Colectia de toamna-iarna 2005 (206)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Inca una si ma duc

Sa va zic faza tare..stiti ca va ziceam acum vreo luna ca iar mi-am pierdut portofelul, a treia oara..de data asta insa nasoala faza pt ca aveam in el buletin, permis, actele de la masina, autorizatia de reparatie, carduri, etc. Am apucat de mi-am facut buletinul si asigurarea (si asta cu mari pile pt ca nu am talon de la masina), am facut si revizia de 1 an, idem fara talon, dat spagi de rigoare, etc. Ei bine, in timp ce imi plangeam de mila numai la gandul de a merge sa-mi fac permisul, ma suna mama azi dimineata la 7 si-mi zice sa ghicesc ce a gasit pe presul de la usa cand iesea sa-si ia ziarele? . Portofelul meu...cu tot cu acte si ATENTIE...bani. Cine l-o fi adus nu stiu, dar sa-i dea DD sanatate..

Gata, ma duc la nani ca-mi pica ochii de somn..pup colectia

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

pai n-auzi ca sunt acolo in croatia radare cu pistoale laser! si cum in ro exista foarte putine aparate si locatii radar pe care io sa nu le fi amortizat politiei romane, ma gandeam ca trebuie sa ma pregatesc de euro amenda si p-acolo. dar pentru laser cu ce ma pregatesc? ha?


SUNTETI NISTE FETE FOARTE BUNE TOATE! ma gandeam acum cum va minunati voi de ce le poate pielea unor tati si ma gandeam ca eu am ajuns sa nu ma mai minunez decat cand fac ceva ok. de exemplu, dk acum ii dau un mesaj sau il sun sa-i zic sa nu plece in concediu inainte de a-si plati pensia alimentara ca nu numai el are nevoie de bani, vreti sa stiti ce raspunde? nu cred ca vreti. te apuca greata...
voua va pare aiurea, mie imi pare ingrijorator ca mai am putin si ma obisnuiesc...
si ma mai ingrijoreaza ce mi-a zis tania, avand in vedere ca e psiholog, de-aia ma ingrijoreaza si mai tare.
oi vedea ce s-o mai intampla. intr-un fel orice batalie de-a mea e nula pentru ca singura victorie de care m-as bucura ar fi sa inteleaga ca nu se poarta ok si ca este normal sa nu-l respect pt asta. restul, orice alta victorie a mea e neimportanta pentru ca nu prea castiga nichita din ea. sau castiga putin. o vacanta la mare, cu pretul nervilor mei...ceva mai mult la pensia alimentara tot cu pretul nervilor mei. ma oboseste cumplit sa trag de el sa plateasca, sa se poarte cu rabdare cu nichita, sa-i pese de el, sa-i pese chiar si de mine ca minim de respect mi se cuvine. nu-i viata prea usoara. toata mizeria asta se intampla mai nou ca eu nu ma port destul de frumos cu el cica. cat de frumos ar vrea? nu-i sufcient ca nu l-am deranjat in timpul sarcinii, ca am acceptat sa plateasca cat a vrut el, si-a fixat singur pensia alimentara, ca nu i-am refuzat NICIODATA sa vada copilul, oricat scandal as fi facut, ca nu i-am raspuns la injuraturi si dorinte fierbinti, marturisite-mi, referitoare la moartea mea? se pare ca nu e. ca d-aia zic ca-i fileaza o lampa. ori eu eram infinit de proasta cand l-am luat, ori el nu era asa, ca sigur nu-mi parea ca e in stare de atatea disfunctii legate de comunicare si interactiune

in fine, sa revin la laser. ce-i aia radar cu pistol cu laser?


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

sa stiti ca nu mai zic nimic de el, cel putin pana venim din vacanta, ca acuma ca stiu ca citeste, pare ca postez special sa citeasca, ceea ce nu e ok:) stie ce parere am, il doare in cur, mergem inainte deci:)fara sa mai comentam.
cati sau cate kuna sau kuni are un euro? kuna este moneda craotiei? hai ca va innebunesc pana plec deoarece n-am pus la punct multe chestii legate de drum, ca m-a tinut cineva cu treaba in aer, nu mai zic cine.


mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Habar n-am ce e ala radar cu laser. Un radar care bate mai departe? Zic si io???Deci softpediezi...de-aia n-ai timp de mine, carevasazica.

Madau, pai macar atata bucurie dupa cata suferinta ai acumulat anul asta, nu? Poate aduc hotii aia si cablul de la aparatul foto.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Ando hai ca itrebai sotul din dotare despre radarul cu laser si cica explicatia ar fi cam asa : masoara cu foarte mare acuratete si bate foarte departe (chiar si dupa curbe sau dealuri) si te fotografiaza dupa ce treci de el, adica undele atunci sunt emise, asa ca NU ti-l detecteaza decat atunci, daca ai detector. Ceea ce e cam tarziu, ca deja te-a "luat". Sper sa fi inteles ceva din ce am aberat eu pe aici, asta mi-a zis...acu sper sa fie si corect

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tot Anda..1 euro = 7.2 kuna



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Noki_Lara
CristinaNegara- ce ma bucur pentru titularizare! Felicitari!Dai de baut!

definitivare, de titularizat m-am titularizat anul trecut

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

CristinaN , felicitari pentru definitivat ! ce faci acum in scurta vacanta? mai plecati undeva? (parca spuneai ceva de Sighisoara cu multi prieteni) Ce face Elise, nu ne mai spui nimic de ea?

Mada , sa ii dea Dumnezeu sanatate omului ala de ti-a adus portofelul inapoi, asa om mai rar!Zi-ne de Ikea ce ai mai luat?

Noki , sa stapanesti sanatoasa masina! ce ti-ai luat ca nu cred ca ai scris...




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monet spune:

anda, asa-i cum zice madau, de pistoalele laser. is doar radare care arata ca un pistol si nu o cutie mare. aia-i tot. vezi, incadreaza-te in vitezele permise, ce-ti lipseste ameda in strainataturi?

aparatu' nost foto ii un 'canon power shot s5 is' - habar n-am de ce pe poze zice "sony"
t-or placut pozele? ai vazut ce musciuloasa-s?

cind plecati la croati? vezi ca aia is mari gagicari. si mari curtezani. da' si arata bine

madau, ce norocoasa esti! ce mai face frumoasa ta miruna?

mona, lia (24.04.2004) si maya (28.10.2005)

"August 2008"

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60893" target="_blank">ASA S-A NASCUT MAYA www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961" target="_blank">ASA S-A NASCUT LIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Mai fetelor, tot imi propun si eu sa intru macar un rand sa mai scriu aici, si nu reusesc deloc... Am vazut poze din vacante (Cami, Felicia,Mihaelutza, Noki) si din Florida (Monet), incerc sa trimit si eu in contul comun macar cateva din vacanta in Romania ca am vizitat locuri superbe.

CristinaN, felicitari!

Madau... wow, portofel inapoiat cu bani in el?? Super!

Tania, tu vorbesti serios, Che citeste??? Rianna nu stie literele... da' recunoaste cifrele, le stie pe toate. Si asta de multa vreme. Asa, ca sa-mi laud si eu puiul De care, de altfel, mi-e taaaaare dor... Dar saptamana viitoare ajunge acasa.

Anda, esti o curajoasa. Si pentru simplul fapt ca te incumeti sa pleci singura cu Nichita in Croatia. Ca sa nu mai vorbesc pentru taria cu care infrunti tot ce se petrece in jurul tau. Sper sa aveti o vacanta de vis!

Mergi la inceput