Campanie de responsabilizare a autoritatilor (4)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Cris sigur ca te intelegem, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat..
Iti doresc drum bun spre Ungaria si totul sa decurga f bine! Te asteptam cu vesti bune!
Eu sunt convinsa ca de data asta va fi bine pentru voi! si va tin pumnii stransi!

Postez acum un link catre prezentarea creata de Mariaa (m-a rugat sa postez eu pt ca ea nu are prea mult timp zilele astea) si va roaga sa va dati cu parerea, daca e cazul sa mai modificam ceva.
Prezentarea o gasiti aici:
http://docs.google.com/Present?docid=dc244qw2_05sx8b9g8

Ce parere aveti daca am concepe mesajul care va circula cu un link catre prezentare, in loc de fisier pps? Cei care il deschid nu vor mai trebui sa downloadeze fisierul, vor da direct click pe link si vor viziona prezentarea.
Mesajul ar putea suna asa:
Da click pe acest link, citeste, semneaza si da mai departe!
http://docs.google.com/Present?docid=dc244qw2_05sx8b9g8
Ajutorul tau e important pentru noi!


Propunerea mea este doar pt prezentarea Mariei, pt ca nu are sunet, deci ar putea sa circule asa.
Pt prezentarea lui Crisis, asteptam fisierul facut de ea si il vom trimite in mesaj ca atasament, pt ca are si sunet.
Deci, ce ziceti, fetelor? (cred ca pot circula ambele prezentari, ambele sunt frumoase si sugestive)


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Of, Crisis... Bafta multa in Ungaria, sa te intorci cu vesti f bune!
Ioana, ar fi o problema cu linkul: nu poti vedea prezentarea decat daca de loghezi pe gmail... eu stiu ca majoritatea au cont pe yahoo...Am incercat sa-ti trimit doar pps-ul lui Cris, insa nu pot.. iti trimit varianta arhivata?


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicia_
Ioana, ar fi o problema cu linkul: nu poti vedea prezentarea decat daca de loghezi pe gmail... eu stiu ca majoritatea au cont pe yahoo...Am incercat sa-ti trimit doar pps-ul lui Cris, insa nu pot.. iti trimit varianta arhivata?

Felicia, nu am stiut ca trebuie sa ai cont pe gmail..atunci cade varianta asta..
Ref la pps-ul lui Cris, dupa ce l-ai descarcat in calc tau nu s-a dezarhivat fisierul pps? Ataseaza-l pe acesta la mesaj si trimite-mi, please! Varianta arhivata nu mi-o trimite, ca o am

Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

AS fi tare curioasa de ce nu crede d-ra Floriana Juncan in petitia noastra,la ce s-a gandit cand a afirmat acest lucru,daca a gandit bineinteles,oare pt ce am avea noi cuplurile cu probleme de infertilitate nevoie de bani,de o sustinere din partea statului ? SAU in opinia domniei sale,aceasta petitie este o facatura? CAND suntem nevoite sa apelam la FIV ,o facem pt ca este singura modalitate de a mai concepe un copil,pt ca din diverse cauze acest lucru nu se mai poate realiza sub nici o forma pe cale naturala,nu apelam la FIV ca este o moda a FIV-ului,,o facem din disperare ca alta alternativa nu mai avem..NOI credem in Dumnezeu din tot sufletul si ne rugam sa ne reuseasca fertilizarea si sa ducem sarcina la capat,pt ca si asta este o loterie,si ne rugam sa ne dea forta sa putem merge mai departe in caz de nereusita,iar pt toate acestea avem nevoie de bani,dar ma rog pt unele persoane este f greu de inteles.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaele spune:

Ioana oubita am trimis petitia si la Click. http://www.click.ro/sanatate_frumusete/Sexualitate/romani-faceti-si-copii-daca-vreti-sa-nu-dispareti puteti sa va spuneti si voi opinia si sa scrim cat mai multe fete poate ne ia si pe noi cineva in seama va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Fetelor, va asteptam cu pareri ref la prezentarea Mariei, reiau link-ul si aici :http://docs.google.com/Present?docid=dc244qw2_05sx8b9g8 , daca nu il puteti vedea inseamna ca trebuie sa va faceti cont pe google.
In plus, va astept si cu pareri ref la textul de trimis presedintelui - Luca , spuneai tu ca revii cu completari. Am pus un link pe prima pagina catre textul in lucru. E un text important si trebuie sa cadem de acord cand il trimitem, pt ca e din partea noastra, a tuturor si este catre presedinte, care daca vrea, poate face ceva.(numai sa ajunga sa il citeasca el si nu vreun subaltern, purtator de cuvant, etc,..)

Pana finalizeaza si Cris prezentarea si pana vine si Elena cu a treia varianta, cred ca putem sa ne organizam si sa incepem sa trimitem przentarea Mariei, daca nu mai aveti alte sugestii la ea, insa nu ca link, ci ca fisier pps, care sa se deschida direct in slide show.
In plsu, va mai rog, care aveti timp, sa incepem sa completam baza de date cu adrese de mail din senat -de pa www.senat.ro. Eu de acasa nu pot sa intru pt ca nu am Internet Explorer, ci Opera, iar la servici am putin timp la dispozitie, dar o sa incerc. Insa va rog si pe voi sa colaboram!
Trebuie neaparat sa gasim minim un sustinator din guvern, daca vrem ca toate eforturile noastre sa duca undeva, altfel petitia va fi, vorba cuiva de aici "un foc de paie"
Cristal..nu ai reusit sa-l convingi pe d-l deputat?



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Ioana, o sa ma ocup eo de lista cu adresele senatorilor, zilele astea.


poze www.slide.com/r/dCBFcIkWyT8qTm6zqmE3_Z0Uzm4PEDxK?view=original" target="_blank">noi2
www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank"> campania noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

buna fetelor
Am reusit sa vad prezentarea mariei fara sa ma am cont pe gmail
Deci merge si fara cont.
Eu am lucrat la prezenatare asa ca cine vrea sa o vada sa imi dea adresa de mail pe PM si o trimit.
Pupici

elena***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

ioana: am tot sperat sa-si "revizuiasca" atitudinea... Adica s-a certat foarte rau cu cei din partid, si nu mai vrea sa candideze. Astept sa vad la ce concluzie ajunge, poate, totusi...
In alta ordine de idei, am luat legatura si cu Tiberiu Lovin, de la Romania Libera, i-am trimis link-urile cu petitia noastra si cu forumul, astept sa vad ce zice.
De d-na Avram mai stie cineva-ceva?
Va pupic

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Fetelor, am trimis astazi textul pentru senatori doamnei Anca Boagiu, si cu trimitere si la petitie. Incerc sa fac rost si de adresa doamnei Mona Musca sa-i trimit si dansei.
Ioana, treci tu te rog pe prima pagina ca am trimis catre Anca Boagiu.
O zi buna!

Mergi la inceput