Mamici norocoase de sept-oct 2008 (119)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

wow ce baietel grasunel, sa ne traiasca noul membru al odiseei si refacere grabnica mamicii !!!!!

eu am fost la echo, totul e bine cu vladut, are doar esarfa pt moment
am primit si noi de la iosup o lista cum trebuie cu masuratorile si tot ce e normal ... iar ma enervez cand imi aduc aminte de mizeria de rezultat de la Medlife
in fine, e bine cand totul se termina cu bine

nu am apucat sa scriu mai devreme ca a fost nebunie la servici ... si vorba lui iosup ... "cand intri in prenatal ?!?!?" ... ar cam trebui sa ma linistesc si eu
sper sa ma hotarasc la o data din septembrie cand sa "inchin steagul" la job

vroiam sa va intreb ceva da am uitat

va pup pe toate si va urez noapte usoara

32+ cu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristineescu spune:

Dragelor, unde vad si eu pozele lui Kid cu camera copiilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Fetelor tocmai am primit de la cumnatzica din Franta un pachet cadou cu multe lucrusoare pentru bebe al meu....sunt asa de frumoase si micute si parca se vede ca au si culori mai frumoase si calitate mai buna decat la noi....si ea asteapta o fetita , mai are cam 1 sapt. maxim 2 pana sa nasca....foarte frumos gestul ei...m-a surprins si m-a impresionat.

33+Andrei
AMR 7 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

cristinescu da-i click pe link
camera kid

29+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

andy sa poarte sanatos bebe Andrei lucrusoarele, si da...frumos gest din partea cumnatei

29+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Anca, felicitari pt. aducerea pe lume a Carlei, sa fie sanatoasa, sa va bucure toata viata si tie iti doresc refacere usoara

Claudinna, felicitari pt. Razvan Florin cel maricel. Refacere usoara si te asteptam cu povesti si bineinteles cu poze .

Nushulica, imi pare rau ca nu esti in apele tale, dar totusi e normal sa ai stari din astea....eu am primit de la maternitatea unde voi naste o brosurica care spune ca intre 10-20% femei sufera de depresii in timpul sarcinii si pana la 85% dintre noile mamici incearca baby blues. Eu una ma dreg cu shopping, azi merg la masaj, apoi imi fac timp de o mani si pedi, lectia de inot a fiemii si uite-asa trece ziua.

Kid, si eu am folosit diaper dispenser la primul copil, mi s-a parut util sa-l am in casa. Mi-a placut si camera bb-lui, extrem de organizata si culori foarte placute . Iar tu si domnisoara ta sinteti extrem de fotogenice si expresive

Simodina, si eu sint la a doua sarcina si simt ca nu mai am aceleasi emotii acum, dar eu zic ca asta e un avantaj de multe ori

Felicic, nici bb-ul meu nu s-a intors inca si sintem in sapt. 33, desi sora-sa se pozitionase din sapt. 28. Daca nu se intoarce pana in sapt. 37, vor incerca sa-l repozitioneze....inca mai speram sa nu fie stubborn baby

Piolica, noi folosim umidificatorul, pt. ca sistemul de incalzire usuca aerul destul de mult, mai ales ca vine prin parchet...acum depinde si de ce sistem aveti voi.

Ia sa vedem cine urmeaza la nasteri .....pupici,

Cristina



le bébé 32w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

garga ce mai faci? cum te simti?
zambetmic sa-ti traiasca Vladut...sunt convinsa ca totul va fi bine

33+Andrei
AMR 7 saptamani si ne intalnim cu BB !!!
Poze noi doi+"o casuta fff mare"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

zambetmic ma bucur ca sunteti bine
andy_g ce cumnata dragutza ai!!Sa folositi sanatosi lucrusoarele,poate ne pui niste poze sa le vedm si noi.

35+bbelina
AMR 5 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

andy ma simt binisor...singurul lucru care ma deranjeaza este caldura asta insuportabila care imi taie pana si pofta de mancare.in rest toate bune pana acum...astept sa merg saptaana viitoare la analize gen citomegalovirus, hepatita, listerie si toxoplasma...cam stau cu emotii din cauza rezultatelor...dar sper sa fie bune...sunt optimista tu cum te simti ?

29+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Zambetmic ma bucur ca bb este bine

Andy frumos gestul cumnatei tale

Gargaritza la fel si eu, stau de dimineata cu ventilatorul...parca e ceva mai bine, dar oricum eu nu suport caldura

32+ posibil Rebeca Alexandra

Bebe

Eco

Mergi la inceput