Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebden spune:

Salutare. eu sunt noua pe aici asa ca poate ma primiti si pe mine in clubul vostru.si eu tot in decembrie voi fi mamica.
Sper sa vorbim curand!
Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Multumesc de primire fetelor.

Bebelina mea avea 291 gr la 19 sapt si o zi.

Mirela 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

deea asa este! America este tara vietii pe banda rulanta. Daca ajunge sa te deranjeze lucrul asta, trebuie sa faci o schimbare. Eu cred ca de asta isi shimba americanii atat de des locatiile...
Despre diabetul de sarcina... nu este vina ta, iar el dispare odata cu sarcina. Oricum, trebuie sa tii un regim dietetic.

simona, bebele meu sta cu capul in jos dar nu pe col, ci mai in fata. Dr. spunea ca este bine, pt. ca nu apasa asupra colului. La tine situatia este mai dificila, de aceea ti-a facut si cerclaj. Dar acum colul nu se va mai deschide daca stai linistita. Am avut o cu cunostinta care in sapt a 34-a avea colul "sters", iar copilul statea cu capul pe orificiu. Nu avea cerclaj. A internat-o si a stat in spital cu tratament, pana in sapt. a 37-a, cand a nascut. Ceea ce vreau sa spun este ca pe tine cerclajul te va ajuta mult, cu conditia sa cooperezi si tu

Mirtha si eu am contractii nedureroase, atunci cand fac efort (merg, urc scarile, etc) si rar cand stau linistita. Ginypral nu mai iau, decat "la nevoie".


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

catalina, am semnat si eu de ieri petitia. Le-am spus si fetelor ca era sa fiu si eu o beneficiara a reproducerii umane asistate. Ce mai faci draga mea? Esti bine? Mai intra pe la noi din cand in cand.

Mada felicitari pt. baietel! Te-ai mai linistit acum?
Eu am facut eco morfo la 19s + 2z si avea 265 gr.


bebden, Mirela_1 bine ati venit! sarcini usoare si fara probleme sa aveti!


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

buna fetelor,

am semnat si eu petitia si am pus-o pe mess....bebe bocanila aveala 18 saptamani si 2 zile - 246 g +/- 38g, iar la 23 si 4 zile avea 625g +/- 96 g.am mai avansat si eu aranjatul in camera...acum am terminat de papat si m-a luaaaatttt un somn de pic...dorm ff mult...ma supara noaptea caldura si mai nou o masea nu-mi da pace....voi sunteti bine?

26+ DAVID ANDREI
http://bd.lilypie.com/4s2Jp3.png

http://community.webshots.com/user/bebecris78


Copilul este o minune dumnezeiasca, dar din dragoste umana!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Simona: Stiu despre ce vorbesti in legatura cu varsta (si cu cantecul "Noi in anul 2000...")... si mie mi se parea varsta de 30 de ani capatul vietii. Acum mi se pare ca dupa 80 incepi sa cam imbatranesti.

Dea: Din pacate, am vazut cam putini romani fericiti prin US...mai sunt, cunosc cazuri, dar nu f. multi. Si acelasi lucru este valabil si pt. cei din Ca. Iar ce simti tu este cam ce simt cei mai multi romani pe care i-am cunoscut pe aici. Daca in Ro se discuta aprins pe tema guvernului, sistemului sanitar, inflatiei etc., aici, in cercurile de romani, cele mai aprinse discutii sunt cele pro/contra Ro. Nu discuta nimeni despre viata politica din Canada, se discuta putin despre ce se intampla in US si f. mult despre ce se intampla in Romania.
Cat despre datorii, carti de credit etc...e un mod de viata pe continentul asta. La un curs despre "dreptul muncii" ni s-a spus ca 2/3 din populatia Quebecului cheltuie mult mai mult decat produce si datoriile sunt modul lor de a trai. Se arunca la chestii pe care nu si le pot permite decat cu niste credite inselatoare.....
Eu zic ca cei care au avut curajul, puterea, nebunia sa faca pasul emigrarii deja, vor avea curajul, puterea, nebunia sa aleaga un loc, o tara care le satisface cat mai multe nevoi. "Cata luciditate, atata drama...", as putea conclude.
Poate vii la Montreal o data, vara, sa vezi cum e....Apropo, am auzit ca Chicago sunt f. multe case (cartiere intregi) luate de banci sau scoase la vanzare pt. ca lumea nu le mai poate plati. E adevarat? Au scazut preturile mult?

Mada: Ai grija de tine si felicitari pt. puiutz.

Mirela_1: Bine ai venit. Eu mai citesc la gravidutze prin FIV, asa ca "te stiu" de acolo.

Anes: Clar au farmecul lor, pt. ca anii aia reprezinta copilaria mea....O data cu anii '90, am intrat intr-o adolescenta agitata, marcata de tumultul vremurilor in care am invatat pe propria piele ce inseamna inflatie, instabilitate economica, politica, in care nu vedeam nici macar tunelul, daramite luminita de la capatul lui....Au fost nebuni anii '90, anii primei mele tinereti.
Hai ca ma opresc...

Flori: Iar ai disparut! Esti bine?

Bebecris: Pai ai venit din vacanta si nu ne povestesti nimic?

Mirtha: Stai cuminte, da? Noi ne multumim si cu interventii mai rare, daca stim ca asta face bine la mamica si la bebe.

Eu ma tot intreb unde e Olivia....


Andy 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Uaaau, au inceput nasterile la odiseea de septembrie-octombrie! Urmam noi, nu imi vine sa cred cat de putin a mai ramas!

...........................


Noi plecam la petrecere! Ianca e atat de emotionata, incat zicea ca nu mai vrea sa mearga/ Draga de ea...Va pup si va multumesc de urari!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 26+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia79 spune:

Iulia79-bebe Vlad Um15.02.2008-Dpn 21.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirtha spune:

Mah tu n-ai avut de lucru cu Odiseea de septembrie - octombrie !
Ca acum am inceput sa ca nebuna sa pling singura prin casa. Nici macar mesterii n-au venit.
De fapt e vina mea : cine ma pune in starea asta sa imi bag ochii pe unde nu trebuie !

Petrecere frumoasa Iancai ! O safie ..centrul universului in seara asta !

Fetelor va citesc mesajele dar nu ma incumet inca sa raspund nominal.Stau putin in fata pc si repede fug in pat.

Anes situatia ta cu tratamentul se aseamana foarte mult cu a mea.
Sa speram ca trecem cu bine peste hopul asta !


Citat:
citat din mesajul lui diana21

Uaaau, au inceput nasterile la odiseea de septembrie-octombrie! Urmam noi, nu imi vine sa cred cat de putin a mai ramas!

...........................


Noi plecam la petrecere! Ianca e atat de emotionata, incat zicea ca nu mai vrea sa mearga/ Draga de ea...Va pup si va multumesc de urari!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 26+



Asa creste bebe


Mirtha 29+ Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wndyctygirl spune:

Zanex,

Am si eu nevoie urgent de un sfat/ explicatii...ce puii mei e no-spa -ul asta pe care il tot laudati caci io n-am aici si azi se intalneste maica-mea cu un preten care vine la noi si as vrea sa stiu daca e indicat sa mi-l cumpere.....sau daca trebe reteta ...

Ce altceva( ceaiuri, pilule, etc) imi mai recomandati ??/
Multam fain,
Dea

26+ cu

Mergi la inceput