Puiuti de Randunici 2008!! (86)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Flori, dar eu cum de nu te vad? Aaaa, cred ca stiu, nu sunt niciodata singura si nu stau sa ma uit pe langa mine...Dar trage-ma de maneca data viitoare, mi-ar face placere sa stam de vorba.
Morcovul nu-l mai pun la piureul de fructe pentru ca-l pasez la pranz la legume. La fructe fac combinatia mar,piersica sau mar, piersica, banana sau doar piersica. Azi a servit mar, piersica si branzica.
Si nu sterilizez accesoriile, nici macar lingurita...

Cami, cred ca intr-o luna or sa aduca vaccinul in farmacii, nu te panica.

Kya, nu trebuie neaparat sa aiba Sanziana reactii adverse, nu stiu ce s-a intamplat la Rebe...Chiar pediatra mi-a zis ca-s prima mamica de la ea care acuza aceste reactii...si o cred. Stai linistita, nu te gandii la asta acum.

Naty, Rebecca mananca lapte la greu, dar mai putin mancarica . Pana mananca ea un castronel de piure ne-apuca urmatoarea masa! Nu stiu de ce nu-i mai place ca la inceput manca bine. Acum mananca maxim 80 de piure, super putin zic eu.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blankar spune:

salutare!

Mimo pe 15 octombrie e operatia
sa aveti o vacanta super!
sa va odihniti si pt. noi

Mihutzadraguta ca de obicei nu uita pe nimeni nici macar pe mine!

Clau nasol cu reactia asta la vaccin si Eric mi-a facut febra 38 doua zile dupa primul vaccin
al doilea ii dam in 8 sept numai la o luna diferenta de primul
sper sa nu fie mai nasol ca prima data,ca atunci cand are febra eu sunt disperata,intru in trepidatii dupa faza cu infectia prima data cand a avut 39,7 si abia am ajuns cu el la urgenta

Naty la multi ani ,sa fii sanatoasa si iubita!
Tuchi spor la invatat,stiu ce inseamna sa inveti pe caldurile astea,ani de zile am dat examen pt. titularizare,ca norocul ca am reusit pana la urma si sa mai ai si 2 prunci! bravo tie

http://community.webshots.com/user/blanka75

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

ce INFANRIX se face la 6 luni, hexa?..iar n7u se gaseste??..tre sa-l iau saptamana asta, sa-l facem la cateva zile dupa ce venim, daca n u-l gasesc atunci?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sovietica spune:

Floriio si monix, sunteti ca in filmele politiste cu urmariri!

Liana, da, ma gandeam ca la targ vor fi produsele mai ieftine, dar pana la urma iau doar tzutzuroiul asta http://www.lifebaby.ro/product_info/p-avent-tetina-moale-de-formare-magic-68 si il atasesz la recipientul meu avent ca sa am macar o juma de bila alba la Monix, care nu e de acord cu aruncatul banilor pe firme.
Arome n-am avut la mine in cartier, doar deranjamente la mansarda :D
Bafta cu tamplaria! sa lasi bani si pt targul de bbei :)

Aolo, bubu, eu ti-am facut pohta cu usturoiul, acum tu mie cu peste, mamaliga si usturoi!!

Tuchi, esti extrem de interesanta cu parerile tale de alimentatie! Multumesc, m-ai ajutat sa ma decid sa iau cerealele simple de la Milupa fara lapte, si mai vad eu cu ce le amestec. Poate cu laptele meu la inceput(nu stiu daca oi putea sa mulg asa mult), apoi mai vedem... Poate ar trebui sa comand si o cutie de lapte praf, sau merg si cu suc de fructe? De la cat timp mere cu iaurt?

Vio ce bine iti sta cu 2 bebei si ce expresiv este sean! parca se uita in suflet direct!

Maia
Mihu, 530 ron cu tot cu cazare?? probabil ca nu... Chiar te rog, de un nr de tel

Pucca, stai bre, linistita, ca doara ne-am dus noi, nu ne-ati gonit voi... ne-am dus si am alimentat bb, ca mi-am amintit ca nu i-am dat de vo 3-4 ore.

Naty, la multi ani de Sf Natalia!
Clau :( greuuu sa iti vezi puiul suferind! Sanatate maxima!
Ariel si zi asa, vis cu sovi =cosmar
eu n-am de ales si tre sa comand de la babypoint cerealele. Stii daca se plateste in euro sau in lei? Si cam cat dureaza de obicei pana aduc acasa?

Gecko, un fel de rochie, huh?

Azi dimineata in parculetul din zona mea au navalit o ceata mare de rromi si au intins musamale pe cele 4 mese mari de acolo si au adus un gratar enorm, saci de gheatza si cu carne si diverse beuturi, urmand sa traga un chef pt min 30 de persoane dupa cum am calculat eu locurile. Am fugit repedeeeee! Ala e parculet de mine doar pana la ora 12 am si uneori nici atat. In rest, DD cu mila!!

Am fugit sa scot bb din kk :))

sovi& sasha-pachetelul nostru de primavara 17Apr'08
pozici
nasterea delfinasului ilustrata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=5a33b72a1a20de458aef69&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Bai, am niste socrii, sa-mi traisca

Data trecuta cand au venit in Bucuresti mi-au spus ca ajuns la noi pe la pranz. Buuuun, m-am dus seara la Billa sa iau ceva sa fac de mancare (ca pe urma imi ies vorbe ca nu-i astept cu masa). Cand colo suna pe la 10 jumate "am ajuns, suntem jos..." Evindet mancarea mea era inca in pom, ca stiam ca am timp pana la pranz...

Azi, iarasi, zic ca vin la pranz. Ma apuc de dimineata si gatesc (nu va mai povestesc cum am fost singura acasa, si cum am stat cu plodul atarnat de gat...). Astept, astept, astept, si acum ma suna de la Buzau, ca s-au dus direct acasa, nu am mai trecut pe la noi...

Somedody shoot me!!!





Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui luny

ce INFANRIX se face la 6 luni, hexa?..iar n7u se gaseste??..tre sa-l iau saptamana asta, sa-l facem la cateva zile dupa ce venim, daca n u-l gasesc atunci?

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Da, hexa. Si nu, cica nu se gaseste.



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amira_roxana spune:

kya nu dispera, ca eu cred ca gasesti niste amatoare pe aici pe crengutza!

sovi super sashone cu botelcutza lui! vezi ca au canutza din aia si la nuk! http://www. t r e i u r s u l e t i . ro/canite-copii/cana-magic-starter-416/

si am mai vazut poze mumoase cu andrei de floriio!

mimo si ariel impreuna la bulgari la acelasi hotel??? ce distractie o sa fie pe voi!

luny mai are un pic si pleaca si ea, naty la fel...eu nu!



ROXANA, mami de AMIRA (16.03.2008)
pozici
pozici noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Aaa, si inca ceva, ca tot zicea Naty, si Clau: eu de azi am strans sterilizatorul si l-am bagat in cutie in camara. Cum zicea si Naty, oricum nu mai mananca steril, deci m-am gandit ca biberoanele le sterilizez de pomana. Asa o sa le spal doar cu detergent, o sa le clatesc bine, si gata. Castronelele si linguritele oricum nu le sterilizam
Oare e OK asa?

In 2 ore trebuie sa plecam la dentist, suntem programati amandoi. Si pentru ca mama lucreaza si nu am cu cine sa las copilul, o iau cu mine. Daca tot ii ies dintii, sa o obisnuiesc cu stomatologul...

By the way, mie mi se pare ca vad mai degraba un punct alb in dreptul caninului!.
Plus ca se vede conturul celor 2 incisivi si celor 2 canini de jos pe latura exterioara a gingiei. La voi la fel?



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Roxana prietenii stiu de ce, nu?



Raluca mamica de Sanziana mititica

Varsta bebelinei

---------------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Amira, lasa ca o sa scoti parleala la anul , o sa stai numai prin concedii.

Am reusit sa o tin adormita pe rebe de la ora 3, dar asta pentru ca i-am mai tot bagat tzatza in gura cand dadea sa se trezeasca. Acum sper sa se trezeasca mai bine dispusa si pe la 6 iesim afara, o sa-i dau cerealele in parc.

Blankar, multa sanatate micutului Eric, mai aveti putin si scapati.

POZE

POVESTEA NASTERII

mamica fericita de Razvanel ( 11.01.2002 ) si de Rebecca ( 25.02.2008 )!

Mergi la inceput