Andrei - Ingerasul de toamna

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violeta29 spune:

DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA IN PACE PE MICUTUL INGERAS!
Monica si Iulian, Dumnezeu sa va intareasca sa puteti trece peste aceasta grea incercare!

Speranta moare intotdeauna ultima!

cea mai fericita39+ cu Alexandra Valentina
www.flickr.com/photos/26288269@N04/" target="_blank">in asteptarea unei minuni
mult asteptat
garderoba printesei
MAINE E ZIUA CEA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Monica, nimeni nu stie ce-i in inima ta acum. Noi suntem alaturi de tine suflteste si incercam sa iti alinam durerea cu vorbele noastre, insa numai Dumnezeu va poate da puterea sa faceti fata acestei cumplite incercari.


O imbratisare din partea noastra, pentru tine si sotul tau!



35+ cu Anna Sofia

Bebelina se face mare
Poze cu gagalicea mea
Anna Sofia la 20 sapt.
Burtica


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

anca81 Doamne, de ce s-a intamplat asa ceva? Nu se poate, trebuie sa fie o greseala. spune-i Monicai ca suntem alaturi de ea, ne gandim si ne rugam pentru sufletelul ei. Nu-mi vine sa cred, plang si sunt in stare de soc.
andy.p D-ne sunt in stare de soc.Ce s-a intamplat?Imi plange sufletul .Moni suntem alaturi de tine.
Joy21 Monica, suntem alaturi de tine!

Cuvintele sunt prea sarace... Ma rog la Domane-Doamne sa aiba grija de voi si sa va dea putere sa faceti fata la aceasta mare incercare.
musettepink Nu pot sa cred asa ceva.... Monica mai avea putin si trebuia sa nasca,ce s-a intamplat???......... Dumnezeu sa-l ierte pe ingeras! Nu mai sunt in stare sa spun nimic,sunt socata!
iriss_04 doamne ce s-a intimplat?nu se poate sa fie adevarat
DD sa te ajute! nu stiu ce sa zic sunt in stare de soc
khristin Monica, eu ma rog pt. tine sa fii tare sa treci de clipele astea teribile, sint alaturi de tine, si cand vei fi tu pregatita te asteptam. Doamne ai grija de cei doi parinti


Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

Nocom Moni as vrea sa pot spune ceva inteligent sau care sa ajute, dar pur si simplu mintea imi este goala........ DD sa aiba grija de Andrei si de parinti lui sa puteti trece peste asa o pierdere...

andy_galro monica suntem alaturi de tine si sotul tau!!!!! d-zeu sa va dea putere sa mergeti mai departe!!!

andreea_and Monica suntem alaturi de tine si ma rog la Dumnezeu sa-ti dea putere! Daca ai nevoie de ceva, orice, suntem aici.

baby_boy Suntem alaturi de tine Monica !!!

zambetmic Monica, condoleante ... sincer alte cuvinte nu gasesc ... daca pot ajuta cu ceva, aici sunt (chiar daca nu scriu des, de citit citesc)

babytza Cat de trist....Cuvintele nu isi au rostul in astfel de momente groaznice....NIci nu pot sa imi imaginez ce este in sufletul lor... Ce pacat ....Dumnezeu sa il odihneasca in pace Condoleante Moni

angelynna82 Monica condoleante pt bebe Andrei Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

nushulica ma rog intr-una pt sufletelul mic care s-a dus printre ingeri si pt parinti sa aiba putere sa treaca peste aceasta tragedie

julax Cumplit...Monica,Dumnezeu sa te intareasca pentru a merge mai departe.Inca nu pot sa cred...

Nally Sincere condoleante Monica! Nu am cuvinte de alinare... Ma rog pentru sufletul de ingeras Andrei, si pentru voi parintii sa va dea DD putere sa treceti peste aceasta suferinta!






Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

gargaritza85 Monica probabil treci prin clipe groaznice si nu te ajutam foarte mult cu vorbele noastre dar sa stii ca suntem alaturi de tine, si sper din tot sufletul DD sa iti dea putere sa mergi mai departe.

tzitziri Monica, ca ne pare rau e infim spus.Sunt sigura ca toate simtim strangere de inima dupa ce am citit ce am citit si ca nici macar o persoana aflata in alta pozitie decat a noastra nu ar putea ramane imuna la asa ceva.Suntem alaturi de tine chiar daca doar virtual deocamdata si mereu vei gasi aici un gand bun!

Eva Monica, sufletel, eu ma simt prea seaca si goala de cuvinte in fata povestii tale si a lui Andrei. Cuvintele Domnului Iisus Hristos spun: " Lasati copilasii sa vina la Mine si nu-i opriti, caci Imparatia cerurilor este a celor ca ei" ( Matei 19,14). Bebe Andrei este acum un ingeras si te va veghea de acolo de sus!

andreutac Ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de sufletelul micutului Andrei si sa le dea putere parintilor sa depaseasca acest moment crunt.

iepurila Dumnezeu sa-i dea putere sa treaca peste aceasta tragedie si sa gaseasca forta sa o ia de la capat.


Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

LUCUTTA Monica ,imi pare foarte rau de ceea ce s-a intamplatte inteleg perfect pt ca si eu am trecut prin ce treci tu acum .
Este foarte dureros sa-ti vezi copilasul mort ,este ca un vis urat care astepti sa se sfarseasca odata dar din pacate este real.Nu poti concepe asa ceva ,te intrebi de ce ,de ce mie ,de ce copilasului meu ,de ce i l-a trebuit lui Dumnezeu pe copilasul meu?Iti pui tot felul de intrebari,te simti vinovata la un moment dat ,iti vine sa urli de durere mai ales cand vezi copilasi mici ,mamici insarcinate ,sa vezi lucrusoarele pe care le-ai pregatit pt bebelasul tau .Te inteleg prin ce durere treci de accea vreau sa-ti dau un sfat:descarcate cand ajungi acasa ,plangi daca asta simti sa faci si apoi incearca sa discuti despre asta cu sotul tau ,cu persoanele care simti tu ca te inteleg ,nu te ascunde desi asta o sa simti sa faci la inceput cand durerea este calda ca sa spun asa .
Gandestete ca asa a vrut Dumnezeu sa fie ,fara sa te mai intrebi de ce si ca Dumnezeu l-a iubit mai mult decat voi si de accea a avut nevoie de el ca ingeras.Intodeauna sa sti ca el este ingerasul vostru si ca ii este bine in imparatia lui Dumnezeu si nu inceta sa te rogi la Dumnezeu chiar daca simti pe moment ca esti suparata pe EL.La fel cum m-a ajutat Dumnezeu pe mine si pe sotul meu sa trecem peste acest necaz si ne-a daruit un alt copilas in pantece deocamdata sunt convinsa ca si pe voi o sa va ajute sa.

Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

andreea_ada Monica sper sa gasesti puterea sa mergi mai departe , sa te ridici ...sicere condoleante ma rog la DD pentru BB Andrei

Yaia Din pacate, vad ca si voi aveti deja un ingeras, Andrei! Dumnezeu sa-l odihneasca si sa dea putete parintilor! Cuvintele sunt de prisos!

kllemi DD sa ii dea putere sa treaca peste asta.....nici nu mai stiu ce sa zic am ramas fara cuvinte, DUMNEZEU SA-L IERTE PE BB si totusi cateodata mi se pare ca este atat de crud.....

a-rose imi pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin asta, draga monica, Dumnezeu pare nedrept in aceste momente. incerc sa ma gandesc ce probleme erau si nu imi vine in minte nimic. oricum ar fi, intr-adevar cuvintele nu isi gasesc rostul si sper din suflet sa treceti cu bine peste aceasta mare incercare din viata voastra !
ma gandesc la tine, ma rog pentru tine si sper ca acelasi Dumjnezeu sa te intareasca si sa iti aduca, in curand o alinare in suflet !

symonne draga monica,si eu sunt alaturi de tine si-i doresc sa treci cat mai usor peste durerea pierderii.cuvintele sunt de prisos in asemenea cazuri.nu pot decat sa-mi impartasesc revolta si totodata neputinta in fata nedreptatii care ti s-a facutalaturi de celelalte fete din odisee.condoleante pt bebe Andrei.

JulyMorning Monica, Condoleante si ... imi pare rau pentru pierderea suferita. Suna ca dracu' de simplu, dar nu stiu ce altceva as putea spune. Am ramas impietrita in fata monitorului si parca nu-mi vine sa cred. Toate gandurile mele bune se indreapta spre tine si sotul tau, sa aiba grija Doamne-Doamne de voi si de sufletele voastre. Sper ca legea compensatiei functioneaza, si cat mai curand sa ai puterea sa-ti recapeti zambetul atat de frumos.


Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Muuh spune:

maryb moni, ma rog pentru sufletelul mic al lui bebe Andrei, al tau si al sotului tau. Dumnezeu sa va aline durerea si sa va intareasca....

Eva Monica, ne-ai oferit o frumoasa lectie de curaj, de viata, cu atitudinea ta. Fara a fi fatalista neaparat, exista momente in viata in care a constientiza ca lucrurile s-au intamplat de asa maniera pentru ca asa era scris, pentru ca nu a fost sa fie, te face aceasta atutudine, ziceam, sa mergi inainte. Sa gasesti forta de a te reconstrui si de a spune ca absolut totul se intampla cu un motiv, indiferent cat de ocult poate parea acum, si ca merita sa traiesti pentru a iti fi revelat! Esti o femeie pe atat de matura pe cat te credeam, esti puternica, si pentru asta te admir si te imbratisez cu mult drag! Te admir pentru felul de a rezona si pentru lipsa intentiei de a cauta cu orice pret un tap ispasitor! Asta pentru mine inseamna forta!
Ai dragostea familiei, a prietenilor, caldura si tandretea noastra, eu, una, raman cu sufletul langa tine! Chiar daca sunt prea slaba sa fi venit si sa te fi privit in ochi, sa iti fi spus ce simt! Ma simt neputincioasa, slaba si incerc...sa ma ajut sa fiu si eu puternica! Sa merg si eu mai departe, in felul meu...

Didi81 Vroiam sa imi exprim regretul pentru Monica si bebe Andrei. Sunt inmarmurita sa aflu ca inca un sufletel a trecut in randul ingerasilor

cristineescu Monica, imi pare teribil de rau ca a trebuit sa treceti prin asa ceva si va doresc multa putere de acum incolo.


Miruna 37+ si Alexei (13.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Dumnezeu sa il odihneasca in pace
Moni sunt alaturi de tine chiar daca doar virtual, eu personal sunt prea socata de ce ti s-a intamplat ca sa pot spune prea multe cuvinte!
Mi se pare ca ar fi ridicol sa spun ca inteleg ce simti, sau ca totul s-a intamplat ca asa trebuia!Nu , nu e adevarat nu inteleg ce simti si cred ca nimeni nu poate intelege ce e in sufletul tau decat poate cineva care a trecut prin aceleasi momente.
Ce pot sa fac este sa ma rog la bunul D-zeu sa iti dea intelepciunea de a depasi acest moment chiar daca de uitat nu vei uita niciodata!Si poate cand timpul va mai vindeca din rani sa gandesti ca ,,TOTUL SE INTAMPLA CU UN SCOP SI CA TOT CE NU NE DOBOARA NE FACE MAI PUTERNICI!"
Sunt aici pentru tine oricand ai nevoie si consideri ca eu prin umila mea prezenta te pot ajuta cu ceva!
Iti trimit o imbratisare virtuala si toate gandurile pozitive ale noastre cele de la odisee ma rog sa se abata asupra ta!

Diana
39+ E chiar ultima suta de metri!!!!
mamica fericita de ANDREI TUDOR
AMR putin pana sa ne vedem minunea

Mergi la inceput