Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (179)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Yannisa Milena Sa fii sanatoasa si norocoasa, sa ai parte numai de bucurii!

Marunzika , sa va traiasca dulcetica si sa va bucurati de ea!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Emma, de data asta am fost simplu pasager in masina, nu am fost cu a noastra, asa ca ar fi fost cam greu sa ajung la Piatra. Poate alta data.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Andreea, sanatate multa piticului! Si la noi a mers Ercefuryl. Biotics ii dadeam in biberoanele de Nan fara lactoza si lua fara probleme, de fapt asa a luat si smecta.

Sim, ia sa vad si eu pozele alea cu jucarele. Bubu e disperat dupa jucarii, fata de sora-sa care le arunca peste tot si nu serveau decat drept arme albe.

Cumatra, vad ca ai avut ceva energie aseara desi muncisei o groaza. Las ca vad eu azi daca mai esti in verva sau nu.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Heeei, acum am vazut ce constructor dulcic are Sim! Cred ca aveti emotii pentru maine...pfii ce repede a trecut anul.

La noi nu prea sunt sanse de mers singur pana cand ii trasasem eu termenul limita. Dar a inceput sa mearga de o singura manuta. Insa nu prea mult, ca e comod. De ieri a inceput sa isi mai dea drumul de tot la manute. Ramane asa blocat. Aseara a incercat primul pas singurel, nu stiu cum a facut de a picat lat pe burta si nu cred ca va mai incerca prea curand. In rest nimic interesant. Ma rog, papam si borcane si mancare gatita. Ieri a mancat aceeasi ciulama ca si Alex. Cu paine pusa in sos.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Aaa, si ultimele pasiuni:

- baga si scoate jucarii in cutii sau galetusa;
- arunca jucarii din exterior in tarc, prin cocotare pe plasa;
- se urca pe canapea si se tolaneste. Asta e versiunea haioasa. cea mai stresanta este ca se urca pe marginile de sticla si vrea sa se arunce de acolo.

Nu vorbeste insa mare lucru. Parca mai diversifica de ceva vreme. Azi a zis primul mama clar si sigur nu era pentru mine.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Sa dam si noi o mana de ajutor! http://www.updown.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, avem noi emotii pentru maine, dar cred ca mai multe o sa avem sambata pe 30, atunci ii luam motzul si il sarbatorim in mod oficial. Am tot facut liste peste liste, am rezervat masa la Terasa Doamnei, am planificat desfasurarea actiunii. Azi am fost si la cofetaria Vio sa vorbesc de tort, o sa il facem amandina cu martipan alb deasupra, in forma de 1.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, si Stefan arunca jucarii din tarc, dar nu se omoara cu urcatul pe canapea. In schimb, coboara cu viteza fantastica de pe canapea.

Edit: ultima pasiune e sa inchida si sa deschida fermoarul de la o gentuta Avon pt cosmetice.


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Nu stiu cine m-a pus sa caut pe culinar retete in imagini (vroiam una cu fusili sa pregatesc maine) si am gasit una cu mamaliga, kefir, branza de burduf afumata si oua de mor de pofta in fata calculatorului. Oricum azi aveam in plan mamaliga cu branza si ochiuri, dar aia e .


Jurnal de calatorii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

YANNISA MILENA
Sa cresti mare si frumoasa, sa fii sanatoasa si sa-ti asculti parintii.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Hai ca mai avem si noi o luna si incingem gratarele. Azi facem o petrecere mai restransa, asa ca pt 11 luni in trei. Desi tati e ocupat si nu prea sta cu noi ca punem polistiren pe afara, izolam peretii si sta sa supravegheze.
Ma duc sa mai lenevesc langa puiut, profit si eu ca doarme ca apoi iar o luam de la capat.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput