Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

monet, tin demult sa te prind sa te intreb ce aparat foto aveti? foarte clare poze ies, as vrea si eu la fel. eu la fetele tale ma uit 90% la ochi. sunt fascinanti, acapareaza obiectivul, nu mai vezi ce mai este pe langa:) tu ai slabit si esti fooooaaarte bine.
te admir mult pentru cat inveti si muncesti!

bine, daca ziceti voi o sa merg pe autostrada. la un moment dat tot trebuie sa ies ca vreau sa vedem si parcul plitvice, dar o sa ma tin de drumul lat, ocolitor si lung in principal:)


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Anda, ma bucur mult ca s-a rezolvat problema cu dn. Ionescu! Suuuuper ! Va tinem pumnii sa aveti vreme buna, sa va intoarceti cu bine "incarcati" cu poze frumoase si cu povesti asemenea!

Monet, superbe pozele voastre! Ai doua minunatii de fete ! Tu arati foarte bine!

Anda, pozele Monicai sunt facute cu un aparat SONY DCS-T100... (m-am uitat la poze la info )
Gresesc?


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Anda felicitari pentru prima victorie, sper sa mai vina multe incununate cu o baie de sange la proces....sufeltul meu doreste sa vada curgand rauri de sange din stimatul domn....
Drumul spre Motru siu ca e ok, am mers acum vreo 3 ani si era in regula dar maine pot intreba o colega care tocmai s-a intors pe acolo. sa vad daca iti pot face rost si de un GPS si cel mai important sa aiba si chitul de Croatia, ca nu toate au.
Vb maine.
pusy
Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mitzo,


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Buna seara si de la noi!

stiu ca am disparut o vreme, Stefan s-a recuperat greeeu, dar si-a revenit pana la urma si va mutlumesc tuturor pentru urarile de sanatate!. Ieri ne-am intors dupa o mini-vacanta de 5 zile petrecuta la Bran - intr-un complex super-misto pentru familii cu copii dar...scuuump!! de ne-a costat cat o saptamana in Turcia, in aceiasi perioada!. Nu cred ca sunt eu exagerata, dar....o cafea - 8 ron, un unt din ala mic (de care eu dau gratis in pensiune, sunt boluri cu pachetele de unt pe masa) aici era 2 lei/buc, mancarea a costat cam 150-200 ron/zi nuai pt noi doi si la un consum ultra-moderat. M-a lasat cu un gust amar... In plus, vizitarea castelului Bran cu copii a fost cea mai nefericita idee a noastra: cosmarul au fost sutele de scari, spatii inguste, marea de turisti, bietii copii erau rupti de oboseala si nu vdeau decat o padure de picioare care se inghesuiau pe o alta padure de trepti. In rest...sejurul a fost ok, vreme super si activitati de toate cele. Le-a prins bine picilor!

Anna se chinuie sa mearga (ce in urma suntem fata de Alex, Joy!), merge de manute si de-a busilea, dar singura inca nu. Adora sa cante si sa smulga de pe ea cu furie tot ce intra in categoria caciula/palarie/sosete. E un copil extrem de vesel, dar si foarte hotarat, nu se lasa nici daca ia trante, se loveste sau e lovita, se impune si in fata lui Stefan . Stie de mica ce are de facut.

Cu Che incep, in sfarsit, sa ma inteleg (exceptand momentele cand probeaza care anume din actiune lui o fac pe Anna sa planga). Mai nou ma alinta cu apelativul "dragutza mea" iar daca vrea sa-mi taie macaroana, ma scurteaza cu un "da, bine!". Aaaa si a citit si primul cuvant, pe litere, apoi l-a spus intreg. Nu o sa ghiciti care!
"vodafone". de pe mobilul meu. Uite unde ajungem.. in loc sa fie "mama"...


Am citit doar din acest scutec, ANDA, chiar mi-a plans sufletul pentru NIC, cand ma gandeam la o asa dezamagire! Ma bucur pentru prima victorie, meriti sa castigi chiar toate bataliile in acest razboi, acest asa-zis "tata" nefacand decat sa abuzeze de niste gaselnite pentru a-si umfla orgoliul. Eu una as face tot posibilul sa nu mai calce prin preajma copilului meu, mai ales dupa ce a lansat asemenea apelative! Nic va creste, va intelege mai mult dar, odata cu asta, va fi si mai usor si mai adanc de ranit. Sigur nu-ti doresti asta, asa ca protejeaza-l de acum.

NOKI, un La multi ani intarziat!!! Iti doresc sa-ti pastrezi fericirea de pe chip pana la adanci batraneti!

Vreau sa va dau vesti bune despre SERGIU!
E acasa, dupa o cura la Oradea se pregateste pentru una la mare, e ajutat de diverse fundatii si mama lui se lupta cu autorul accidentului sa ii mai dea bani de recuperare. Se pare ca a si reusit partial. Sergiu isi revine vizibil, bine, nu se stie pana la ce nivel, dar important e ca mananca, a luat in greutate, poate sa planga si sa rada, recunoaste vocile, se joaca cu jucarii interactive. E muuuult mai bine, fata de ce a vazut Anda la spital, de exemplu. Eu cu Claudia (mama lui) am tinut legatura indeaproape, ma mai ajuta acum la curatenie si a reusit sa se si angajeze. E o fata desteapta, foarte sufletista, din pacate, cu vicii cu care se lupta si pentru care are nevoie de ajutor. O sa incerc sa o bag intr-o terapie ambulatorie.

Cam atat de la noi. Sper sa prind si eu perioade mai libere, dupa ce incepe gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

N-am dat bir cu fugitii, stiu ca toata lumea asteapta pozele, dar iaca nu gasesc cablul sa le descarc

Domnu' sot e la Iasi, astept sa ma sune sa-mi confirme ca a ajuns cu bine, eu am alergat azi toata ziua prin oras cu hartoage, dar am reusit performanta de a ajunge la manichiura asa ca ma simt si arat a OM. Acum vin de la tura de shopping+joaca prin Mall, am fost cu Razvanel al Addyei, nu va doriti sa stiti ce au facut maimutzele prin magazine.

Anda ma bucur ca s-a rezolvat pana la urma. Cat despre domnu' Ionescu (daca ne citeste) am un singur mesaj...RUSINICA!

Noki vazut poze, salivat corespunzator...frumoasa vacanta

Ma duc sa vad repejor pozele cu floricelele de Monet si fug la nani

Pupici

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello!

In primul rand multumesc din suflet pentru urarile de La multi ani! Sunteti o de milioane si meritati o pajiste de

Sunt happy ca am finalizat operatiunea masinuta, deci dupa lupte seculare mi-am luat acasa buburuza.

La gradinita bufnitei e haos total, nu e nimeni pe acolo, deci habar n-am ce analize trebuie sa-i fac si ce formulare trebe sa completez.Da cica incepem luni.

Am citit nu pe diagonala ci pe mega-diagonala.Timpul nu e "bunul" meu forte pe moment, dar de luni cand incep serviciul ced ca voi avea ceva mai mult timp de forumizat.

Am citit doar cu imensa amaraciune si scarba profunda povestea Andei, cu care solidarizez mental si sufleteste si ma bucur ca Doamne-Doamne i-a auzit rugamitile ei si ale corului de mamici, me included, si s-a rezolvat buba. Pe moment. In rest, astept baia in raul de sange al ex-ului, vorba vecinei mele dragi.
Si deci Anda, cand pleci pana la urma?

Monet- ti-am admirat fetele cu ochii lor precum marea. Sunt superbe, ce sa mai zic. Si tu tare sexoasa.

Ma duc sa mai recuperez din citit.






Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

citesc la greu softpedia cu topicul despre croatia, zeci de pagini despre toata croatia, imi e greu sa pun cap la cap info despre traseele care ma intereseaza, of. vroiam sa intreb dk stie cineva ce dreq e ala radar cu pistol laser? ca cica sunt radare cu pistl laser....si politistii de cirulatie au pistol laser... noa, si ce fac cu el? trag in tine? nu inteleg, nene...


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ando lasa pistoalele laser..de asta iti arde tie acu?

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Cateva raspunsuri scurte:

Tania, ce ma bucur ca e ok Che! Si asteptam poze de la Bran! A citit pe litere???? FANTASTIC!!!!Nota 10! Noi nu le stim nici asa..darmite sa mai si citeasca...

CristinaNegara- ce ma bucur pentru titularizare! Felicitari!Dai de baut!

Gandacel- woow..ai revenit. Ia baga povestile alea. Macar pe scurt. Cu pozele...pune-le pe ce site vrei tu si trimite invitatie in contul comun sau pune aici direct link.

CAmi- drumul ne-a luat 7 ore fix, am luat-o pe la Giurgiu-Schumen-Varna-pe autostrada- si apoi pe coasta in jos catre Bourgas si apoi Duni. Am plecat la 5 dimineata si am ajuns acolo la 12.Super ok drumul.

Roxi- am platit in aprilie, deci cu reducere de 10% am dat cam 750 euro amandoi, ca bufita nu plateste. All inclusive dar care era mai degraba un ultra all inclusive. Camera e Canon Powershot S 5 IS.Meserias.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput