Copilasi din 2002 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Sinzi, si ii iei? Gasesti marimea lui? Apropo, cat poarta?
Salutari Mariucai si lui Crig!
Alta acum - Robert vrea la Kung Fu. Si am gasit un club pentru copii, aici aproape si la o ora convenabila - sambata la pranz. Se promesc copii de cca 6-8 ani, cred ca l-ar lua si acum si cred ca-l si inscriu. Din cate am citit se pare ca n-o sa aiba decat de castigat din asta - cel putin la capitolele self-esteem si self-defense.
Succes la scoala, sau la "pre-scoala"- cui a inceput! Si vacanta placuta cui mai este inca liber! Noi incepem de luni anul de prescolari.
Weekend placut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina, da se gasesc si marimea lui...el poarta 13 US (31 EUR)...am sa ii cumpar, caci sunt si eu curioasa cat de greu/usor este sa mergi cu ele...
Si David a facut kung-fu vreo 4-5 luni, apoi am renuntat in favoarea inotului...i-a placut tare mult si acum intreaba cand mai merge



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

daca cumperi papuci cu roti in talpa, sa te uiti sa fie cei care cand apesi pe calcai sa intre in talpa, si cand apesi pe varf sa iasa afara.. ca daca sunt cei cu roata fix, e tare nasol sa umble cu ei.

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Nu stiam ca David a facut Kung fu .
Azi am avut supriza sa constat ca la pantofii GEOX, cel putin, Robert poarta 30 in loc de 29 cum credeam (ca n-a mai avut marca asta) - asta inseamna 12 US, cum scrie pe ei. I-am luat o pereche, fara lumini, direct din magazin, asa, ca de inceput de gradinita. Cu lumini o sa-i comand online, bine ca stiu ca-i trebuie un nr. mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

geox sunt super papucii astia, si noi cumparam aceeas marca de cand ne-a invatat nanasa cu ei

Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Sinzi, imi pare rau ca ai ramas marcata de experienta tunsorii... Mie unii mi-au spus ca imi sta super, altii bine, altii mi-au zis ca sunt sexy ,altii s-au abtinut... Mie imi place fiindca ma spal usor pe par, se usuca usor... Va creste el, desigur.

Va pup pe toate, duminica faina.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nico-chiar esti sexi!!! Cum esti? Te-ai hotarat ce faci cu polipii lui Stefan?

Uff, ce i-as lua si eu o pereche de pantofi de la Geox.Dar din Oradea, nici o sansa.
Bietul copil umbla numai cu pantofi sport, ca taica-sau e fixat cu astia si oriunde merge, ii cumpara cate o pereche de pantofi sport...

Succes tuturor scolareilor si gradinarilor!


cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Cristina, nu-i scot. Nici nu stiu ce sa fac... oricum, e bine ca anul asta stau acasa, pana in primavara cel putin, si la orice mic semn de raceala, va sta si el acasa. Si il voi lua la pranz ca anul trecut... poate nu mai are probleme mari. Si poate scapa de sensibilitate, speram sa il dam si noi la ski, sa mai mearga si pe la inot si sa se caleasca. Anul asta cum nu am fost nici la mare... am emotii. Dar am inceput o schema de imunizare, nu reusesc sa ii dau de 3 ori pe zi inca, uit, dar sper sa fie ok si asa, de 2 ori (capsule Ou de prepelita)... 3-4 luni.

Voi ii ajutati cumva sa nu raceasca? Vaccinuri, naturiste?

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nico-mi-e si frica sa spun, dar eu nu i-am mai dat nici un imunostimulator lui Andrei.In primul an de gradi, am cam exagerat, am incercat tot felul. Vorba doctoritei noastre, nu mai racesc cand dobandesc imunitatea naturala.Asa ca o astept!

Am fost cu Andrei la cinema, la Kung Fu Panda I-a placut atat de mult, incat aseara si-a exersat"tehnicile" pe mine.

Voi, ce-ati facut in we??

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Si noi pe aici, inca bucuroase de vacanta copiilor.
Iata si cateva poze noi, aici !
Cristina22, nu redecoram, s-a zugravit doar o camera ramasa restanta din apartamentul mamei mele.
Succes in noul an prescolar sau scolar, celor ce au inceput si incep zilele acestea, gradinita sau scoala !
O zi cat mai faina, va doresc, in continuare !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput