Gasca de Constanta (100)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Credeti ca ma voi vindeca in stilul acesta?
http://s92.photobucket.com/albums/l38/orhidee1/44%20-%20August%202008/?action=view¤t=IMG_0448.jpg

In alta ordine de idei,ghetuta se afla undeva,la un centru national de tranzit din Buc.,alaturi de alte tone de pachete,deci...nici gand sa mi-o gaseasca cineva inainte de soroc. Dar,cum vad ca ma doare inca si nu se profileaza reducerea imobilizarii sub 3-4 sapt.,probabil va ajunge pana atunci...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

buna dimineata!
Cine bea o cofee cu mine???

Mamacita, ai 2 copii superbi, iar tu est o mamica supersexi(in oglinda). Ce mare s-a facut Anabela...In schimb Alex ramane febletea mea, are niste ochisori de te topeste...L-am pus demult pe lista de pretendenti ai Biancai...hihi si eu sunt mai mare ca sotul meu...se poarta....iubire sa fie... Calmante nu iei???

Azi am ramas acasa pentru ca Biencutza mi-a facut indigestie si imi vomita de 2 zile. azi se simte mai bine dupa ce i-am dat metroclopramid si debridat.Desi pediatra mi-a prescris si sumetrolin am zis sa mai astept sa vad simptomele viitoare si nu m-am inselat...

Va pupic pe toate si va doresc We placut!

Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)

Noi!


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Mamacita asa sigur se va vindeca "mai repede"piciorul.
Tania sper sa treaca repede indigestia Biei.





Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

hello, fetele!
ce de intamplari....
mamacita, recuperare grabnica! am mai invatat ceva, habar nu aveam de fractura de stress.
dodo, sarcina usoara si un bebe sanatos!
fiquelle, bun venit pe lume lui alex! sa dea dd sa fie cuminte si mancacios!

in alta ordine de idei, eu ma tin de nasit , vinerea trecuta am fost nasi pt o pereche de prieteni la cununia de argint, a fost o super petrecere (s-au razbunat pt nunta de acum 25 ani ), iar duminica botez baietelul unei prietene dragi. printre atatea evenimente am dat si o fuga de o saptamana la bulgari, unde a fost f bine, daca va vine sa evadati va recomand din toata inima statiunea sveti vlas, mica, cocheta si f civilizata.

in rest, asteptam inceperea anului scolar cu mare durere (citat de la miruna), vlad in schimb abia asteapta sa mearga si el "la serviciu" ( a se citi gradinita).

sanatate tuturor!

mami de miruna(27.01.1996) si vlad (20.07.2005)

www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna Constanta oriunde te-ai afla,sper ca sunteti ok.

Vladis .



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Salut! Ce mai faceti? Noi suntem "mucioase", ma refer la mandre. Se pare ca este o viroza dupa simptome, putina febra la inceput, acum tuse si muci.
vladis sa va fie de bine nasitul, sa fiti sanatosi sa mai faceti bine.
Tania cum se mai simte Bianca?
mamacita, sunteti frumosi foc.Am citit dincolo ca ai primit ghetuta, ma bucur ca ai scapt de o parte din stress. Sper ca la sfarsitul perioadei sa nu ai nevoie de operatie.
mada in ce stadiu sunteti cu gasitul locatiei pentru botez?


O zi buna!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Salutare!

Brrr, s-a racorit bine, miroase a TOAMNA!

mamacita bine c-a sosit ghetutza!!! Ai scapat de carja?! nu te grabi sa calci pe picior!
vladis a tinut vremea cu voi!
Dodocum te simti?
Mada voi sunteti bine? Ce fac copii?
Camelia hai poate scapati doar cu antitermice, pufuri si batiste! Chiar asa din primele zile de toamna!


Ma gandesc si eu ca intram in colectivitate, sper sa fie rezistenta Alexia si sa culeaga cat mai putini virusi! Ce-i drept fata de anul trecut, acum nu a mai luat Imunorezistant, dar cred ca nu-i tarziu daca incepe de maine.

La noi a revenit o prb: nu mai vrea in camera ei, ci cu mami! Nu m-a chinuit deloc in primii ani, iar in ultimul an tot vrea cu mine. Am tot inventat povesti, motive sa doarma in camera ei.... dar s-au epuizat! Dormea o perioada, apoi mai venea in dormitorul meu, o linisteam pentru cateva zile(saptamani). Acum, parca nu mai am ce sa mai storc din mintea mea.
Ramane destul de rar la bunici, iar atunci doarme cu bunica, sa fie asta motivul? Incercam si noi sa aruncam vina pe altii, dar totusi trebuie gasita o solutie!
O mai intreb: Daca aveam noi acum un bb mic, mami ar fi trebuit sa aibe grija de el, n-as fi putut sa stau langa tine cum stau acum... ce-am fi facut? Pai, tu stateai cu bb, iar eu cu tati in patul vostru !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA
Dodocum te simti?


Multumesc de intrebare ma simt bine.E o diferenta intre sarcini:Cu Bogdi la purtator am fost f activa , nu oboseam din orice fleac si aveam un program 100% normal.Acum obosesc la "fiecare pas"(exagerez putin),cand ma vezi dorm(daca sunt in pat,canapea)adorm instantaneu...
In aceste 2 luni am luat cca 2 kg de as reusi pana la final sa nu iau in greutate ca la Bogdi 20 kg .

Mamacita ma bucur ca s-a "eliminat" durata de asteptare a ghetutzei. sper sa-ti revii repede.





Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

neata!
A venit toamna!!!

Mamacita, cum e cu ghetuta? poti merge cu ea? Am vazut pozele, ai niste copii tare reusiti si harnicuti!

Dodo, daca sarcina e diferita fata de prima, poate faci fetita!

Crix, si Sofi doarme cu mine in dormitor la Alex. A dormit cu tati primele doua nopti dupa ce am venit de la spital, iar apoi a spus ca accepta si trezirea/ plansul bebicului, numai sa fie cu mami...Pt imunitate eu ii dau Sofiei Ribomunyl. Mi se pare foarte bun, si bine ca ai adus discutia, e septembrie, trebuie sa incepem...cand ma gandesc ca va merge la gradi si va aduce acasa la Alex toti virusii de pe acolo...

Cami, sanatate multa fetelor tale. Nu am ajuns inca la restaurantul din km 4-5, poate saptamana asta. Am gasit ceva in Satul de vacanta, un salon dragut, dar mai dau un ochi si prin alte locatii...vreau sa iasa o petrecere reusita!

Vladis, saru-mana. Cam cat v-a ajuns o saptamana la bulgari cu totul?

Tania, se simte mai bine Bianca?

O saptamana frumoasa va doresc!


MADALINA si adoratii ei, SOFIA MARIA(12.08.2004)si ALEXANDRU NICOLAS(4.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA


Ma gandesc si eu ca intram in colectivitate, sper sa fie rezistenta Alexia si sa culeaga cat mai putini virusi! Ce-i drept fata de anul trecut, acum nu a mai luat Imunorezistant, dar cred ca nu-i tarziu daca incepe de maine.

La noi a revenit o prb: nu mai vrea in camera ei, ci cu mami! Nu m-a chinuit deloc in primii ani, iar in ultimul an tot vrea cu mine. Am tot inventat povesti, motive sa doarma in camera ei.... dar s-au epuizat! Dormea o perioada, apoi mai venea in dormitorul meu, o linisteam pentru cateva zile(saptamani). Acum, parca nu mai am ce sa mai storc din mintea mea.
Ramane destul de rar la bunici, iar atunci doarme cu bunica, sa fie asta motivul? Incercam si noi sa aruncam vina pe altii, dar totusi trebuie gasita o solutie!
O mai intreb: Daca aveam noi acum un bb mic, mami ar fi trebuit sa aibe grija de el, n-as fi putut sa stau langa tine cum stau acum... ce-am fi facut? Pai, tu stateai cu bb, iar eu cu tati in patul vostru !


Si noi am inceput cura de iminizare de saptamana trecuta (sper sa nu fie prea tarziu), numai ca am inclus-o si pe Teo, anul trecut a fost foarte strangatoare si, ce "virushei" aducea Alex de la gradii ii lua si ea sa nu ramana in urma cu imunizarea. La partea cu somnul, noi ne-am "impartit" copii, Mitica o adoarme pe Teo iar eu pe Alex in patul ei, fara mine face crize, mai nou s-a prins si Teo cum sta treaba si, cand ne vede ca plecam ii face show lui ta-su. Chiar odata ii spunea Alex lui Mitica: "tati eu stiu ca seara, dupa ce adorm eu mami vine si doarme cu tine".

Citat:
citat din mesajul lui Fiquelle
Crix, si Sofi doarme cu mine in dormitor la Alex. A dormit cu tati primele doua nopti dupa ce am venit de la spital, iar apoi a spus ca accepta si trezirea/ plansul bebicului, numai sa fie cu mami...


Dupa ce am venit de la spital cu Teo, Alex nu a vrut nici in ruptul capului sa doarme cu taica-su, a stat cu noi, in primele doua seri s-a trezit cand o alaptam pe sora-sa, apoi parca nici nu mai auzea ca plange, suge, etc. Curiozitatea a fost la inceput, cand a vazut ca nu-i faceam nimic special sora-si nu a mai fost interesata.
Sper sa gasesti un local care sa-ti placa si sa iasa o petrecere pe cinste.

Gabi dormi acum, cand spune bb. Si eu am avut a II a sarcina diferita de prima, dadeam "la ratze" de la orice, asta chiar si in ziua in care am nascut, de la voma mi s-a rupt apa, ma "agitam" prea tare. Important este sa fiti sanatosi si sa nu aveti stress.

O saptamana fumoasa si usoara tuturor!



1 , 2, 3
www.dropshots.com/day.php?userid=173213&cdate=20070416" target="_blank">filme cu noi




Camelia cu Alexandra -Elena (27 feb 2004) & Tedora Lucia (5 aug 2007)

www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&NR=1" target="_blank">Tudor Gheorghe - Dorul calator

Mergi la inceput