Copilasi din 2002 (50)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi ani, Mariuca !
Sa fii sanatoasa si sa ai o copilarie ca-n basme,
alaturi de minunatii tai parinti !
Petrecere frumoasa si daruri pe masura !

Felicitari, Cristina !
Sa va umple mereu sufletele de incantare, minunea voastra de fetita !


Revin mai pe seara cu un mesaj.





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La multi ani Mariuca!! Sa va traiasca fetita frumoasa si destepata si sa va aduca in continuare numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

La multi ani, Mariuca!!! Sa cresti mare, sa fii sanatoasa, sa fii intotdeauna cu zambetul pe buze si voiosie in suflet!!! Si...multe, multe cadouri sa primesti!!! Cristina, sa va traiasca printesica, sa va bucurati de bucuriile ei!!!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

LA MULTI ANI, MARIUCAAAAA!!!

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Nicoleta, tie iti sta bine tunsa asa...fatza mea nu e facuta pt par scurt, de fapt nasu...si asa iese in fata...

Cristina22, David are multi prieteni, dar sunt toti mai mici ca el...el e cel mai mare...si am observat ca in loc sa faca pe "inteleptul" (cum stiu sigur ca este) face prostioare...si se antreneaza cu cei mici...


Nina, frumoase pozele...dar mai ales frumoase fete!!! Si verisoara cea mai mica e tare scumpica!!!


David a inceput scoala, antrenamentele de inot si tenis, e ocupat tare...
A devenit putin mai ambitios fata de anul trecut, si mai rapid in imbracat de unul singur, incaltat, isi pune farfuria in chiuveta dupa ce mananca, termina mai repede din farfurie, curatenie in camera nu prea face...dar asta e...hihi...
Si toate datorita Cristinei...haha...ca pe mine ma enerva cand il vedeam ca se chinuie sa isi puna un adidas si faceam eu pt el multe lucruri sa le terminam mai repede...asa-s io...grabita!!!!

Am mai pus poze aici:
http://good-times.webshots.com/album/565494926JBjyDV



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Pai Sanzi, spune-ne si nou cum de s-a-nvatat baiatul sa fie asa iute?... Ca pe mine ma enerveaza la culme fi-miu, e un exemplu urias de uituceala, ameteala, nu-stiu-cum-ma cheama...
Se plimba cu un obiect in mana si apoi uita unde l-a pus, de incaltat.. deja nu-i mai iau cu sireturi ca atat sta sa le innoade ca ma apuca pe mine somnul, la baie sta 10 ani sa se spele pe maini, combina apa calda cu aia rece, se joaca cu jetul de apa, nu stiu daca e ceva mostenit(nu de la mine) sau are ceva.. ii trebuie armata..
In rest, si noi am inceput clasa I, ma uitam la subiectul despre bobocei de cl I la ce spune Gabbriela..
Gabbriela, apropo, mersi de linkurile care le-ai dat, asa mai compar si eu cu ce stie Codrin





Mamica de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Adriana, pai am avut in vara asta musafiri...Crig cu Mariuca...
Si a fost o competitie intre ei care se lasa si cu scantei!!! Si uite asa s-a iutzit si David Pt orice s-ar fi intrecut...care ajunge primul la usa, care apasa primul pe butonul de la lift, care mananca primul, care deschide usa de la masina primul, care inoata primul, care are mai multe jucari...si lista merge spre infinit (ca tot il pasioneaza pe David nr asta)
Si eu trag cu ochiul la sub de cls 1, poate gasesc solutie la dilema mea...vrem sa ne mutam si va trebui sa il mutam si pe David la o scoala publica normala (nu montessori)...in primul rand nu stiu daca sa astept sa se termine anul scolar sau sa il mut acum...apoi David este destul de avansat (cum era si Bogdan al lui Ruxij) si imi e teama ca se va plictisi ingrozitor si isi va face o proasta impresie despre scoala...
As vrea sa il mut in cls 1, dar nu cred ca vor accepta din cauza varstei si nici nu stiu daca ii va fi mai bine acolo...




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Sanzi, eu stiu ca Anamaria(ocebine) si-a dat baiatul la o clasa mai mare decat varsta lui.. Cred ca pot sa-l testeze, ar fi stupid sa stea cu altii cat el, dar mai putin avansati.. Intreaba, esti sigura ca asta e politica scolii?
La noi are Codrin cu cine face competitie(Olguta), dar nu-l stimuleaza.. asta e, poate la armata...





Mamica de Codrin - 2002, Olguta - 2003 si Cornelie mica - 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

sinzi vb la scoala si vezi ce e cu programele lor. Au ceva programe pt copii avansati, ii testeaza cand intra in scoala, in ce clase vor ajunge cei mai avansati.
Iti aduci aminte ca si noi am fost asa, julian a ajuns in cls avansata kinder cu cls I si a fopst super bine pt el.
Anul asta e in cls avansata iara cls I cu II... la noi se tine cont ff mult pe ce scoate copilul la testari.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu m-am lasat pagubasa cu datul mai inainte si avansatul. La noi nu sunt programe de avansati in scoala, fiind scoala f.f buna cica toti copiii sunt extra-avansati, toti parintii sunt profesori universitari, sau marea majoritate. Ar trebui sa merg la child psychologist, sa il testez la IQ, sa ma lupt, sa fac scandal, ca sa il dea cu o clasa inainte. Si am si o teama ca fi-miu desi intelectual e deasupra altor copii de varsta lui, emotional nu mi se pare ca e asa avansat. Mi-e teama sa nu fie cu doua taisuri datul asta inainte, sa nu mearga pt. el, asa ca il las asa. Scoala asa e g. buna, dar teme ioc, mate ioc, aia nu, aia nu. Nu stiu de unde sunt atat de avansati, ca temele sunt de genul cititi "mara are mere", cel putin deocamdata. Dar e doar la inceput, ma gandesc eu. Important e ca copilul se simte mult mai bine in clasa asta. Cu neramasul in urma din cauza scolii, eu am decis sa lucram noi acasa in paralel, studiu individual. De aia l-am dat la Kumon la mate si l-am inscris la biblioteca, de unde cumparam carti. In luna iulie-august a citit 7 carti cu Junie B. Jones si inca vreo 3 pe alte subiecte. Facem si pian si sport, dupa cum stiti. Ar trebui sa fie destul, desi programul e cam incarcat, dar cum la scoala e distractie, acasa poate sa munceasca mai mult si ocupat asa vom putea evita gastile si problemele de mai tarziu.

Mergi la inceput