Mamici norocoase de sept-oct 2008 (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Anca, ce frumusete de fata!!!Esti binecuvantata de Dumnezeu, mai ales ca ai luptat mult pt micuta printesa!
Eva, mamico, tu unde ai disparut??Cum te simti??Nu ne da emotii!
Meyyy, stati la rand!!
Laureta, Andreea, sper sa reveniti cat mai repede cu vesti bune!
Banu si o seara minunata!
Si facem putina agitatie pt fetele care nasc maine
Si pentru Clau care maine merge la control


38+LUCAS
AMR 2 saptamani!!!?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Tzitziri nu-i bai ca are preferinte de pe acum. mami si tati sa fie sanatosi ca in masura bunului simt sa i le satisfaca

Moni sa stii ca de asta sunt agitata si depresiva, caci ma gandesc la npse mii de chestii: daca vine bb mai devreme ce fac, voi fi o mama buna, ma rog la DD sa ii pot oferi ce are nevoie.

33+ posibil Rebeca Alexandra

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Uau, ce emotii, acum nu mai scoatem agitatele pentru o simpla eco, le scoatem pentru THE BIG DAY!!!! Nasterea.

Asadar BOO si XOR

Va tin pumnii maine, sa va recuperati super rapid si sa fie totul PERFECT!

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

buna fetelor! am aparut si eu dupa ce mi=am facut de cap cateva zile ca sa scap de depresia nasoala care ma luase(si cu care nu e de glumit, am simtit-o pe pielea mea)

asa...deci am fost un pic la munte 2 zile we trecut si de luni bat magazinele si m-am umplut de papuci accesorii genti si alte minuninumai haine nu mi-am luat ca nu stiu cat de repede o sa-mi revin...mi-a dat sotul un card si m-a lasat sa sparg oricat numai sa nu ma mai vada plangand

ce-i drept m-a ajutat mult tot ce am facut cel putin acum nu mai bocesc toata ziua ca saracul copil aproape nu misca in zilele alea

am citit un pic asa pe sarite si va multumesc din suflet ca mi-ati fost alaturi toate!!!nu ma asteptam sa primesc atatea measaje de incurajari chiar sunteti niste fete cu suflet mare si asta n-am s-o uit!!! pupici extra pt clau_geo si aly_c care mi-au trimis pe pm si nr de tel si s-au oferit sa ma sustina direct...sper din suflet sa nu fie nevoie vreodata sa va sun sa bocesc ci doar sa vb de lucruri frumoase

pt ca am ramas in urma vreau sa urez bun venit noilor bobocei vlad, andrei si razvansa fiti sanatosi copilasi scumpi!!! si mamicilor recuperare usoara si mult laptic!!!

pt maine scoatem pt boo si xor!!!!maine va vedeti puii fetelor!!!

am primit si eu coletul de la redoute cu camasile pt alaptat si caruselul de bebe si pachetul din anglia cu cosul de la mothercare si paturicile cellular si salteluta de infasat, superbe!!!o sa fac poze

tzitziri merci de invitatia de la inceputul capitolului de acum sunt pe baricade ca vad ca ploua cu bobocei la noi aici


ieri mi-a trimis sms aly_c20 il redau aici:"sunt internata si probabil voi ramane in spital pana nasc. am colul scurtat, dilatatie de 2cm, contractiile le tinem in frau cu gynipral si sulfat de mg. azi am facut 36sapt! pupici fetelor de pe forum"

asa ca haideti sa-i tinem pumnii sa-l mai tina pe micutul sebi vreo saptamana macar !!!



31+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:


Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

babytza si eu vroiam unul de sfant..dar care? Luca. MAtei, Ioan care-mi plac mie nu-i plac lui, Mihai si andrei nu ...ca sunt prea aproape de data nasterii si n-o sa-l sarbatorim la interval asa scurt...Iar pe Rares nu-l mai vreau deoarece stia ca vreau sa-l pun si din toate numele posibile..ce a zis..il pun si eu..nush mi-se pusa mie pata . Imi place si RAdu dar daca-l pun imi mai trebuie unul mai lung dupa .. Hai ca v-am creierit


Nume de sfinti: Toma, Petru, Simon

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Boo si Xor,.Sa va vedeti bebeii sanatosi si sa va refaceti rapid ca sa fiti alaturi de ei cat mai repede!!

Nusha,..deci de asta ne esti.Lumea intreaba de tine si tu la cumparaturi de accesorii.Te rog sa treci maine in lista urmatorii bobocei sa te faci utila ca ai luat o pauza cam mare

33+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:


Citat:
citat din mesajul lui baby_boy

Am gasittttttt .Iorgovan ??

glumeam..nu va speriati.


dac-o iei cu din astea, nothing beats Pafnutie. si e-n calendarul ortodox. parol!

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:


Citat:
citat din mesajul lui anca81
Vreau sa va dau un sfat tututor, masati-va sanii de pe acum, e foarte important pentru desfundarea canalelor. Seara dupa dus cu un ulei hidratant, de sus in jos (apasati ferm cu toata palma) si circular pe tot sanul. Pompita Avent este cea mai buna pe care am incercat-o, isi merita banii.


Anca, pompa Avent manuala sau electrica?

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Nausica31+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Boo ,XOR,nastere usoara,refacere rapida si sanatosi!


30+Sergiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Boo si Xor
Multa sanatate si mult curaj mamicilor, sa va refaceti repede si sa ne dati vesti despre bebei minunati care vor veni maine
Tin pumnii si pentru aly_c
Nushulica bine ai revenit

35s Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput