Mamici norocoase de sept-oct 2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Muuh, e o idee buna, si eu vreau sa ma epilez saptamana viitoare peste tot, vineri pe 22 am si programare la manichiura/pedi...lac incolor, stiu, dar macar sa fie unghiile scurtate frumos si curate. Ma epilez acasa cu Braun-ul si inainte de ceza cu o seara (sper sa o prind) o sa mai fac retusuri...La zona aceea sensibilicoasa nu pot sa umblu cu epilatorul, de obicei ma fac cu aparatul de ras electric, dar am sa dau si cu crema, sa fie luna (ca altfel ma executa moasele alea la spital si nu am chef, imi amintesc cum se uitau acum 3 ani la "obiectul muncii" si asistentele si cei doi medici barbati si au concluzionat ca nu mai baga nimeni lama )
Rezist la mansarda, avem aer cond. in toate cele 3 camere care merge non-stop, numai cand doarme copilul inchidem la ea (la noi in dormitor merge si noaptea pe 26 de grade).

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

garga streptococul se face in jur de saptamana 36
eu am facut de vreo 5 ori in toata sarcina de mi s-a aplecat

legat de epilat si eu am spaima sa nu ma apuce neepilata. dumnezeu sper sa tina cu mn si cd voi sti ca e timpul sa nasc sa ma epilez cu cateva ore inainte, sa ma spal pe cap etc
eu nu mai pot sa ma epilez pe picioare f usor, fac echilibristica la dus, mi-e si frica sa nu cad

37+ Vlad Alexandru

puiutz
poze
puipui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

M-ati lovit rau la aza cu epilatul, pe picioare ma fac cu aparatul, in rest nu sport durerea si bag lama, vreau sa va zic ca as putea la fel de bine sa bag lama si pe picioare, pentru ca dupa 5-7 zile parul e la loc(nu e padure, dar trebuie sa repet operatiunea daca vreau sa ies in lume), nu-mi vine sa cred cat de repede poate sa creasca...parca ii pun apa la radacina si unde mai pui ca apare si inegal

34s Mikul Robert Constantin
http://albume.claudiugilmeanu.ro/weddings/roxana_cristian/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

fresh multumesc
cd la treaba cu epilatul ma alatur tie, si mai adaug pe langa crescut repede si inegal...si fire crescute in piele ma gandesc serios sa aplic lama...poate mai scap de ele ca tare inestetice sunt

29+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

A NASCUT CLAUDINNAAAAAA!!!!!!!! BEBE FLORIN RAZVAN ARE 4350 GRAME, 55 CM, SCOR APGAR 9!!!!!!!!
SI E FOARTE BUCALAT DUPA CUM SPUNE PROASPATA MAMICA!!!!!!

Felicitari Claudinna si recuperare rapida! Sa va traiasca bebe si sa va aduca numai bucurii!!! Mi-au dat lacrimile de emotie.................

33+Andrei
AMR 7 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"



Nu mai poate iesi omul sa se plimbe ca atunci cand revine cade de pe scaun! Incepe iuresul, ce mai...



Bine ai venit pe lume pui grasunel Florin Razvan, sa fii cuminte si papacios (cred si eu ca esti papacios!!!!) si sa o lasi pe mami sa se odihneasca!
Claudinna, refacere rapida, mamico, si laptic in valuri!!! Felicitari pentru bucalat!!!


34+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 37 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Legat de epilat, ma fac peste tot cu Braun, in ultimul timp cu oglinda aceea mobila care mareste pusa fix in fata dansei si chinul dupa lume! Ma mai si pisc de piele, dar suport...cu stoicism!
Acuma, daca ma prinde fix in ziua cea mare cu cateva fire si nu am timp sa bag Braun, oi baga lama si gata! Sper sa nu fie cazul...
Muuh, si eu zic sa te faci saptamana viitoare, sa fii pregatita! Merci pt aprecieri!

Angelynna, Simodina

34+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 37 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Piolica, o opinie de viitoare mamica dar care nu are experienta si isi da si ea cu parerea: nu voi lua umidificator! Nu stiu daca e util, mai ales ca noi stam la bloc, astept si opinia unui pediatru la iarna, daca zice ca e musai, vad eu ce si cum! Noi nu folosim asa ceva, oricum!

34+ LUCA

Atat mai este pana vine !!!!

AMR 37 ZILE!!!

POZE
VIDEOS LUCA!!!



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

bine ai venit bb FLORIN RAZVAN, sa fii sanatos si norocos, felicitari parintilor fericiti si mamei CLAUDINNA refacere rapida!!!!
si eu care credeam ca inclusiv weekendul acesta o sa fie liniste la noi la odisee si abia de saptamana viitoare o sa inceapa dulcea nebunie, se pare ca m-am inselat
va pe toate!!!

36s+ Mihnea Cristian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Dragi gravidute, poate stiti ca noi am initiat pe forumul aspirantelor o campanie pt sprijinul reproducerii asistate si in prezent suntem la faza de strangere semnaturi prin petitia on line Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa ne ajutati, semnand petitia si inaintand link-ul catre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html
Va multumim anticipat!


Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Dom'le, nu mai poate omu' sa baga un somnic la pranz si apoi sa scoata burta la plimbare, ca se umple de vesti bune!!!
Asadar, CLAUDINNA, sa-ti traiasca flacaul grasunel, sa fie sanatos si papacios, iar tie iti doresc refacere rapida si te asteptam cat mai curand printre noi!
Tzitziri, dc nu ma insel maine ai eco...iti tin pumnii si te asteptam cu vesti bune despre bb David
Kid si Eva, f frumoase camerele, cei mici vor fi sigur incantati sa locuiasca in ele. Kid...lilaul din camera Alexandrei m-a dat pe spate, mai ales ca in prezent este una din nuantele preferate.


Andreea
32+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput