Andrei - Ingerasul de toamna

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a-rose spune:

monica,

intotdeauna ti-am simtit prezenta alaturi de mine in aceasta odisee, ca un fel de sora mai mare care intreba din cand in cand ce mai face a-rose...nu stiu de ce am simtit asta pentru tine inca de la inceput. era ca un fel de siguranta ca totul este bine, cand te citeam, plina de optimism si de culoare. imi este greu sa-ti spun cat de rau ma simt, ca un gol imens si o tristete care mi se opreste in gat.
nu pot sa cred ca tie ti s-a intamplat asa ceva. as fi vrut sa fiu langa tine sa te pot ajuta, din pacate sunt foarte departe. nu stiu daca o sa ai puterea sa citesti toate mesajele de aici, eu stiu sigur ca nu as putea insa as vrea sa trimit catre tine toata dragostea si afectiunea mea care sa te inconjoare si sa te protejeze de orice rau.
Dumnezeu sa-l protejeze pe sufletelul Andrei si sa te vegheze de sus din ceruri!
Annerose

rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Monica sincere condoleante si D-zeu sa te intaresca sa poti trece peste aceasta pierdere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Monica, de cind am aflat despre ingerasul tau sint intr-o stare de soc! nu pot sa stiu ce este in sufletul tau, nu am cum, dar ma gindesc ca este infiorator de greu. Este atit de nedrept! nu-mi vine sa cred, am citit si rascitit mesajele fetelor si am sperat sa fie o greseala, dupa care am sperat sa se faca o minune. sint alaturi de tine, cuvintele sint atit de goale, nici nu stiu ce as putea sa-ti spun. Ma doare sufletul cind ma gindesc la ce s-a intimplat!
Te imbratisez cu drag. Condoleante tie si familiei tale.
Daca vreodata te pot ajuta cu ceva, as fi onorata sa o fac. Imi esti tare draga si sper din tot sufletul sa treci peste aceasta proba de viata!


37+
minunea
Piolica_Enceinte
---------------
Education is what remains after one has forgotten everything he learned in school. (Einstein)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Cuvintele mele sunt prea mici si neinsemnate dar am scris aceste randuri pentru Monica:

Acum cand vi se pare ca totul s-a sfarsit,
Acum cand durerea pare un infinit
Fiti tari parinti
Caci pruncul este printre Sfinti!

Nimic nu vi se pare ca are-acum vreun sens
Nimic nu cred ca umple cumplitul gol imens,
Dar voi sunteti in viata,simtiti,traiti,jeliti
Si necesar e-acuma sa va sprijiniti.

Incearca acum Monica,pe sotul tau cel drag
Sa-l faci de poti,sa simta ca tu ii vei fi prag.
Iar tu tatic in doliu,o clipa sa nu uiti,
Ca biata ta sotie in suflet are-un gol ce trebuie umplut!

Sa va rugati la ingeri
Caci inger e si el
De sus din cer priveste,
Vegheaza,ocoteste
Bebele Andrei!



Dumnezeu sa vegheze asupra lui si pe voi sa va intareasca,


poate luna asta da!



Ale,un sufletel norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelk spune:

Sincere condoleante.
Dumnezeu sa il aiba in paza pe bebe Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Speram sa nu mai am ocazia sa mai scriu vreodata la vreun altfel de subiect. Sunt inca trista dupa pierderea ingerasului unei colege de odisee, alt ingeras Andrei. Si am fost socata sa aflu ca Moni, cu care am numarat liniute pe testele de sarcina cateva luni, are parte de o tragedie asemanatoare.
Moni draga, imi pare extraordinar de rau, sunt cu sufletul alaturi de tine. Domnul sa va intareasca si sa-l aiba in paza pe micutul tau ingeras

bujo mami de Filip
album de nunta
bb stuff
gandacelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa.1983 spune:

......nu am cuvinte sa-ti spun mai multe decat am facut-o deja.......nici nu ar conta....sunt alaturi de tine... sincer......

...Vine unla mami...


...Albume Burtica, Bebe, Diverse!!!...




LAURA 28+ Deniel Alexi
-----------------------------------------------

AMR 12 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:


imi pare foarte rau,Monica.....si sunt alaturi de tine,desi niciun cuvant nu-ti poate alina sufletul.
se spune ca Dzeu ii cheama la el pe cei buni....pe cei frumosi....pe cei curati...
sa credem asta....sa credem ca Dzeu a vrut ca bebe Andrei sa fie ingerasul lui .


carla,35+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julax spune:

... Nu stiu ce as putea spune pentru a-ti alina suferinta...E mai mult decat dureros...Iulia 34+@ Alex(24.08.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=16a7ba4b14da74203c245e&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">
Miniclip
Poze si filmulete
Bebe din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca pe micutul ingeras.
Condoleante si multa putere parintilor.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput