Mamici anti-stress de ianuarie-februarie 2009 (41)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

Stie cineva sa-mi raspunda si mie la intrebare?
Sau sunt cantitate neglijabila?

18+

VINE BEBE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchi123 spune:

Buna tuturor si bun venit noilor mamici!
Felicitari celor 2 baietei

Fetelor dragi, vad ca toate suntem una mai specialista ca alta, eu zic sa nu ne contrazicem cu specialistii chiar daca avem puncte de vedere diferite...nici eu nu sunt in totalitate de acord cu ceea ce spune pyc, dar asta nu inseamna ca nu este relatat din documente de specialitate, pana una alta, fiecare are metabolismul sau si gena mai buna sau mai proasta, sau pot fi probleme endocrinologice etc.
Cert este ca indiferent de problemele de sanatate si indiferent daca suntem sau nu gravide, trebuiesc consumate legume si fructe zilnic(fructele de prefgerat dimineata) lactate si nu in ultimul rand peste(proaspat cu carne rosie) etc, care sunt f. bune pt. sanatatea noastra incusiv pt. diminuarea colesterolului.

Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu ceea ce am scris mai sus

PUP toate fetele

19+BogdanDoamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Citat:
citat din mesajul lui pusyketa

Stie cineva sa-mi raspunda si mie la intrebare?
Sau sunt cantitate neglijabila?

18+

VINE BEBE!


Daca nu stiu sa-ti raspund la intrebare, inseamna ca esti cantitata neglijabila? Ca nu inteleg.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.200520+
Delu Prichindelu'
BB2
Vacanta 2008
Bulgaria 2008
Tudor la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Alinuk si barbata-miu a fost la Zurich in vara si a venit bolnva de Elvetia... da-mi si mie pe PM te rog datele de la pensiune. ca nu e musai sa ma duc la Amsterdam hihihihi . daaa, cu avionul vreau, pai din 5 zile ce sa mai inteleg daca ma duc si cu masina. daaa, preturile apartamentelor din cta au fost intotdeauna la fel ca in bucuresti. ca aici are lumea bani cica
pusyketa eu ti-am raspuns imediat ce ai postat primul mesaj. oi fi si eu cantitate neglijabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavini spune:

Citat:
citat din mesajul lui pusyketa

Stie cineva sa-mi raspunda si mie la intrebare?
Sau sunt cantitate neglijabila?

18+

VINE BEBE!


Nu te supara, dar cred ca ti-a raspuns Roxana mai sus, si anume ca acele cifre fara intervale, fara rezultate de la echo nu spun nimic...Poate medicul tau te lamureste mai bine...

Lavinia, 14+ si Andrei (11 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttenzika spune:

PUSYCHETA,din cate stiu eu aceste valori nu sunt complete,mai trebuie sa scrie ceva de genul MoM,ca sa poti interpreta rezultatele,nu sunt de ajuns dfoar valorile astea,trebuie sa fie undeva o incadrare de MoM,care nu trebuie sa fie mare,ceea ce ai tu sunt trei valori care se integreaza intr-un soft care mai ia in calcul si alti parametrii: biometria fetala, varsta mamei, etc. softul da un rezultat care este un raport.

18+
mandra si fericita posesoare a unei burtici cu ochi Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

Vad ca sunt polemici cu greutatea in sarcina. Eu cred ca variaza de la persoana la persoana, fiecare organism reactioneaza diferit. Cred ca echilibrul este cheia.

Pusy, iubita, nu stiu sa iti raspund.

Ledi si Porumbita, felicitari pentru baietei. Sa fie sanatosi!

Fetelor, eu sunt un pic ingrijorata. Pana la morfofetala de 22 sapt, adica peste o luna, pe mine nu ma mai vede nici un medic. E normal ca 2 luni sa nu te vada nimeni? Nu ar trebui sa fie vizite lunare?

Bee17+
http://bd.lilypie.com/6jfFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusyketa spune:

Roxana,ori calculatorul meu face figuri,ori e ceva cu forumul.
Postarea ta imediat sub a mea nu aparuse,ma uitasem de mai multe ori pe pagina....acum o vad.

Nu ma bagati in seama,cred ca sunt "toane" de gravidutza,dar mi s-a mai intamplat sa postez pe aici fara sa ma vada nimeni.Plus ca am impresia mereu ca voi sunteti deja o mica gascuta,iar eu,daca intru asa de rar,ma simt oarecum ca o intrusa pe aici.
Sorry,nu vreau sa supar pe nimeni.

Thank's pentru raspunsuri.Sunt intregi insiruiri de valori,in dreapta,acolo,dar nu inteleg nimic din ele.....





18+

VINE BEBE!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi_2003 spune:

bee - nu e normal sa nu te vada 2 luni nic un dr - tot trebuie control lunar + eco normala ca sa vada ca e totul bine.

nu ma faceti sa fiu paranoica cu kilogramele va rog - v-am zis ca m-au obsedat toata viata si vreau macar 9 luni sa mananc ce-mi trece prin cap... vreau doar povesti cu mamici care dupa nastere au facut sport si au revenit

20+ cu Traian Carol

sa fii sanatos pana la 40+ iubi lui mama
http://bd.lilypie.com/z4XWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna burtici

CADIA si ALINUK.....multumesc de sfaturi si de lamuriri....da alina cred ca iti voi scrie un PM intr-o zi cand dvoi avea ceva mai mult timp sa-mi scrii cat mai multe detalii....imi place f mult sa calatoresc....vara asta nu prea am apucat dar mi-ar placea sa ii fac o surpriza sotului si sa ii pregatesc ceva la munte cum ii place lui....

fetelor eu sunt in sapt 16 la sfarsit si cred ca am pus deja 4kg....cred ca e destul de mult.....dar nu am ce face....nu am avut greturi.....nimic dar pofta de mancare la greu....si mult somn.....

porumbita nu m-ai suparat.....doamne fereste.....in nici un caz....dar mie asa mi se face la fiecare control....e o doctorita tare de treaba ..... mai rar asa....

va pup
15+

Camelia

Mergi la inceput