Puiuti de Randunici 2008!! (86)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui clauclau

Am reusit sa o tin adormita pe rebe de la ora 3, dar asta pentru ca i-am mai tot bagat tzatza in gura cand dadea sa se trezeasca. Acum sper sa se trezeasca mai bine dispusa si pe la 6 iesim afara, o sa-i dau cerealele in parc.

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Ce tare... parca si vad scena...

Eu asa mai fac cu suzeta. Cum da semne ca vrea sa se trezeasca, zdrang suzeta in gura... Si functioneaza din cand in cand.



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

marfa cu vaccinul...si acum ce facem?...
Kya, prea tari socrii tai!.. nici eu nu sterlizez lingurite,castronele, le spal si clatesc bine!
ma mobilizez sa iesim p-afara, desi zero chef..singura..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Ma apuc iar de calcat
Somebody shoot me toooooo!



PeSeu: mi-a aruncat Stefan cu piureul d elegume fix in ochi, pe parul lui, pe fata si-n urechi Se stramba rau de tot si se stergea cu mainile la gura si apoi se freca peste tot cu ele Pana la urma am turnat piureul in bibele cu lapte pregatit si a papat tot strambat vreo 30 ml si l-am aruncat...si i-am dat copilului doar lapte, i-am facut altul si a papat si s-a culcat

O fi prea repede sa-i pun dovlecel? este a treia zi de legume radacinoase, vreo 5-6 lingurite chinuite a papat, mai mult nu...ce ziceti? si sa-i fac dovlecel, morcov si telina, poate ii place asa...

Doctorita mea nu stiu daca e maine sau poimaine sa-i fac vaccinul ...dar nu cred ca are nimic daca intarziem cu el, nu? ca trebuia pe 18...2 saptamani de intarziere nu-i bai...



Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Roxana, mercic! si o fi la fel de buna??

Kya, eu in locul tau le ziceam la socri. Pe un ton doplomat, cred ca merge mentionat despre cat de mult ai aprecia mai multa precizie din partea lor!
iti doresc concretizare rapida la punctele albe!

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

bubu, dovlecelul e una dintre cele mai bine tolerate legume si se recomanda chiar de la inceput..eu cu el si morcov voi incepe. Eu zic ca e bine sa il introduci!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Luny ai PM.

Bubu vad ca il faci pe Stefanut campion la aruncarea cu... piureul
Eu i-am dat dovlecel de la inceput. Imi place ca se fierbe repede si se paseaza usor. Mixul meu deocamdata este morcov, dovlecel si patrunjel radacina. Dar nu pot sa spun ca are mare succes. Mai am vreo 3 borcanase la congelator si cand le termin incep sa-i dau si telina, poate, poate...

Eu ii tin mainile cand ii dau piureul ca daca si le baga in gura, e dezastru... il imprastie peste tot. Asa sta in scoica, si ii barez mainile cu bratul meu.



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Va intreb ca eu aveam notam ca se incepe cu radacinoase apoi de la 5 luni cartof si dovlecel, rosie etc. Eu stiu ca-i tolerat bine, dar nu e prea repede pt. un gust nou? ca ar trebui cateva zile sa se obisnuiasca cu o leguma, apoi alta...eu zic sa-i pun
Mersi Luny!

Kya, mai bine shoot the socrii

Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

e ok sa-i introduci leguma noua dupa 3 zile, in care ai vazut cum le-a tolerat pe primele..si tot asa, nu mai putin de 3 zile pana la urmatorul aliment nou..

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Si Rebe mananca bine dovlecelul sau mai bine zis manca, la trecut caci zilele astea e tare sclifosita la mancare. Tine gurita bine inchisa sa nu cumva sa patrunda lingurita cu piure! E o mare lupta de vointe la noi...

Am facut bagajelul pentru afara dar vad ca mandra inca doarme. Saracuta, are de recuperat de azi noapte o gramada.

Bubu, ce haios cu piureul!

Vio, imi pare rau de Sean ca s-a luat dupa frichinita de Rebecca care ma dispera noptile...Sper sa fie doar o perioada scurta la voi. Si ma bucur ca ati scapat de uraganul ala urat!

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

am vazut poze cu Andrei de Floriio, dragalas puiul tau!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput