Copilasi din 2002 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Salut!
Anina, vacanta placuta in continuare, cata a mai ramas.
Cu pantofii cu role, si noi avem de anul trecut. Nu umbla deloc bine cu ei, de fiecare data pana la urma cade si se loveste ba intr-un loc, ba in altul. Nu prea ii poarta. La scoala oricum nu are voie cu ei.
Nici eu nu ii dau lu' fi-miu stimulatoare, doar vitamine. Si eu cred la fel, se imunizeaza racind, nu ma omor sa il feresc si nu prea ma agit cand e racit, doar ii dau medicamente ca sa se simta putin mai bine. Dar nu a racit vara asta deloc.

Pe la noi noutatile sunt ca lui Bogdan ii place mult mai mult la scoala anul asta decat anul trecut. Invatatoarea pare a fi mult mai buna, cel putin din punctul de vedere al atragerii copiilor. Bogdan mi se pare mult schimbat fata de anul trecut. Nu mai e asa de timid, nu mai sta pasiv dc. e agresat, e mult mai sigur pe el in tot ce face. Uneori o da pe partea celalalta si mi se pare ca incepe el sa nu mai fie asa dragut cu copiii cum stiam eu ca era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Buna dragi mamici si bine v-am regasit
Duminica ne-am intors din concediu...iar pe drumul de intoarcere Robert mi-a spus "...mami mi-e atat de pofta de....CASA!"
Cred ca a fost un pic prea mult pentru ei - 3 saptamanideparte de camera si jucariile lor, de bunici si prieteni....
In cea de-a doua sapt la mare Robert a inceputsa faca febra
si sa acuze dureri la urechea stanga.Am mers cu el la policlinica din Eforie Nord la un medic ORL-ist care ne-a diagnosticat ferm -otita medie acuta stg cu otita externa stanga...Noi am plecat de fapt la mare cu otita deoarece Robert imi facuse febra cu doua zile inainte de a pleca iar cand am fost cu el la pediatra mi-a spus ca circula o viroza si mi-a dat 3 zile de antibiotic...
Ne-a prescris Augmentin, picaturi in nas si ureche...7zile...Am plecat de la mare cu 2zile mai repede deoarece nu am mai suportat manelele si mizeria din Eforieiar Robert nu mai putea intra in apa(sa nu-i intre apa in urechiusa buclucasa)si era greu pentru el sa se uite la noi cum ne balacim....el un asa mare iubitor de apa...
Am stat mai bine de o sapt la munte, Campulung Mold.,unde am fost pe dealuri dupa zmeura si mure ca bureti n-am gasit nici unul din cauza lipsei de ploaie din ultimile sapt , am mai fost in vizita la o stana de vaci unde copii au calarit A fost tare frumos si racoros in acelasi timp dupa vrmea caniculara de care am avut parte la mare...Robert a trecut cu bine de otita deocamdata(urmeaza sa merg cu el la Suceava la un ORL-ist bun)
Una peste alta a fost un concediu... acceptabil.Copii au fost incantati de mare , de parcurile de distractii , de faptul ca si-au facut prieteni...am fost cu ei la delfinariu , la acvariu...ei au fost tare incantati.Practic in a doua sapt mai mult ne-am plimbat si asta le-a placut .Sincera sa fiu daca as putea alege la anul intre litoralul nostru si...un altul...l-as alege pe cel din urma
Asa cum am mai spus am avut bilete prin sindicat...iar cand am ajuns la hotel, dupa ce ca am asteptat vreo 5 ore ca sa ne cazeze, o madama directoare ne chema(pe cei cu bilete prin sindicat) pe la ea mai intai pentru a-i da spaga daca vrem sa ne cazeze(aveam 2 bilete si noi eram 4)Mi-a spus clar sa-i dau 6 pac.de Kent s-au 60 leiLa receptie mi-au mai cerut 35lei....taxa de hotel, piscina....o piscina infecta in care de faceai baie garantat plecai cu un suvenir...Sunt multe de spus...despre hotel Magura din Eforie Sud...
In schimb prima sapt in care am stat in Olimp a fost frumoasa...si plaja si hotelul(Amfiteatru) si oamenii....
Cam atat despre vacanta noastra cu peripetii .Sper sa pun si pozele maine .
Aninaam citit articolul si m-a emotionat tare...Felicitari mami
Nicosuper tunsoareeu tot timpul am tanjit dupa tunsori scurte si ciufulitedar fiind un pic bine clapauganu am indraznit....
Cam atat pentru azi....sa aveti o sapt cat mai frumoasa si reusita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

ruxij, multumesc !
Inseamna ca nu e rau daca se face in scoli, clasa pregatitoare. Copilul se pregateste de scoala in mediul in care va fi in urmatorii 10-12 ani. E chiar benefic.
Tamyra, bine ati revenit si multumesc pentru felicitari !
Abia astept sa vad pozele din vacanta voastra plina de aventuri.
Crsitina a ramas fara verisoarele ei pt. urmatoarele ~2 sapt., dar nu singura, ca o are pe vecinica ei de la et. 10, partenera de joaca.
O zi cat mai faina, va doresc !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La scoala asta a noastra copiii merg doar pana in clasa a 3a, dupa care se muta la alta scoala. Cred ca intre clasele 4-6?? Dupa aia la astia incepe "liceul".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Salutari tuturor!

Nina, foarte frumoase pozele.
Si ghici pe cine am gasit in concurs! http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Cu%20inghetata%20din%20Danonino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

La multi ani Mariuca!!!!!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

la multi ani Mariuca

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

La multi ani Maiuca!


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

La multi ani, Mariuca!
Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

si noi venim sa-i cantam din suflet MARIUCAI

Anina-ce bine de Cristina ca are parteneri de joaca, de fapt are o gramada. Andrei nu prea are cu cine, de aceea incerc sa-l scot cat mai mult, sa mergem indiferent unde, doar sa mergem.
Aici unde ne-am mutat, avem un vecin de aproape 5 ani, dar nu vine la Andrei decat numai cu mama lui si daca vine cu mama, nu urca in camera lui Andrei, decat daca vine si mama etc. Asta e...

Tamira-ce frumos! 3 saptamani de vacanta!! Si eu, uneori, zic tot asa de litoralul nostru, dar parca nicaieri nu-i ca la marea noastra. Nu stiu de ce, are farmecul ei. Mie tare-tare mult imi lipseste ca nu am vazut-o anul asta.
Suntem cu ochii pe tine, sa vedem pozele!!!!

Numai bine!

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput