Mamici norocoase de sept-oct 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Angelinna e f frumos Rebeca!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 27 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui musettepink

Angelinna e f frumos Rebeca!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 27 ZILE




sunt de acord ca e frumos Rebeca, eu zic sa mergi pe el

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Burtici va las,ma duc sa pap pepene si sa ma intind putin. pe toate

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 27 ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

de acord cu musette, ma intind si eu un pic si pap ceva,
ne auzim maine toate burticile

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

tzitzi bravo si felicitari pentru grasun
Citisem un mesaj de-al tau de acum vreo 2 zile... inteleg ca ai sters Euroclinic dintre optiuni? Definitiv?

_
Our future determines our past
Fasolica de S37+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Citat:
citat din mesajul lui JulyMorning

tzitzi bravo si felicitari pentru grasun
Citisem un mesaj de-al tau de acum vreo 2 zile... inteleg ca ai sters Euroclinic dintre optiuni? Definitiv?

_
Our future determines our past
Fasolica de S37+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S




July, multumim
Si da, cel putin de data asta nu va fi clar Euroclinic.Desi cat ma mai tine o sa ma mai duc acolo la eco si la control ca imi place dr. Dar de nascut clar Giulesti.
Chiar azi cand eram acolo era o discutie intre o graviduta cu sot cu tot si un dr.Si li se explica 'daca ramaneti aici o faceti pe riscul dvs'.Nu mi-a placut cum a sunat.Si dat fiind problemele cu colul scurt si cu posibilitatea ca bebe sa vina mai devreme prefer Giulesti (am avut dr in paralel si acolo toata sarcina) decat sa ajung sa ma transfere ei daca e ceva...dar e o optiune strict personala

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Sa fie capitol numai cu vesti bune!!

Clau_geo, acum vazui....e si momentul sa ii schimbi numele cand mai e asa putin.

LA multi ani si de la noi tuturor Mariilor....eu stau cu memoria prost si nu am avut nici dispozitie azi de urari, asa ca, pana nu e prea tarziu, sa avem numai Marii sanatoase si cu bebei mancaciosi

Am fost la eco.Am asteptat 45 de min..o premiera .Avem 2620 grame si suntem mai marisori cu 2 sapt.DPN iar s-a mutat mai incoace..16 sept.Nu imi fac iluzii dar de cand cu colul scurt, ma bucur muuuult ca bebe arata mai mare pentru ca asta si injectiile il vor ajuta daca vine mai devreme.La col nu stiu dimensiune....facusem pishu (nu m-am putut abtine cat s-a intarziat, doar sunt gravida, nu?) si ca atare nu s-a putut aproxima...dar e inchis.
Si..tam tam...ca tot ziceam eu ca sigur e cu capul in jos ca acolo sughita.Nici gand...sta cu capul in sus.Probabil si-a gasit cea mai buna pozitie dat fiind ca are capul maaare si asa ii e bine...si nu stiu cate sanse mai sunt sa se intoarca la dimensiunile pe care le are.Asa ca....poate ne pandeste cezariana.Dar asta sa fie cea mai mare problema.

Cam atat....va multumim la toate toate pentru galerie...si si-a facut efectul...am citit tot inainte sa plec si m-am bucurat ca nu sunt singurica



Eu nu inteleg emoticonurile acelea triste din mesajul tau, ce cauta ele acolo? Iti place albastrul? Mai, Tzitziri, ai bebe cu 2 saptamani mai mare, (la fel e si Luca) colul inchis si tu esti trista? Why? Offf!!! FELICITARI, MAMICOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!

34+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 36 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

tzitzi personal incep sa ma indoiesc de verdictele astea cu bebe care vine mai devreme, uneori imi suna ca niste babisme din partea medicilor... mi se pare ca le aud din ce in ce mai des, fara sa fie neaparat reale, da' in fine. Macar sper ca esti mai linistita pentru ca ai reusit sa faci o alegere , chiar daca oarecum fortata de imprejurari. .

_
Our future determines our past
Fasolica de S37+
Fasolica eco 1 22S
Fasolica eco 2 22S
Fasolica eco 3 22S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Eva,imi place albastrul
Tristetile mele sunt legate de intarzierea programarii si de faptul ca am facut pishu...de fapt nu m-am putut abtine, ca orice gravida....in rest totul e ok.Ai dreptate...acum o sa bag mai multe

Si ca tot mi-ai iesit in cale...ce fac eu acum?Dau raita pe c h i c b e b e doar doar mai gasesc ceva?.Sunt la capitolul 'bagaj de spital' asa ca vedem ce mai iese in cale.E 'destructiv' shoppingul asta online

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

July, stiu ca tu esti cu Euroclinicul si oricum orice discutie e tardiva acum.
Hotararea nu e luata chiar acum si sub forta imprejurarilor..e luata la calm putin mai devreme.
Oricum indiferent unde e sa fie bine pentru toti bebelinii si mamicile..adiacente? si sa vina toti cat mai tarziu...ei bine, nici chiar 41 de sapt

EDIT: azi la Euroclinic se auzea un bebelac cum urla din toti rarunchii.M-a binedispus inainte sa intru la eco

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput