Copilasi din 2002 (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Nico, iti sta si bine, oricum !
Sotul tau nu e in concediu, sa te mai ajute putin ?
Daca eram in acelasi oras, trageam eu o fuga pana la tine cu fetele mele si-ti rapeam baietii in parc, pentru vreo 2-3 ore, cate poate sta Matei nealaptat.
Cristina22, ce fain de voi, cu piscina in curte, pe caldura asta !
Un weekend cat mai fain, tuturor !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Nina, esti o draguta. Dar cum nu locuim in acelasi oras... asta e! Sotul meu ma ajuta foarte mult, cand vine acasa, nu stiu ce m-as face daca nu ar fi asa, concediu mai are putin, ca si-a luat atunci cu nasterea si cu perioada de dupa. Am vrea in septembrie sa plecam pe undeva, daca ne permite vremea... Mai are 13 zile. Si opreste si de sarbatori...

Bebele meu a fost azi masurat (de mine si de tati), ca azi am putut imprumuta un cantar (el implineste abia luni 4 luni). Are 8.200 kg, 70-72 cm lungime si 44 circumferinta craniana. este bine, insa a luat doar 600 grame luna asta. Se vede ca a avut fite... dar oricum este foarte bine per total, asa ca ar fi cazul sa ma calmez si sa accept figurile lui, poate trec totusi...

Week.end placut.

Nicoleta, mami de Stefan (27.01.2003)si de Matei (25.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

Anina_n, Nicoleta, pacat ca nu mai am acces la net asa ca trimit si eu mesaje cand pot si reusesc sa citesc ultimile mesaje...
Ema este ok, in ciuda faptului ca a fost canicula, lectiile merg bine insa de la tratamentul homeopat este mai agitata seara...

mai avem putin si deschidem centrul care sper sa se dezvolte si sa reusim sa ne ducem toate planurile la bun sfarsit... si sa recuperam cat mai multi copii...
va pupacesc

www.help-ema.puls-il.ro
ajutati la terapia pt Ema
Mari, mami de Ema
http://kittyland.dyndns.org:8180/ema/
bijuteriile printesei Ema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

woow ce liniste pe aici de cand cu subiectul cu scolari.
Va pupic pe toti si va doresc sanatate.. noi mai avem o saptamana de vacanta


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nicole-vacanta placuta!! Cum veti petrece??

Noi raportam am al doilea dinte pierdut.De data asta la stomatolog!

Restu' trupei pe unde chiuleste?

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Prezent si eu !
Sunt mai ocupata la serviciu, iar acasa am avut program de zugravit in una din camere. De fapt, sotul si fratele meu, ca noi, fetele, am stat deoparte, doar la curatenie ne-am bagat.
Cristina a avut o usoara indigestie, acuzand dureri de burtica si greata, zilele trecute. Dar acum, cu un regim usor, e spre bine, isi revine, incet, incet...
Mari, felicitari pentru ceea ce faci si mult succes cu centrul ! [
Te asteptam cu vesti bune ! printesei tale !
Nicoleta, e mare bb Matei, nu ai de ce sa te nelinistesti ca nu pune prea mult pe el. O sa vina timpul cand chiar nu o sa mai puna un timp pe el, undeva dupa 1 an, daca greutatea lui va fi peste medie.
Ma bucur ca sotul te ajuta !
Pana la urma, unde mergeti in concediul sotului ?
Nicole, cred ca sunt plecate mamicile prin concedii, de aceea absenta lor pe aici.
Julian asteapta sa inceapa scoala ?
Cristina22, felicitari si pt. al 2-lea dintisor ! Cat a valorat pt. Zana Maseluta ?
Asa i s-a intamplat si Cristinei, i-au cazut unul dupa altul 2 dintisori, care si aparusera deodata, cand avea 4 luni.
Tot caldura mare si la Oradea ?
O zi cat mai faina, tuturor !





Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Prezent! Si felicitari pentru al 2-lea dintisor lipsa. Vine si celalalt nou?
Mari, succes in tot ce faci pentru Ema!
Sunt sigura ca, din septembrie, se va anima subiectul, acum nici noi nu prea avem noutati. La gradinita la Robert vor fi unele schimbari - pleaca din grupa cei mici si raman cei de 4-6 ani si sunt curioasa ce educatoare va face pregatirea cu prescolarii (nu trebuie sa fie musai cea de la grupa). Si, separat de ceilalti, prescolarii vor avea multe activitati, vor face si excursii, vizite.
Saptamana asta Robert a mai scris cifrele si literele, a mai colorat, a decupat si am jucat impreuna, si cu tati cand s-a putut, jocul "Labirint", care-l pasioneaza: http://www.spielzeughausen.de/out/oxbaseshop/html/0/dyn_images/z1/6020062_450_z1.jpg Marti a fost la aniversarea unui coleg care s-a tinut la un parc mare de joaca. De luni se vor revedea cu totii la gradinita.
Ar vrea pantofi cu role- chiar a invatat sa-si lege sireturile pentru asta: http://www.heelysandmore.de/images/product_images/info_images/22_0.jpg
dar nu gasesc marimea lui - poarta 29 si pantofii trebuie sa fie cu 1 nr. mai mare, dar nu sunt decat de la 31 in sus. Pot sa-mi iau eu, eventual. Role propriu-zise nu vrea, zice ca nu-i plac.
Drept consolare o sa luam pantofi cu lumini: http://www.lauterkids.etopeshop.de/images/150708013.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Nina -spor la treburi sa aveti!! Redecorati??
Pupam printesa frumoasa!
De data asta am scapat mai ieftin.Un set de masini, le-am cumparat imediat cum am iesit de la stomatolog. Ar fi vrut el sa-si puna aseara dintisorul sub perna, numai ca i-am explicat ca zana maseluta ne-a vazut cum cumparam noi masinute pentru dintisorul de lapte picat.
Oricum extragerea s-a lasat cu mari peripetii. Am fost si eu si taica-sau, eu eram cu cutiuta in mana, in care sa pun dintele, copilul nu avea chef de doctorita, el se plimba cu scaunul. Ce mai, parca eram din D-nul Goe...!!

Cristina-super pantofii cu lumini!! Eu chiar am gasit role cu roti duble si am tot insistat sa-si cumpere, dar mi-a zis ca trebuie sa mai creasca. Deh, e precaut copilul meu...

La Oradea vine toamna...

cristina si Andrei(am 5 ani!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

pai saptamana asta avem in plac multa joaca, balaceala la bazin, in park, vineri un lunch cu fosta invatatoare a lui julian si dupaia la scoala sa o ajutam sa decoreze pereti pt noul an scolar. Julian e super incantat de ideea ca va merge la scoala si isi va revedea prietenii.
sambata avem un party, si dupaia la temecula pana luni seara sau marti. Acolo si mai multa joaca si alergatura pe dealuri ... iar joi la scoala.
Ce aiurea e sa incepi scoala Joi.


Sanatate si numai bine


Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian
www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cristina_C, si David isi doreste pantofi din aceea cu role...de cand ne tot bate la cap...

Nicoleta, esti curajoasa cu tunsoarea, iti sta foarte bine...am incercat si eu odata cand eram tanara si fara minte (de parca acu am ) si inca resimt socu


Si David a inceput kinder, e tare fericit si pare foarte responsabil, isi face indatoririle la gradi cu mult sarg...in vara asta a mai lucrat si el acasa sau poate varsta, a facut ceva progrese ...
Mariuca si Cristina sunt inca la noi pe ultima suta de metri, nu stiu cum va fi din nou casa goala si liniste...ne-am obisnuit multi si mereu se intampla cate ceva!!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput