Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda cand pleci in Cro? Nu de maine seara aveai cazarea?

Am primit de la sora-mea cadou un cort de plaja, adica e un fel de umbrar, jumatate de cort practic. E absolut mortal, f ingenios sistemul de impachetare. Se desface instantaneu, cum ii dai drumul dintr-o curea, dar de strans... iti ia ceva pana inveti. O sa-l vedeti in poze. Ieri dupa amiaza l-am primit si l-am desfacut in casa, Nati care nu dormise de pranz pana la urma a adormit in el. Cu bebe in brate (papusa ca din cel adevarat n-avem).

Sper sa gasesc in vacanta asta ceea ce caut, un pic de natura si de salbaticie, liniste, apa marii calda si mancare buna pe la taverne.

Pana una alta mi-e greu sa intru in mood-ul de vacanta, mai am 10^6 chestii de rezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Lavi bine ca ati rezolvat. Anda devine incetul cu incetul Super-eroul Colectiei. Andache meriti pupici umezi de la printul de Monaco, daca nu se poate ii dam noi in numele lui.Pe bune sa sti ca nu glumesc.
Deci Lavi concediu placut.
Eu sunt foarte bucuroasa ca nu m-am ingrasat in vacanta. Abia azi mi-am luat inima in dinti sa ma cantaresc, fiind pregatita psihic sa ma reapuc de foame, dar se pare ca inca nu trebuie. Insa ma voi apuca de ceva masaj ca am inceput sa cam anchilozez iar de sport nu prea se pune problema, ca sotul meu m-a anuntat ca urmeaza o perioada de foc la munca la el si sa nu ma bazez pe cooperarea lui pana la sarbatori in cresterea si educarea copilului. La munca din septembrie se pare ca se schimba ceva, asa ca sfantul chiul nu prea mai intra in ecuatie, deci in pauza de masa am gasit un loc langa birou sa bag un masaj de 45 de minute, ca sport nu pot face cat sunt la munca....
Gata fug la trebaluit ca pe la pranz vreu sa o tai, sa ma mai bucur de faptul ca e seful in concediu, ca de luni se impute treaba.
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mihaelutat felicitari pt neingrasare, ceea ce ne dorim si noua

Anda zi-mi daca te pot ajuta cu ceva! Ziceai ca ma suni aseara - nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neata colectie!
Intru rapid sa va salut, ne-am intors din vacanta de duminica dar nu am timp nici sa mor.
La servici sunt singura pe 3 posturi ca a mea colega italianca e in vacanta 1 luna, iar cealalta colega, scotianca e data disparuta, a plecat in Scotia fara sa ne zica daca mai revine sau nu.... dar nu-i nimic ca e Alina pe aici care se plangea ca nu are de lucru....
Acasa sunt in focuri ca pregatesc 2 interviuri sapt viitoare.... nici nu imi vine sa cred ca am fost shortlistata la 2 organizatii mari din haga.... as vrea macar impresie buna sa fac ca nu stiu ce sanse am. In fine, una din firme e asta unde lucrez acum ca Temporar, insa mai interesant e postul celalalt.... Partea proasta e ca interviurile finale sunt vinerea viitoare in aceeasi dimineata - initial erau la aceeasi ora dar am reusit sa schimb pe cel de aici la 11:30 insa nu stiu la ce ora o sa il termin pe celalalt care e programat la 9:30....Si distanta e "doar" de 10 km - de traversat orasul.... Cum e posibil, odata in viata mi se intampla asa ceva si sunt fix in aceeasi zi.... In plus nici nu pot sa ii spun sefului adevarul....i-am zis doar ca ajung mai tarziu ....
No hai ca m-am descarcat! sa imi tineti pumnii!

Lavi vacanta placuta, nu am citit unde pleci, dar important e ca te vacantuiesti! iei si fetele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Alinus, povesteste-ne din Carcasonne si pune si poze, cand ai timp.
Pana una alta, bafta la interviuri!!!
Mergem in Grecia la mare, cu fete bineinteles.
Deja s-a adunat un morman mare de bagaje si n-am pus inca decat obiectele pt plaja.
Ultima noapte ne propunem sa dormim la cort pe malul marii, intr-un camping, asa ca luam si echipamentul de campare
Cred ca despachetarea la intoarcere va dura o saptamana.
De unde se vede ce nevoie aveam de masinoaia mare, Anda, inca o data,

Eu una nu mai am stare la servici. Mai ales cand stiu cata treaba am acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

nu stiu dk mai plec in croatia deoerece dupa ce am vb fara probleme cu animalul de ta-su lui nichita, am platit vacanta in croatia o poala de bani, rezervari la belgrad pt tranzit, i-am luat copilului barcuta, colac, lopeti noi si i-am zis de 1000 de ori ca plecam la nisip, m-a anuntat ca tzeapa, nu ne da acordul pt iesirea din tara. in acest timp el va fi in jamaica. l-am intrebat dk este in toate mintile lui si-si da seama ca in timpul in care el va sta pe nisipul din jamaica, copilul va sta in betoane in bucuresti, doar ca sa aiba el o satisfactie ca se razbuna pe mine. mi-a raspuns "exact". l-am citat. acesta este tata?
anterior i-am facut si procura sa faca pasaportul copilului, pasaport care este la el, i-am dat si acord sa iasa el din tara cu copilul pe 2008, ca am zis ca ne-am inteles si a inteles si el dc nu i l-am dat in turcia la inceputul verii, ca nu e in stare sa aiba grija de el . i-am explicat ca trebuie sa inceapa progresiv, cu cateva zile, 2 nopti etc cu el, de-aia am zis sa-i dau si acordul poate vrea sa mai iasa cate un week-end cu el din tara. si el imi da teapa!


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu, anda, mi-e rau! Pe bune, m-a luat cu ameteala!
Nu-mi vine sa cred ce tampenie de situatie.
Apoi daca asta-i tata...
Nu poti sa-l actionezi cumva in judecata ca sa scapi de obligatia de a obtine acordul lui pt a iesi cu copilul din tara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

eu dk era sa-mi fac concediul fara copil mergeam in alta parte nu in croatia, m-a invitat si prietena mea la NY, in croatia am luat cazarea si masa doar sa merg cu nichita la apica cu barcuta.
dk ma duc singura, pierd doar jumatate din bani, dar nu ma vad stand ca maimuta singura pe plaja in timp ce copilul meu sta in bucuresti. nici macar la bran nu poate sta ca dk nu sunt eu acasa ai mei tb sa fie in bucuresti sa aiba grija de catel (avem definitiv catelul bunica-mii acum) si pisica, nu se pot reloca in alta parte.
simt ca innebunesc.
ideea e ca eu am divortat in timpul sarcinii, dupa cum stiti, copilul nu este pe sentinta ca de-aia am nevoie de acordul lui.
asta m-a determinat sa incep in toamna procesul cu ionescu ca sa stabilim si pensia si tot ca m-am saturat de jegoseniile lui.
singura diferenta va fi ca daca copilul meu ramane pe betoane in bucuresti si nu merge in croatia, procesul nu va fi un simplu proces pt o reglementare legala ci o varsare de sange. m-a umplut de scarba de data asta. putea sa mai dea in continuare in mine ca mai suportam de dragul copilului, dar sa nu dea in copilul meu cu ceva, orice, ca il ucid.
de 3 zile am avocat pe viorel ros, avocatul lui vantu si lui nastase. cand mi-a detaliat strategia de proces, mai aveam putin si-mi era mila de ionescu. cand termina ros cu el, n-o sa stie ce l-a lovit, orice avocat isi ia...ros a acceptat sa ma reprezinte pt a facut facultatea cu tata. i-am trimis o notificare lui ionescu. dk nu indeplineste cerintele pana la termenul din 25, luni, am dovada refuzului si rea-credintei. pentru inceput. il nenorocesc dpdv legal, sunt neagra de suparare. dk copilul nu atinge apa adriatica saptamana viitoare, il lovesc pe niste planuri despre care nici nu gandeste ca se pot ataca. asa ceva nu este admisibil pentru un tata.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

cum sa-i spun copilului ca nu mai mergem la apica? ai mei si la bran, ca sa faca la olita si de-astea:) ii aduceau aminte ca peste o sapt-doua merge cu mami la nisip si barcuta. ce sa-i spun copilului pt care am luat biletele? ce sa-i spun ca simt ca innebunesc.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Of!
Dragutul si scumpul de Nichita chiar n-are nicio vina in toata terfeleala.

Mergi la inceput