Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (41)
Raspunsuri - Pagina 13
Porumbita spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui flowerbee Buna fetelor, Fetelor, eu sunt un pic ingrijorata. Pana la morfofetala de 22 sapt, adica peste o luna, pe mine nu ma mai vede nici un medic. E normal ca 2 luni sa nu te vada nimeni? Nu ar trebui sa fie vizite lunare? Bee 17+![]() http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png |
pai eu am fost la control pe 11 august si doctora a zis ca ne vedem dupa morfofetala (care e pe la jumtatea lui sept); dc nu ma simt bine o sun sau ma duc direct la cabinet (oricum o sa o sunt cand fac 20 de sapt sa vad dc tr sa iau fier);
si cristi eu in afara de eco de 12 sapt (care am facut-o in 2 locuri) si eco de confirmare de sarcina la 7 sapt nu am mai facut alta ecografie; dc nu sunt probleme (si sper sa nu fie) urmataorea eco e morfofetala de trim 2 in sept;
la controalele de pana acum doar am vb cu doctora, fara eco si fara tuseu vaginal....
cristi_2003 spune:
porumbita - nu stiu atunci. la noi control lunar inseamna o eco scurta in care verifica drul ce stie el pe acolo si eu ma bucur ca imi vad bebele + discutie cu drul.
20+ cu
Traian Carol
sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png
flowerbee spune:
| Citat: | ||
citat din mesajul lui Porumbita
pai eu inca nu stiu dc am baietel... |
Si eu am inteles la fel...
Porumbita, neuronul cel singur, acum si gravid a inregistrat gresit. Scuze!
Bee
17+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png
cristi_2003 spune:
tuseu mi-a facut doar acuma cand am mers cu dureri ca sa vada probabil starea colului. in rest nu face.
20+ cu
Traian Carol
sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png
Porumbita spune:
nu-i bai cu greseala..cum ziceam, mi-ar placea sa fie primul bb baiat si mai tarziu sa vina o fetita
lavini spune:
Flower, si eu am o pauza de 6 saptamani fiindca dr mea a fost in concediu.Dar joi am in sfarsit intalnire cu ea si sincer abia astept..Vreau sa mai fac si o eco, sa isi dea si ea cu parerea despre bb.
Cristi, nu e obligatoriu sa faci echo lunar.daca totul merge bine si nu sunt probleme, sunt destui medici care recomanda doar cele 3 echo clasice(stiu io caz concret, cica dauneaza lui bb
).Mie imi convine sa fac lunar ca am asigurare si nu ma costa nimic si in felul asta imi vad si eu des odorul, dar sunt multe persoane pe care le termina costul acestor echografii, ca nu sunt deloc ieftine.Fara probleme sa fim, sa nu avem nevoie de echo asa des.
Lavinia, 14+
si Andrei (11 iunie 2007)
cristi_2003 spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui lavini Flower, si eu am o pauza de 6 saptamani fiindca dr mea a fost in concediu.Dar joi am in sfarsit intalnire cu ea si sincer abia astept..Vreau sa mai fac si o eco, sa isi dea si ea cu parerea despre bb. Cristi, nu e obligatoriu sa faci echo lunar.daca totul merge bine si nu sunt probleme, sunt destui medici care recomanda doar cele 3 echo clasice(stiu io caz concret, cica dauneaza lui bb ).Mie imi convine sa fac lunar ca am asigurare si nu ma costa nimic si in felul asta imi vad si eu des odorul, dar sunt multe persoane pe care le termina costul acestor echografii, ca nu sunt deloc ieftine.Fara probleme sa fim, sa nu avem nevoie de echo asa des.Lavinia, 14+ si Andrei (11 iunie 2007) |
de costuri nu stiu - pe mine un control gine ma costa 70 de lei, cu sau fara eco. si inainte de sarcina tot atata costa. nici nu ne intreaba daca vrem sau nu - direct ma pofteste pe patul de eco.
doar pt cele morfo pe care la fac in alta parte platesc 100 de lei.
20+ cu
Traian Carol
sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mamahttp://bd.lilypie.com/z4XWp3.png
lavini spune:
Pai esti norocoasa...la mine e mare noroc cu abonamentul.In mod normal o consultatie e 90 ron.O echo simpla e 100 si ceva.Echo de primul trimestru ->190, de trimestrul 2->350, iar cea de 3, dupa ultimele preturi pe care le-am vazut era vreo 400.Aaa...si daca ai gemeni sau tripleti sunt si mai scumpe(io vb strict de locul unde merg eu)...
Lavinia, 14+
si Andrei (11 iunie 2007)
cristi_2003 spune:
scump domnule, scump...
intrebare - la eco morfo daca vreau cd cu filmulet cu bebe platesc in plus?
20+ cu
Traian Carol
sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png
