Copilasi din 2002 (50)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

super prima zi de scoala la noi.. Julian incantta, eu incantata, nu are teme inca, dar are test de evaluare in urmatoarele 2 saptamani.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Bravo, Julian!

Ruxi-Bogdan merge cu placere la pian?

Merg sa ma apuc de impachetat.La dimineata plecam!
Succes scolareilor si gradinarilor!


cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Da, merge cu foarte mare placere. E pasionat, cand canta la pian isi si misca corpul in ritmul muzicii si ii tot zice profa sa se opreasca:)) In schimb acasa cand trebuie sa invete cantece noi si da de greu mai face mofturi "aaaa, nu stiuuuuu" :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Nu prea mai exista viata dupa al doilea copil... Uf, greu. Dar trece. Se pare ca vin dintii... De supt tot asa, prin somn... Mama eroina, pregatiti soclul!! In schimb cand plange plange cu vorbe: MA-MA-MA... Adica al treilea va fi fata?? ;) Sa imi tineti pumnii, urmeaza inca o saptamana grea...

Succes scolarilor.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna, mamici!
Fiindca azi e Sf. Maria, am intrat sa urez La multi ani, tuturor Mariilor de pe aici! In primul rand Mariuca (Crig72), Marie de Alina, sa fiti sanatoase si fericite, sa aveti viata plina de bucurii si sa vi se implineasca cele mai frumoase vise!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

La multi ani!sarbatoritilor zilei
multa sanatate si tot ce va doriti!




Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LA MULTI ANI MARIILOR!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

LA multi ani Mariucelor!!!!!!

Noi rasuflam usurati dupa ce am stat in tensiune sapt trecuta sub amenintarea uraganului Ike...Se pare ca ne ocoleste, ne alegem si noi cu ceva ploi si vanturi puternice, dar o nimica toata fata de ce am fi putut infrunta!!!!

David e foarte incantat de kindergarden, se lauda la toata lumea!!! Ma surprinde ca a devenit tare matur parca, si responsabil, face foarte multe la gradi sunt cam ametita de viteza pe care o au...Peste 2 sapt au si prima excursie si abia asteapta sa mearga cu school-bus-ul!!!! O sa incerc sa merg si eu cu el!!!

In rest am inceput tenisul, si e tare incantat...desi el isi dorea mai mult golf, la inot mergem in fiecare zi ...si cam atat...

Nicoleta, pai daca te gandesti la al 3-lea inseamna ca esti pe pozitii!!! hihi...

Gabb, felicitari pt scoala!!! Aveti noroc de o scoala foarte buna...aici scolile publice lasa de dorit (chiar si cele cotate cu review-uri foarte bune) iar clasele "gifted" incep din cls 3-a...pana atunci nu se dau teste pentru a separa copiii in functie de nivel...toti la gramada, no child left behind!!!

Ruxij, pai asa de ce sa il mai duc la scoala??? Fac HS cu el...chestie la care ma gandesc destul de serios... De ce sa ii pierd vremea copilului la o scoala unde nu invata nimic?? Il inscriu la cat mai multe clase, fac cat pot si cat ma duce capu cu el acasa, si am rezolvat pb...Numai ca io nu sunt atat de "nice" incat sa il las sa faca cat poate si mai mult ca sigur ca l-as impinge de la spate si ca orice cioara as vrea sa fie cel mai bun si nu asta e scopu meu...imi trebe cineva obiectiv sa il lase sa se dezvolte asa cum e "croit" el...sa ii placa ceea ce face, sa faca ceea ce ii place...



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

yeap stau si eu si ma minunez ce scoala buna am langa casa mea..
felicitari lui david pt kinder si sa o tina tot asa de bine si de acuma in colo.

la multi ani mariilor


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La multi ani Mariilor si Mariucelor!

Sanzi, ma bucur pt David ca ii place kinder!

Intre timp m-am razgandit putin cu scoala, am zis la subiectul cu clasa I, totusi mi se pare ca merg destul de accelerat si in ritmul asta o sa il ajunga din urma pe fi-miu:)) Eu nu pot sa fac home schooling pt. ca lucrez si nu imi permit sa ma las de servici din pacate. Facem ce putem dupa scoala si cu asta basta. Vedem noi dc. facem Harvardu' mai tarziu, dc. nu, o fi bun si Purdue:))

Mergi la inceput