Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Stefi,multumesc de cafea!

A revenit Adina!




Daca va este frica sa nu va ingrasati, incercati sa beti inainte de fiecare masa 100 ml de cognac. Cognac-ul, precum se stie din batrani, atenueaza teama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariussimiuc

Helau!

Stefi,multumesc de cafea!

si alta data
Citat:

A revenit Adina!


noi ne bucuram sa o avem in preaja mereu ....
e ea ca nu are prea mult timp la dispozitie

...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=16" target="_blank">o mireasa cu stil si farmec...sli 1,2 :))
"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la juma' de an,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ma duc la plimbarici ....ma plictisesc..soatza taie iarba in curte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

uitasem sa spun ...nu ca ma plictisesc ca nu as avea nimic de facut din contra am prea multe si nustiu de ce sa ma apuc prima asa ca le mai aman poate s'or face singure
va pup o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!

S-a terminat concediul . Ieri ne-am intors de la tara. Va spuneam marti ca am ajuns cu Matei la doctor si ca stare lui proasta i se tragea de la dinti. De miercuri copilul meu a inceput sa-si revina la normal: rade non-stop, nu sta locului o secunda. Doamne, prefer sa faca numai prostioare, sa nu stea cand ii schimb pampersul (cum povestea si Adina de Floris), sa vorbeasca non-stop.... asta e baiatul meu.
In schimb, avem probleme cu somnicul de noapte. Se trezeste de 6-7 sau chiar mai multe ori pe noapte. La tara am crezut ca ii este cald (acolo nu avem aer conditionat), insa si azi-noapte s-a trezit la fel (desi am dormit cu AC deschis). Gingiile lui stau toate sa plezneasca.

Dany, eu i-am dat mereu Panadol. Mie asa mi-a recomandat pediatra si, inclusiv, doctorul la care am fost marti la spital.

Nu v-am povestit despre vizita de marti seara la pediatra . Ce diagnostic credeti ca i-a pus: rosu in gat si sa trecem rapid pe antibiotice. Bineinteles ca nu am facut asa. Pai daca avea rosu in gat mai manca ca un purcel sau macar tusea putin sau macar facea putina febra, insa Matei nu a facut nici un pic de febra. Ma bucur din suflet ca nu i-am dat nici un antibiotic. Ce repede se arunca si pediatrii astia sa dea antibiotice....

Sa povestesc ce am facut la tara . Pentru prima oara in viata mea, am facut suc de rosii, am pus vinete coapte la congelator si multe, multe pachetele cu ardei gras, morcov, dovlecel. Toate astea pt puiutul meu (mai putin vinetele ). Ce te poate schimba un copil. Eu intotdeauna am fost o puturoasa cand venea vorba de bucatareala, insa acum eu am fost cu ideea sa punem cat mai multe pt la iarna, ca sa manance puiul si atunci legume de la buni din gradina. Ai mei au ramas socati cand le-am povestit. Nu le venea sa creada ce elan am capatat.

V-am facut deja capul patrat. Mai citesc putintele din urma 9ca am citit pe sarite) si revin .

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

Matei la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ellis, ma bucur din suflet ca esti mai bine.

Am fost incantata sa vad ca au revenit f multe fete pe forum. Se reuneste gasca .

RGE, tu ce mai zici?

Anca sau BB, se poate, va rog, sa mai scrieti o data numele pastilelor alea de slabit? Ca m-am intors cu vreo 3-4 kg in plus din concediu. Cele mai multe le-am pus la mare unde aveam o pofta de mancare imensa .

Asa m-a apucat o tristete ca incepe serviciul barbate-meu. A fost tare bine cu el acasa. A promis ca o sa-si mai ia si in toamna vreo 2 saptamani de concediu.

Roxxy si Matei, sufletelul meu drag (29.11.2007)

Matei la mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

roxana bine ati revenit din vacanta... si sa te bucuri de verdeturi proaspete la iarna
la sufletelul tau Matei
cat despre faza cu tati acasa nu mai spune.... ca pe mine ma apuca nostalgia... inca mai e acasa dar dupa...imi imaginez ca asa ce m-am obisnuit si ce bine eeee... dar oricum astept vacantza mare daca o mai veni acum
as vrea sa va spun cate ceva despre vacantza noastra despre stefy ..dar voi stiti cat ma lungesc eu..si asa am scris cam mult asa ca ma retrag ..abia a dormit piticiul si ma bag la sandwich ..adica sa mananc

...www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=16" target="_blank">o mireasa cu stil si farmec...sli 1,2 :))


"omul e cu atat mai puternic cu cat duce mai multe sarcini in spinare... viata e o adevarata scoala, unde dai examene zi de zi si ceas de ceas, obligat fiind sa treci prin nenumarate probe"

Stefania X2 (22.12.07) eu, broscutz :) ...pe la juma' de an,
Nasterea unei stele...numita Stefania!
papa buuun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui adinag


Ank, ai scapat de caldura? Arati foarte bine, nu esti deloc grasa! Sa stii ca eu te-am felicitat deja pentru printesa in burtica, dar tu aveai inca problemele alea si nu ai intrat. Eu am fost, dupa cum promisesem, aici, cu tot cu Georgica (Brad n-a putut atunci, ca era ocupat cu gemenii...)


Si nu pricep de ce nu pot face si eu copii mai linistiti Uite ca am schimbat si barbatul si tot nu mi-a iesit! Doar n-oi fi eu de vina???




Ma bucur ca ai revenit Adina pe la noi... vad ca ai in continuare un program tare incarcata....
Am scapat de caldura .... sunt doar 28 grade in Timisoara ...Am vazut si atunci felicitarile , parca am si raspuns la ele.

Cat despre copii daca ai schimbat si tatal eu zic sa nu te mai scoti ca nu te crede nimeni ca nu esti tu de vina ... Raul la 5 luni de abea se intorcea pe o parte

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui slimatei

ca tot va laudati cu din astea ...va spun ca si mie stefy mi se catara chiar pete tot basta ca are de ce se tine..nici in masina in scoica nu mai sta acum ..ii place sa se catzare pe eade ajunge in capul lui ta'su la volan dar nu mai vrea sa stea altfel..mai ales legata cu centurile...
am zis ca tb neaparat sa-i i-au scaun ca nu mai tine..caci scoiaca desi incape in ea bine nu reusesc sa o asez cu fata sa vada si ea strada ....



eu am trecut pe scaun de masina ...si nu prea sunt mari realizari...tot in picioare vrea ... si tot calare pe EROUL lui ..tata... Si daca nu pe tata.. sa se intoarca in genunchi in spate sa vada totul inapoi

Ank Raul 17.10.2007
si de care creste asa
Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

ADINA - imi pare fff bine ca ai revenit; bunica are76 de ani.

SORINA - imi pare rau ca esti maestra, sper sa nu devin si eu.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI

Mergi la inceput