Andrei - Ingerasul de toamna

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Isi mai au rostul intrebarile sau raspunsurile in astfel de situatii? Implacabilul "Asa a fost sa fie!" e suficient pentru a lasa un gol imens, durere, pustiu si un dor nebum, dupa ingerasul care a plecat la ceruri.
Ingerasul Andrei te va veghea de acum inainte si pentru el trebuie sa fii puternica si sa gasiti resursele de a merge mai departe!
Esti mamica de ingeras si vei fi o mama minunata pentru copii tai!
Condoleante!

33+ cu David Gabriel si mamica de Dragos Mihai(26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Burtica bebe 2

Poze camera copii
AMR 7 saptamani !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Moni draga,

Inca de la inceputul acestei odisei noi am interactionat destul de mult iar dupa ce ne-am si cunoscut legatura dintre noi s-a intarit paca si mai mult. Sti ca asteptam cu nerabdare un mesaj de la tine, eram pregatita sa anunt nasterea piiului tau, astfel ca atunci cand am citit mesajul de la Felicic am fost foarte revoltata cum de se pot face greseli atat de mari care pot produce panica si durere degeaba!!! Eram convinsa ca mesajul acela nu este de la tine si toata ziua am asteptat sa vad cum repara cineva greseala scrisa, insa.... Mintea mea nu putea accepta ca ce era scris acolo era despre tine si despre bebele tau Andrei!!! Nici acum aceasta veste nu are loc in mintea si inima mea!!! As fi vrut sa vin la tine sa vorbim sa te imbratisez, insa slabiciunea mea m-a invins si imi pare tare rau.

Pot cu greu sa-mi imaginez ce este in sufletul tau si al lui Iulian si chiar daca nu am avut taria sa vin sa-ti spun pesonal, sunt alaturi de voi, ma gandesc zilnic la voi si la ingerasul vostru si ma rog la DD sa va dea multa muta putere sa treceti cu bine peste acetse momente si sa va urmati cursul vietii cu el veghing asupra voastra de acolo de sus din Imparatia Cerului.

Stiam si ne-au corfimat si fetele care au venit la tine ca esti deosebit de puternica si pentru asta ai tot respectul si dragostea mea. Te imbratisez cu mult drag!!!

Dumnezeu sa aiba grija de ingerasul vostru!!

34+ Daria Anastasia

Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marynik spune:

....sunt alaturi de tine cu tot sufletul...imi pare extrem de rau....ma voi ruga pt voi...



O vesnica aspiranta
Lupta pentru bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

Condoleante, Monica!
....am plans pentru durerea ta......Dumnezeu sa te aiba in paza!

5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Durerea este imensa

O imbratisare calda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mambishp spune:

Moni

Condoleante!!!!!!!!!!
Ai grija de tine si DD sa te aiba in paza!
Multa putere si tarie sa treceti peste aceasta cumplita pierdere!!!!!!

Mambisph
37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

monica, imi pare nespus de rau pentru nenorocirea care s-a abatut asupra voastra. Imi amintesc si acum cuvintele tale postate la aspirante optimiste..."fetele, sa stiti ca eu anunt II". M-am bucurat enorm pentru tine atunci, apoi am trait cu sufletul la gura alaturi de tine cand aveai scurgeri maronii si erai speriata si spuneai ca nu vrei sa-l pierzi pe bebe, apoi totul a mers bine si te urmaream sa vad cand nasti.
Vestea ca bebe Andrei s-a dus direct la ingerasi m-a lasat muta, am aflat de la o alta fata de pe forum si totusi nu am putut sa cred ca este adevarat, speram sa fie o veste eronata. In acea noapte nici nu am putut sa dorm, am fost socata de ceea ce ti s-a intamplat.
M-am rugat pentru bebe Andrei, m-am rugat sa va dea Dumnezeu putere tie si sotului tau pentru a merge mai departe. Nici acum nu pot crede ca este adevarat.

SINCERE CONDOLEANTE ! DUMNEZEU SA FIE CU VOI !

maryb 31+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Monica, sa-ti dea Dumnezeu putere sa mergi mai departe, sanatate multa ca sa o poti lua de la capat in minunatul proiect de a avea un bebe!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Sa nu va suparati pe mine ca mi-am permis....
Eu fac parte din alta odisee(ian-feb 2008), insa am intrat aici sa vad daca a postat o prietena de-a mea, care trebuie sa nasca in septembrie, si pe care am indrumat-o spre voi...stiu cata caldura e pe acest forum din proprie experienta....
Si cum va spuneam, cautand-o pe ea, am vazut aceasta veste sumbra, si am simtit nevoia sa-mi aduc si eu MACAR sustinerea morala pentru Moni si sotul ei in greaua incercare prin care trec.
Chiar daca nu te cunosc, Monica, am citit ce au scris fetele despre tine si povestea ta, am aflat astfel ca esti optimista din fire....acum e o perioada tare grea pentru tine, imi imaginez, dar sper din suflet ca Dumnezeu sa-ti redea optimismul, sa iti tii curajul, sa lupti in continuare pentru visul de a avea un al doilea bebe....
Andrei acum este langa Dumnezeu, dar sunt convinsa ca sufleletul lui va fi prezent acasa, langa familia lui, si o va veghea...si sigur vrea ca mami si tati sa nu fie tristi, ba chiar ii vrea fericiti...si chiar daca uneori nu intelegem de ce se intampla astfel de lucruri, eu cred ca Doamne-Doamne stie el de ce face ceea ce face....
Cu speranta inainte! Ma rog ca in curand, in familia voastra sa vina un alt sufletel, care sa umple acest gol, si pe care sa-l iubiti cat pentru 2 copii, asa o sa fie si micutul Andrei mereu prezent langa voi!
Va imbratisez cu drag, si o sa ma rog pentru voi, si pentru linistea ingerasului vostru.
CONDOLEANTE!

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2630933956/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput