LMA Piticlonti de iulie-august 2004! (261)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


MATEI

si pt Julia de Iren ... poate ne mai citesti, sa-ti traiasca fiica !

WE frumos in continuare tuturor !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Salutare de la.... Chicago. In sfarsit am ajuns si noi acasa, dupa o luna de colindat america. A fost frumos, dar cam obositor si costisitor, dar pue una peste alta cred ca a meritat, sau mai bine zis am meritat.
Am vazut o multime de cascade superbe, cateva pesteri printre care si una cu gheata, am vazut Marele Canion, si multe alte minunatii pe care multe le vazusem doar la TV sau habar nu aveam c exista.
Da si ne-am intalnit cu Vivia si Familia ei frumoasa. Si ce nu v-a spus Olivia despre Luca, a fost ca la plecare in masina ii spune Adelutei "Don't forget, I am your friend". Si da a fost cuminte Luca, si serios, si un dulce foc, sa-l mananci nu alta. Avem sinoi poze, dar avem nevoie de un ragaz, ca maine eu incep scoala e si nebunie la inceput de semestru aici.
De fapt ne-am intors duminica trecuta, ca sa merg eu la scoala 3 zile, si joi am taiat-o din nou la plimbare, de data asta cu tinta un lac ca sa incerce sotiorul sky jetul adelutei.

Olivia, ne-am plimbat cu barcuta Adelutei (ca avea doar numele de sky jet, viteza era de barcuta) toata america si tot la noi la 30 mile de Chicago am probat-o. Cand imi fac un pic de timp iti trimit si tie pozele care le-am facut eu. A si tinem pumnii pe 5.

Fug sa descurc casa, ca am lasat toate bagajele in mijlocul ei...desi cred ca mai bine ma culc, doar si maine e o zi, nu?

Liliana
Poze- martie 2008
Poze 1
Poze 2
Poze 3
Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz


pe mine cel mai tare ma oboseste spusul de 6 ori acelasi lucru si pana nu ridic putin tonul nu se rezolva.. taare nasol ma simt, ce naiba, numai asa se poate??? la care dumnealui raspunde invariabial "bineeee bineeeeee" dara intr-o lehamite de chiar zici ca-s ciocanitoare.....


Parca ma vad pe mine....doar ca la noi urmeaza si "okay, okaayyy, dar de ce tipi?", asa ca eu o intreb inainte "Adela chiar trebuie sa tip la tine ca sa intelegi?", asta ca sa nu ma mai intrebe ea de ce tip.(de fapt ridic tonul, nu tip...dar oricum, tot tipat e pentru ea)

Liliana
Poze- martie 2008
Poze 1
Poze 2
Poze 3
Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
la multi ani sarbatoritilor din week end, Matei poetul si Julia! sa fiti sanatosi si bucurosi!!
Oliv - e bine sa mai vorbim toate asa si sa vedem ca toti de fapt sunt cam la fel.... cu mici diferente. dar zau ca face bine la creieras
Liliana sa va fie de bine vacanta si de abia asteptam pozele!
Andreea de pupi nu mai e mult pana pe 10, dupa aceea poate gasesti ceva mai bun!
Anca ai intrat tare de tot in treaba? ca vaz ca nu ai mai dat nici un raport mic, nimic....
Cristal moama ce saptamana pe voi... bine macar ca fetele nu-s bolnavioare... sper sa nu cobesc!
sunt cam in reluare ca e luni, deh... si cafeaua nu e buna aazi... revin eu mai tarziu!
o saptamana buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna dimineata! Sunt si eu prin zona, ma minunez de pataniile Cristalinei - ma mir cum de rezista ca eu as fi clacat demult... pina la urma tanti Ioana mai vine au ba?
Polux - bine ati revenit - am vazut pozele lui Kim - sunteti tare frumosi si se vede ca v-ati distrat!

La multi ani pentru Matei si Julia sa cresteti mari!!!!!!

Abia astept sa se scoale ariciul si sa iesim pe afara - pare ca azi e ceva mai racoare - in plus s-a terminat si cu circuitul asta de masini ca m-a asasinat cu zgomotul...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, semnez si io rapid ... la noi e friggg, am avut un we tare frumos, cu copil cu toane, insa am luat masuri si am stat departe una de alta in liniste si pace adica ne-am suparat si n-am mai vorbit
Astept sa mergem la Praid, simt ca nu mai am rabdare deloc ...
Pup trupa, treceti la semnat condica !
Sunt muuuulte absente ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

La Multi Ani! Matei, Julia si AnaMaria!!


nu mai stiu exact ce doream sa scriu...sunt cheauna de creieri ca mi-am adus copchiii acasa si-am avut o noapte cu biberoane, ceai, urlete si plansete....

stai ca mi-am amintit:
am ramas fara femeie la curatenie, tam tam...stie cineva pe cineva?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Andries, moaam, asta cu fara femeie la curatenie e cumplita. succes sa gasesti cat mai repede alta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Hop si eu in fuga calului!

La multi ani Matei!
Sa-ti traiasca micul poet Roberta...Sa ajunga mare si nu neaparat poet, desi Moldova e zona cu traditie...:)))
La multi ani Julia!

Am ajuns cu bine in apartamentul nostru in care e mai cald ca afara...traiasca aerul conditionat!
Sper ca de aia sunt asa frichinite mandrele, ca m-au zapacit az'noapte...sunt chioara de somn.
Io am un milion de treburi (ce o fi nou in asta...)John e superincantat de Roma asa ca trebe sa ma lipesc anii ce vin de niste conferinte pe acolo...:)))
Barosana il striga prin casa si-l cauta prin camere, Maria ne explica cum e John in Italia ca sa-i aduca ei cadou!...

Suntem cam cacacioase (respectiv Barosana) si buboase (respectiv Maria care s-a dat in nestire pe un topogan ieri asa ca azi dimineata imi arata cum are ea fundu' rosu de maimuta...) in rest vesele si nedormite...:)))
Maria are o faza in care e mare fana de ...capitze!
Imi tot explica...ca o sa cumparam "un cos" si o "sa cosem" iarba de la tataie din curte ca sa facem si noi capite sa le dam la capritze...:)))

Gata, fug la masuratori ca acusica se face ora de culcat mandrele...O saptamana frumoasa sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Aaa...uitai...Tanti Ioana se comporta de parca nimic nu s-ar fi intamplat, si eu la fel , daca vrea sa plece e treaba ei.

La noi e cea de-a doua femeie care poate sa se ocupe pana gasim alta tanti...e pacat ca s-au atasat tare mult fetele de ea (ca de aia am tinut-o pana acum).

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput