Mamici de pepenasi de iulie- august 2008 (125)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Sunt tare trista, nu am putere sa mai spun ceva. Suntem alaturi de parintii lui Darius din toata inima, ne rugam pt. ei si pt. bebe.



Diana, mami de Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Camy ...



http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe micutul Darius.
Multa putere Cameliei sa treaca peste aceasta grea incercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Ce ingrozitor, nu-mi vine sa cred !!! Am urmarit din umbra vestile despre Camy si speram sa le fie bine. De ce a ales Dumnezeu asta ??

Dumnezeu sa-l odihneasca pe Darius care va zambi de acum ingerasilor!

Sibylle

Nasterea ariciului junior VLADIMIR

Cum a intrat Anna in viata mea ANNA

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serenity90 spune:

Imi pare foarte rau pentru bebe darius si pt parintii sai...nu cred k poate fii o durere mai mare decat sa iti moara un copil...si mai ales fiind asa micut!! Sa aibe putere sa mearga mai departe, ma rog pentru ei, si pentru mine si pentru voi fetelor, k sa nu se mai intample aceasta nenorocire si altui bebelus fara nevinovat, sa fie sanatosi si toate problemele sa se rezolve!

Denisa 40+ bb Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simodina spune:

Sunt si eu o mamica ce a urmarit povestea lui bb Darius si am sperat ca se va termina cu bine!

Ma rog la Dumnezeu sa aiba grija de el acolo unde s-a dus, printre ingerasi. Si ma rog sa le dea multa putere Cameliei si sotului ei sa treaca peste cea mai cumplita incercare din viata de parinti! Va doresc sa aveti in jurul vostru o familie si prieteni care sa va ajute sa treceti peste acest cosmar.

Nadina, mama de Serban (20 aug 2005 ) si Mara in burtica 38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Intradevar, BB Darius e bine acum intre ingeri, insa Camy si Cristi cred ca sunt distrusi si nu stiu ce ar putea sa le aline durerea decat timpul... Ma rog sa treaca cu bine peste incercarea asta, poate cea mai grea din viata lor si sa le dea Dumnezeu curand un alt bb sanatos.

Narcisa, da am luat antibiotic. Aveam Augmentin pentru copii in casa si am luat doza dubla. Maine voi merge la farmacie sa cumpar de adulti. Si de alaptat voi continua sa alaptez pentru ca Augmentinul e ok si pentru bb.

Tecky, sunt mai bine acum. Am doar 36 cu 9, ceea ce e "parfum". Am luat la 8 un paracetamol, mai iau cand ma trezesc sa-i dau sa pape iar. Am facut si un dus fierbinte, unde am masat si muls sanul cat am putut (manual, ca la pompa nu am reusit). La dus cred ca aveam febra si asta plus apa calda, a rezultat ca la un moment dat am vazut stele verzi si m-am asezat pe jos in cadita, dar apoi mi-am revenit. Important e ca acum nu mai am febra mare si am inceput antibioticul. Sper sa fie bine.

BBlina mea a simtit ca sunt agitata, si cu boala si cu vestile despre bb Darius, si a fost si ea agitata. Abia am reusit sa o adorm.
In plus e eclipsa de luna, si fiind raci si eu si ea probabil suntem afectate.

Fug la culcare, ca cica trebe odihna multa la mastita: face parte din tratament (si asta nu e gluma, e pe bune). Asa ca, ma conformez ca vreau sa ma fac bine repede.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelais spune:

Dumnezeu sa odihneasca sufletul puiului Darius si sa-i intareasca pe parintii lui greu incercati. Imi pare ingrozitor de rau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Speram sa gasesc vesti bune despre bebe Darius!!!...

Dumnezeu sa ii odihneasca sufletelul lui mic si nevinovat!!!

Cristina
de Mihai Daniel (30.07.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Doamne, fetelor, intru si ce vad
nu mai pot sa scriu nimic.
DD sa le dea parintilor putere la asa un necaz

Mami de Anna (5.02.2007) si Anthony (27.06.2008)

Mergi la inceput