formula ziua, are scutecele ude. O mai alaptez noapte, dar se trezeste foarte des. Cred ca in curand ii voi da si noapte biberon. Nu cere tzitzi, nu pare sa sufere si asta ma bucura, pentru ca daca ea e fericita si eu sunt. Si chiar daca nu mai alaptez ziua, sanii mei sunt tot moi seara.

Monicaa, eu ii dau Saarei lapte inainte de mesele de legume si fructe si mananca la fel ca inainte. Poti sa-i dai si dupa, de sete, caci ii trebuie lapte in timpul zilei. Tu ai toate mesele de lapte inlocuite?

Angi, am vazut Pupicu' la plaja! E un frumos!

Fetelor cu baieti..m-am distrat teribil azi cum povesteatri voi ca se joaca cu cocoseii si outele...lol

Nemary, sanatate Dariei! Un pupic dulce pentru carliontata mea preferata.



Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Danonique, ce ti-a zis Ramona este foarte adevarat. Uneori drama este mai mult a mamei, ca-si lasa copilul in grija altei persoane, decat a copilului. In cele mai multe cazuri ei nu mai plang dupa ce pleaca parintii si se integreaza foarte bine in colectivitate. Nu-ti face griji cu invatatul limbii franceze, pot sa pun pariu ca Vanessa va vorbi aceasta limba fluent intr-un an. Asa si este recomandat, cum faceti voi...limba romana acasa si la gradi limba a doua( la voi franceza). Pupici.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

salutare!

mersi in continuare d efelicitari. mare merit nu am, dar ma bucur sa ma scald in ele:)

gabritzza? care e rezultatul interviului?

monicaa... e cam putin lapticul de peste zi. schimba laptele. incearca si tu mai multe variante. trebuie sa se gaseasca si cel potrivit pt puiul tau:)

virgo, depande la cat aterizezi si cu cine zbori. daca e blueair nu t epot astepta la gate ca e a lu' flightcare.

danonique, am intrat specila pt tine: curaj! noi ne pregatim psihic pentru acelasi pas. si desi bruno e deja obisnuit cu tanti... cand va merge "la scoala" cum se zice aici, desi e doar grupa mica de gradinita, o s amis e franga sufletul in bucatele. dar nu mergem inca. nu e complet "curat" asa ca mai profitam pana in octombrie, cand ne intoarcem din vacanta.
cu limbile iti spun sa nu-ti faci griji. va invata franceza cat ai bate din palme. continuati in romaneste acasa si va fi bilingva fara nici un efort deosebit.
te sfatuiesc sa urmezi sfaturile fetelor (ramona si miky) si sa nu stai pe langa ea. las-o la gradi si pleaca. tie ti-e mai greu decat ei. si ai fi surprinsa sa vezi ce repede te schimba pentru un coshulets cu jucarii si cativa prieteni noi! curaj mami!

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

irinouk!!! welcome back! Ma bucur asa mult ca ai gasit rezolvarea problemei lui Palugel! Cand plecati in Grecia?

Mirikule...Felicitari, belgianco!! Ha..sa le dai peste nas verzelor de la munca! Pupici

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Acum sa va spun peripetiile noastre... duminica, Saara s-a jucat cu niste jucarii din plus cu care nu s-a mai juat pana atunci, apoi a venit in bucatarie, unde mi s-a parut mie ca a bagat in gura o foita de ceapa. i-a bagat degetul in gura, n-am gasiit nimic. Peste cateva secunde, s-a inrosit la fata si o vedeam ca se ineaca. a luat-o Timo pe mana lui cu capul in jos si a inceput sa vomite. A scot foita de ceapa( pe care reusise s-o inghita) si dupa aceea a mai scos un aptipiild din acela care se gaseste pe jucarii cu *Press here"-. Sa mor...ma asteptam sa mai iasa si-un ursulet ceva...parca era cutia cu surprize:)) E de rasu' plansu. Aveti foarte mare grija fetelor!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Si tot din ciclul "COPILUL MEU INGHITE TOT"...aseara i-a gasit timo in scutec(cand a facut kk) bucatele mici din coperta unei carti!:)) DE acum sunt cu ochii pe ea ca pe butelie!!

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/sets/72157605039935204/" target="_blank">Vacanta la Riga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui virgo

Salut gagici ! Raport de Cazimirus in plin palier : mananca de parca dau turcii . Ieri a ras tot ce-a prins , mancare solida ma refer . Din pacate a refuzat laptele ! Deci o singura masa de lapte , atat a mai ramas . Azi am reusit cu chiu cu vai sa-i bag in cioc 200 ml .

A luat spectaculos 200 grame in doua zile dar stiu bine ca nu-l tine mult miracolul . Se va stabiliza la 7500 si ura pana saptamana viitoare .

Cati , tine-te cu firea si ia vitaminutseeeee ! Iti recomand cu cea mai mare incredere Essentials de la Forever Living Products , care pe langa luat de depresii si nervi cu mana , ajuta si la debarasarea de ultimele kile atarnatoare . Am 56 de kile si incap la fix in masura 27 la blugi !

N-ati vazut drame si urlete pana nu l-ati schimbat pe Caz al meu ! Se cheama telenovela scutecului si trece cu jucarele zanganitoare , cantecele , dans tribal .

Miriiiiiiii , asa-i ca ma astepti la gate pe 2 septembrie ? Sa nu te sperii cat a crescut dodo ...

Mami de Matei Cazimir


hmm .. pai tu in afara de vitaminele alea mai mananci ceva?? sincer .. nu "crez" .. io n-am vazut vitamine care sa te slabeasca ..

parerea mea ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

CLOPOTEI SI ZUZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Miky , stiu ca nu-i de ras , dar fara sa vreau m-a apucat

Postarea ta m-a facut sa ma gandesc la o chestie...de cateva zile nu-mi gasesc un inel , il scoteam de pe deget impreuna cu verigheta si le puneam pe o comoda care se afla langa patutul Sarei , lipita de acesta. De cateva ori am surprins-o pe Sara ca intinde mana printre gratelele patutului si trage tot ce gaseste pe comoda. Am gasit verigheta , dar inelul , nu. Oare e cazul sa incep sa studiez mai atenta pampers-urile pline cu kk ?

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

POZE BOTEZ

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:



Pentru ca nu ne-ati mai vazut de la 6 luni...uitati AICI cateva pozici , pentru cine are timp si chef sa vada.



Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

POZE BOTEZ

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput