Gravidute curajoase de Noiembrie-Decembrie2008(68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

cat au/ cat aveau bebeii vostri la 20 de saptamani? la greutate ma refer

multam


Mada 20+ ,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VonHelen spune:

am votat si eu..petitia!!!


la 21 sapt fix ,bebe al meu avea 370 grame

25+
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te face parinte" Michael Levin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Bebele meu avea 400 g fix la 21 de saptamani si o zi! La 24s avea 630g.

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


Tudor Stefan 26+



Asa creste bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

Mirela bine ai venit!
esti pe listutza.

am semnat si eu petitia ieri

Maria 12+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona_1402 spune:

Am semnat si eu petitia, am primit si mailul a finalizare.

Mirela, bine ai venit!
Mada, bebele meu avea la 19 sapt 275 gr, iar la 24 de sapt. 750 de gr. Si al tau e un grasunel fata de medie (eu stiu ca e de 300, 300 si ceva de gr).

Simona, mamica lui Radu (3 dec 1997),
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Fir-ar sa fieee!!!! Am scris un mesaj filozofic, dar l-am pierduuuttt!!!

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Mirtha, cred ca esti incantata de carut! La cat l-ai cautat!

wndyctygirl mama...si eu am 34 de ani! Pai dr. spunea ca sunt la limita intre a-mi fi sau nu recomandata cezariana. Spunea ca putem astepta sa se declanseze travaliul si poate am dilatatie, dar nu stiu ce sa zic... Parca nu as risca. Stiu ca parca Otilia (sper sa nu confund) spunea ca ea a incercat sa nasca natural, copilul nu iesea, i l-au impins la loc si i-au facut cezariana. Bu as vrea sa risc... Si eu il detin pe Mr. H!
Draga mea, dar bineinteles ca nu esti numai lapte si miere si nici nu vezi viata numai in roz.... Dar detii armele, resursele sa faci fata

babyzapi

Criss am sa merg la cosmetica pt. ca nu imi mai vad zona . Acum ma epil. cu epilatorul electric pe picioare.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bionda spune:

La 20 de sapt al meu a avut 390 de gr.
Sper sa am un bebe grasunel pt ca sunt innebunita dupa grasuni,pur si simplu ii ador!!!

evl p

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Buna
Am semnat si eu petitia.
Diana- sa-ti traiasca printesa!
Eu ieri am fost la plaja si am intrat si in apa. M-am simtit super bine.

==========
Corina 23+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Otilia stai cu incredere pe o parte pt. ca este bine pt. tine, dar si pt. BB. Pe spate uterul preseaza nu stiu ce artere/vene care conduc substantele nutritive si oxigenul catre organismul tau si implicit il priveaza si pe BB. Ei... acuma daca stai cateva minute nu-i bai... Bine ca il simti pe BB.

Mie de cand mi-a spus dr. dupa constatarea circularei de cordon sa urmaresc miscarile spasmodice, parca am innebunit! Ma panichez instantaneu dupa cateva miscari mai puternice si mai rapide dupa care urmeaza o pauza. De fapt, este foarte greu sa iti dai seama de diferenta, pt ca insasi miscarile (unele dintre ele) sunt ca niste spasme

Andy08 ha,ha,ha ... chiar ca m-ai distrat! N-ai cantat tu "Soimii patriei"? N-ai fost mandra ca te-au facut pioniera in prima tura (ca, deh, invatai bine)? Si a fost cat p-aci sa fim si UTC-iste, dar am ratat! UF! Mare dreptate ai!! Dar ce... anii aia n-au avut si ei farmecul lor?

diana21 pupa Nasturelul .. sa aiba o viata minunata alaturi de parintii sai dragi

28+

Mergi la inceput