Mamici norocoase de sept-oct 2008 (120)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Clau, pai daca e de votat eu aleg Irina Alexandra

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Tzitziri te-ai linistit? ai vazut ca bb David este tot cu 2 saptamani mai mare? Gata, lasa grijile, fa injectiile si relaxeaza-te, poate intre timp decide sa se si intoarca.

Andreea
32+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Tzitziri ma bucur ca bb este bine, chiar mai maricel

32+ posibil Rebeca Alexandra

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Sa fie capitol numai cu vesti bune!!

Clau_geo, acum vazui....e si momentul sa ii schimbi numele cand mai e asa putin.

LA multi ani si de la noi tuturor Mariilor....eu stau cu memoria prost si nu am avut nici dispozitie azi de urari, asa ca, pana nu e prea tarziu, sa avem numai Marii sanatoase si cu bebei mancaciosi

Am fost la eco.Am asteptat 45 de min..o premiera .Avem 2620 grame si suntem mai marisori cu 2 sapt.DPN iar s-a mutat mai incoace..16 sept.Nu imi fac iluzii dar de cand cu colul scurt, ma bucur muuuult ca bebe arata mai mare pentru ca asta si injectiile il vor ajuta daca vine mai devreme.La col nu stiu dimensiune....facusem pishu (nu m-am putut abtine cat s-a intarziat, doar sunt gravida, nu?) si ca atare nu s-a putut aproxima...dar e inchis.
Si..tam tam...ca tot ziceam eu ca sigur e cu capul in jos ca acolo sughita.Nici gand...sta cu capul in sus.Probabil si-a gasit cea mai buna pozitie dat fiind ca are capul maaare si asa ii e bine...si nu stiu cate sanse mai sunt sa se intoarca la dimensiunile pe care le are.Asa ca....poate ne pandeste cezariana.Dar asta sa fie cea mai mare problema.

Cam atat....va multumim la toate toate pentru galerie...si si-a facut efectul...am citit tot inainte sa plec si m-am bucurat ca nu sunt singurica

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David




felicitari pt bb grasunel bine, arata deja mai mare cu 2 s ecografic, ceea ce inseamna ca baieteii de la odiseea noastra vor fii nistre barbatei voinici

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

d-ne ajuta sa fie un cap. plin de vesti bune!!!
tzitziri felicitari pentru bebe mare....sa stii ca inca are timp sa se intoarca dar si daca nu sa nu te sperii ca nu este o problema
clau_geo si eu votez pentru irina (sau delia)....karin? nu stiu...am auzit de karina dar nu si de varinta fara "a"

34+Andrei
AMR 6 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Mersi mult de sprijin tzitziri

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

tzitziri,
ma bag si eu in seama pt ca am trecut si eu prin asa ceva, de pe la 25 de sapt m-au tot monitorizat ca aveam colul foarte scurt, 2.5 cm.mai tare m-au bagat in sperieti.daca e inchis nu ai sangerari, e ok.nu tre sa te ingrijorezi, eu am fost foarte activa, am mers pe jos la greu.unele femei au colul mai scurt, nu am citit din urma sa vad cum e la tine.important e sa nu te stresezi.si la mine a stat cu capul in sus pana dupa 30.are timp sa se intoarca, noi suntem inalti, sotul mai ales 1.98 ne-a si zis ca fata e maricica si tot s-a intors.

bebemic
36+2 cu Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Karin este utilizat in Franta mai mult si cred ca e versiunea in romana pt Crina.

35+ Mami fericita de Irina Alexandra sau Karin Alexandra, nu ne-am decis inca

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andreautac, injectiile sunt facute..acum vedem ce o mai fi.Ne-am mai linistit oricum
Angelynna,Clau,Andy_galro ....nu imi e teama daca se va ajunge la cezariana.Asta sa imi fie singura problema

Symonne, eu niciodata nu am avut col mai mare de 3.5cm...nici inainte de bebe.Asa ca la mine in sapt 17 cand am avut 2.7 s-a considerat scurt...dar pentru mine era ok.De atunci oricum la ultima eco era cam 3.2-3.3.Acum nu stiu cat e dar 'scurt' a fost decretat la control, nu la eco.Oricum stau cuminte si vedem ce o mai fi

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

andreutac

tzitziri felicitari pt bebe grasun!!!!!!!!gata te-ai linistit da??????si eu zic ca nu conteaza f tare lungimea colului cat conteaza sa fie inchis si la tine este!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 4s!

36+LUCA

AMR 27 ZILE

Mergi la inceput