Mamici norocoase de sept-oct 2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nausica spune:

buna dimineata, fetelor, azi am schimbat si eu semnatura.
30 saptamini... cind au trecut??

azi noapte am visat ca-mi cumparam camasi de noapte din Obor (la indicatiile tale, Babytza) si ca il aveam deja pe bebe, ii schimbam pampersul. era foarte cuminte bebe, doar ca eu nu aveam servetele umede si imi faceam curaj sa-l spal.

Nausica30+ si bebe Nedelcu
poze
_
God grant me the serenity to accept the things I cannot change, courage to change the things I can and wisdom always to tell the difference

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Moni incearca sa nu intri in panica,se mai intampla dupa control sa sangerezi si sa curga ceva mai gelatinos.Eu zic sa mai astepti putin si daca vezi ca nu-ti trece atunci du-te la dr sa te linistesti.Stai in pat sa vezi daca ti se destinde burtica.

34+bbelina
AMR 6 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Moni, te sustin la faza cu durerea la control pe masa, si eu simt la fel, plus ca dupa ultimul control mi-a curs ceva mai gelatinos dar s-a oprit pana seara. Poate ca va fii la fel si la tine.

Nu stiu ce se intampla dar parca toti medicii au intrat in concediu luna asta.

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

andy , ieri nu ma panicasem, mai ales ca mi-a zis ca o sa sangerez. M-am uitat asa cam chioras de dimineata cand am vazut chestiunea respectiva. Eram si la ai mei, ca am dormit acolo, si am zis ca mai bine vin acasa (desi miroase a vopsea de mori) si ma apuc totusi sa fac bagajul, just in case. Nu sunt foarte stresata pentru ca lichid nu curge si nu am dureri sau ceva ce ar da semne ca as naste sau asa. M-a bulversat putin treaba de dimineata si am zis ca mai bine sa intreb, sa nu ma duc nici la spital aiurea sa se uite aia chiorash la mine



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
35+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 4+ SAPTAMANI

AMR 32 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nausica felicitari pentru schimbarea semnaturii

Monica fa bagajul pt spital si apoi stai linistita in pat

Pe mine o singura data m-a urcat pe masa si asta la inceputul sarcinii pt analize...acu nu stiu ce sa mai spun

31+ posibil Rebeca Alexandra

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Moni stai linistita cu bagajelul facut si urmareste cand mergi la baie daca mai ai vreo scurgere ceva...si sa nu cumva sa faci ceva efort curatenie,sa ridici ceva caDa??
Ai luat legatura cu dr nou?

34+bbelina
AMR 6 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

clau , deci e o chestiune cam generala. Acum chiar ca m-am linistit de tot .
Ma duc la piata sa-mi cumpar copanele. DUpa va pun poze cu tapetu pus de nea Costica



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
35+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 4+ SAPTAMANI

AMR 32 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Monica, s-ar putea sa fi fost dopul dar asta nu inseamna ca nasti!!! Stai in patut, linistita, sunt multe fete care au pierdut dopul pana in s 36 si s-a refacut, nu e ca si cum il pierzi si gata, nasti in x zile...Eu cred ca e de la controlul mai viguros al doctorului tau, sper sa fie asta...Tratament ceva pentru contractii nu ti-a dat (ma gandeam la Gynipral, chestii d-astea mai tari decat NoSpa).

Ratonelu, doctorul meu mi-a zis ca daca cedeaza la NoSpa, nu sunt periculoase contractiile. Daca nu cedeaza sa il sun sa imi dea Gynipral si daca nici de la asta nu cedeaza sa ma duc la spital. Deocamdata vad ca le tin in frau de vreo doua luni cu No Spa, nu a fost nevoie de altceva...Plus ca e si controlul necesar sa masoare colul, daca ai totusi dubii poate mergi la un eco de control sa vezi daca ai colul scurtat de la contractii (eu am colul de 2,9- 2,6 de la 24 de saptamani si nu au fost probleme totusi)...

Nausica, si? Te duci in Obor? Eu m-as duce, trebuie sa imi fac curaj sa ma bag in trafic, noroc ca nu este asa aglomerat acum, fiind perioada de concedii.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

neatza burticutze. azi m-am decis sa stau 10-15 min pe scaun si sa scriu mai mult.

zambetmic ma surprinzi cu ce ai patit tocmai la medlife. o fi ca la sacul laudat ? e drept ca si eu ultima data cd mi s-a luat sange am avut ambele maini gaurite de asitente si ca m-au durut sv si cultura de col, dar ma gdeam ca oi avea eu mai mult ghinion, nu ca are legatura cu ei. in fine, sper sa te linistesti la gineco si la iosup

felicic si tie felicitari pt eco

ratonelu stai lini ca nici eu nu am facut bagajul , nici macar nu am cumparat tot ce am pe lista. ma mai trezesc noaptea uneori sa imi amintesc cate ceva ce tb sa tin minte pana dimineata si sa trec in lista. azi noapte de ex mi-am amintit de livretul de familie si certif de casatorie si o copie a lui. just in case

ieri am cparat comprese sterile, ser fiziologic si am primit un tub de baneocin. se baga la bagaj.

dya felicitari pt sch semnaturii . si ma bucur ca ai scapat de stres dupa ce ai fost la dr. nu am apucat sa scriu atunci.

nausica si tie felicitari pt schimbarea semnaturii

denisa si corrina

cu somnul si eu am pbleme. ma culc la 12 si la 5 am sunt deja treaza. azi am uramrit olimpiada (noroc cu aia ca ma plictiseam). in fine pe la 7 adormit la loc si m-a trezit un telefon . nu am mai putut dormi. eu cred ca e de la griji nesomnul asta. si cu o noapte inainte de ceza va spun ca nu o sa dormiti niciuna .

imi pare rau ca nu pot sa ajut fetele la intrebarile cu dopul si cu firisoarele de sange (chiar dc sunt la al doilea bb) din cauza de ...ceza.

a-propos de al doilea copil. noi am ales 2 prenume pt el (desi tati vroia doar unul) pt ca eu stiu ca am suferit in copilarie ca aveam numai 1 si sor-mea 2. apoi am decis sa nu filmam ceza la al doiea bb pt ca la primul nu am filmat si nu am vrut ca primul sa fie gelos (deja este). in al 3lea rd am decis sa nu ii aduca bb niciun cadou fratelui mai mare pt ca are 8 ani, stie cum e treaba cu nasterea si mi-ar pune milioane de intrebari ca de unde a luat bb cadou (cd logic ca de la maternitate a venit direct acasa).

sper ca nu v-am plicti cu atata scris dar nu am mai intrat de mult si imi era dor de voi

bitza tu mai esti 2 in 1 ? ieri erai . astazi vreo surpriza ceva ???

va urez o zi buna



36+ Vlad Alexandru

puiutz
poze
puipui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

andy, n-am luat legatura. Am zis ca sa sun doar in caz de ceva. Pana la urma sunt numa 10 zile cat e doc al meu plecat si normal n-ar trebui sa nasc. O sa incerc sa stau mai cuminte si sa ma indop cu mai multe no-spa ca adevarul este ca nu am luat mai mult de 1/zi.
Desi as cam avea ceva treaba ca s-a pus un praf de la zugraveala de nu va pot explica si nu suport sa stau chiar asa. Da il fac asa usurel.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
35+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 4+ SAPTAMANI

AMR 32 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput