Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Lavi, concediu placut si as aveti parte de tot ce va doriti de la el!

Anda, pt. rezolvarea masinii. Nu ma indoiesc ca vei fii la fel de eficienta si in transarea pb cu dl. Ionescu, deja v-as ura si voua sejur placut in Croatia.
Dar daca nu si nu, macar pana la Mamaia tot il duci pe poet, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

anda, nu ca tu ai fi de vina, dar nah, esti adult implicat in problema. Iti tin pumnii sa rezolvi ce poti.

maria, ionescu e in Jamaica iar Anda are cazarea in Croatia de maine seara, asta-i rau.
Multumesc pt urare!

Sa va gasesc pe toti bine cand ma intorc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

anda, nu cunosc detalii legtae de relatia ta cu ex-sotul tau, dar mi se pare sub orice critica comportamentul lui. si sincera sa fiu, cum ai descris ca se va intampla cu avocatul ma unge la suflet, in niciun caz nu-mi starneste mila. ce sa-ti zic, zdrobeste-l fara mila!

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Of Anda ce situatie naspa si ce barbat de kkt ionescu asta!!
Incearca sa aranjezi ceva la Marea Neagra, ca alternativa, ca poetul nu o sa faca diferenta intre adriatica sau neagra! Asta e, parca tie nu iti placea la marea noastra dar ce nu facem pt puiuti, nu? poate gasesti un hotel cu piscina ceva, sa vezi ce o sa ii placa!

Intrasem sa ii urez lui Noki LMA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

ah si sa va rog: cine se pricepe la interviuri de astea mai " delicate" sa imi dea si mie niste "tipsuri" ce sa pregatesc ca sa ii dau gata? Io de felul meu sunt mai timida si cateodata nu prea imi adun ideile...De ex ce sa raspund la intrebarea: care este punctul tau slab? Adicatelea trebuie sa gasesc ceva care sa para negativ si pe care sa il transform sau sa dau de inteles ca e o calitate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu cazarea este din 30 in croatia, ade fapt din 29 in belgrad


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

m-am urcat cu nichita in masina in week-end, la bran si mi-a zis de 2 ori: "nu tati in parc". ta-su nici nu era acolo... copilul e deja traumatizat dupa vizita lui la bran. ca s-a dus acolo peste mama saptamana trecuta.. io am insistat sa-l primeasca mama ca maica-mea s-a cam mirat de cum vine el asa sa se cazeze la bran, ca am zis sa stea cu nichita, mereu am inghitit diverse ca sa aiba copilul prezenta paterna. s-a purtat asa inadecvat la bran, a tipat la mama (la mama!, la ea acasa, in bran, unde mama i-a pus masa i-a strans masa) ca se baga peste el in educatia copilului (mama a incercat de 2 ori sa-l scoata din mainile nebunului care latra la copil: ingite, inghite, asa-i facea la masa. mi-a zis si bunicu-meu , nu doar maica-mea, ca m-am gandit sa nu exagereze mama) la bran n-a pus mana sa-i faca baie, olita pampers ceva... nuuu, doar a iesit de 2 ori la plimbare si-n rest mama ii gatea si lui si bunicilor si copilului si avea grija si de copil. afara de plimbat. ca la plimbari ii place. duupa 3 zile a plecat...dupa ce a venit de la bran mi-a zis ca nichita e handicapat din cauza mea si-a familiei mele. ca i-a varsat o sticla de apa in masina, adica a dat pe el si pe bancheta... de-aia cica e handicapat. si ca sa-mi iau adio de la acordul in croatia. si ca parintii mei sunt niste nesimtiti. si eu sunt proasta.
scriu 2 pagini dk va mai spun despre ultuimele 2 saptamani...eu sunt fte convinsa ca sufera de schizofrenie paranoida, nu stiu dk e debut sau e mai avansat. am un prieten medic care l-a diagnosticat de la distanta cu asta. mai am si o colega care care are schiz.paranoida si face la fel ca el cand nu-si ia pastilele, sufera de boala asta si trebuie sa ia tratament doar vara . asa ca vara e perfecta. iarna nu are voie sa ia pastilele si e fix ca ionescu: violenta fizica si verbala, complex de persecutie, distorsionarea realitatii, comportament inadecvat etc.
chestia e ca astia sunt convinsi ca sunt normali, dk nu-i trimite familia sau instanta la medic ei nu se duc.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

pai in cazul asta, anda, mai ai sanse sa se rezolve.
tin pumnii!

p.s.: ma rog, ma refeream la penultima postare a andei, nu la ultima...

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

vreau sa va zic ca avocatul (profesor de drept ) care a vazut in viata lui ce n-am vazut noi toate la un loc ( a fost presedinte tribunal bucuresti inainte sa intre in avocatura) mi-a zis ca el nu crede ca poate fi asa animal sa-si tina copilul de-al dracu in bucuresti. ca dk nu raspunde la notificare incepe si el sa creada ca are o problema psihica:))
fetelor si mie imi ziceau prietenele la inceputul verii, cand ma certam cu el ca nu poate avea grija de nichita 8 zile sau numaistiu cat in turcia: andreea, spune-i ca da, sa plateasca si in ultima zi ii spui ca are copilul gripa, la revedere. si io n-am putu sa faca asta ca nu-s genul. de ce sa-mi bat joc de banii lui, sa-i zic in ultima zi, dupa ce a platit. dar el poate sa-si bata joc de banii mei!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

ce bilete la mamaia ziceti voi, mai, pai ce mai am bani? mai am ce pusesem pentru de cheltuiala in croatia. de unde sa mai scot?
deci asta e supararea mea mare, va zic, il nenorocesc dpdv legal dk copilul meu o sa stea sa se uite la barcuta in bucuresti, in canicula, doar pt ca asta il multumeste pe el sufleteste.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput