Mamici norocoase de sept-oct 2008 (116)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Buna dimineata!Eu raportez o noapte de nesomn ..asa ca acum sunt intr-o stare nu tocmai buna,dar incerc sa ma iau cu altele...
ratonelu imi pare rau ca ai contractii,si la mine trec cu no-spa.
zambetmic nu te necaji,asteapta pana te vede dr tau si Iosup,va fi bine
Dya felicitari..Doamne ce putin mai e!!
Kid si tu mai asa putinK atunci daca voi ziceti ii duc si eu la bb doar body si sosetute,si ptr iesire ceva cu piciorus
claudinnasa vii cu vesti bune
babytza tin pumnii sa nu te doara si sa iasa bine analiza.
ange,clau

34+bbelina
AMR 6 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Andy

Babytza ma bucur ca a fost ok...cam pe cand rezultatul?

Aseara aveam picioarele umflate rau de tot si furnicaturi de nu puteam sta in pat, asa ca am pus un prosop umed pe ele.

Am inceput sa adorm in fiecare noapte undeva pe la 3-3.30 iar de trezit ma trezesc la 7.30-8.00

31+ posibil Rebeca Alexandra

Bebe

Eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

fetelor, nici eu nu mai pot dormi nicicum si incepe sa ma afecteze lipsa odihnei
ceva sfaturi ?!?!?! ce-as putea face ca sa fac nani?

32+ cu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

babytza ma bucur ca nu te-a durut.
Fetelor nasol cu somnul..nu stiu ce sa va zic ca eu deja simt ca nu mai pauc sa ma odihnesc si apoi toata ziua sunt aeriana.Si am incercat si plimbare seara si lapte cu miere..nimic.Cred ca orice am face de acum incolo cam asa va fi.Ne facem antrenamentul ptr bb


34+bbelina
AMR 6 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Fetelor, stiti ca si eu am avut vreo 2-3 luni in care nu am dormit decat vreo 2-3 ore pe noapte si asta cu multe ceaiuri de tei si lapte cald. Dar vad ca s-a rezolvat de vreo 3 saptamani de cand ne-am mutat si avem o saltea noua

Nu zic sa schimbati salteaua sau casa dar puteti incerca cu lapte cald si ceai de tei (numai sa nu aveti bb boy)

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Angelynna pe foaie scrie ca luni voi avea rez.Ma vor suna ei si am sa ii rog sa imi trimita pe mail, ca sa nu ma mai duc pana acolo...

Zambetmic si la mine a inceput sa se simta lipsa de odihna, dar nu stiu ce sa te sfatuiesc...Nu am gasit inca o solutie...Cine afla prima spune... ok ?

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratonelu spune:

clau,care medic? e in co...si la altu ...sa ma puna iar pe masa etc...io nu mai calc.
las ca trece..zic io....
nu sunt mereu....si imi trece de la nospa....
deci...nospa poate dauna?
cum...si in ce fel?
io intepaturi fff jos...de zici ca e bebe...deja cu capu afara....am aproape in fiecare seara de vreo sapt....dar probabil si de la atatea ore pe scaubn la birou etc.
deci..sa fim optimiste....oricum....io-s liniostita ca soata mea e nascuta la 7luni...si uite ca e ditamai omu'si sanatos...bebelu meu are mai mult deja.....deci..cand o sa vrea el....desi il bate mami daca se grabeste si nu mai sta.
oricum..va multumesc pt sfaturi
pt o tolomaca precum sunt io....tot ce spuneti e superr!!!


carla,33+ putoiu sasha
prune si pepene...pepene si piersici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Va salut si eu fetele dupa o noapte in care am dormit mai bine .Ieri am simtit pt. prima oara niste intepaturi in col..dar am luat repede un no-spa si au trecut..offf senzatii noi de acum incolo .
Zambetmic..imi pare rau pt. ce ai patit la eco..nu te supara..o sa fie bine .
Claudinna, iti tin pumnii azi sa fie bine..daca e cazul sa scoatem agitatele sa ne dai de veste
Kid..multumesc mult pt. sfaturile cu furia laptelui..chiar nu stiam ce si cum..pana la urma cred ca o sa cumpar pompita...just in case.
Felicitari pentru schimbarea semnaturi Kid si Dyanira 37 de sapt. ...ce putin mai aveti...mi-se face si mie pielea de gaina cand ma gandesc.
Va pup pe toate si va urez o zi buna..desi se anunta iar caldura.

32


poze http://community.webshots.com/user/baby_boy80

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev284pb_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

ratonelu, nu, nospa nu iti dauneaza dar contractiile da. Stiu ca e neplacut sa ajungi la alt medic decat al tau dar tot e mai bine decat sa stai asa fara un tratament adecvat. Oricum tu stii mai bine.

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 5 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

NEatza, vin si eu la raport.

Fost la doctor, bebe bine, putine masuratori, habar nu am cate kg avem. Mami (adica io ) uter cu tonus crescut, placenta imbatranita. Dl doc e plecat pana pe 25 august. A sunat doi doctori si m-a lasat pe mana lor. Unul nu stiu ce hram poarta, de celalalt stiu ca e foarte bun si totodata un bun ecografist. Trimitere catre camera de garda in cazul in care uterul meu nu vrea deloc sa se decontracte.
Asta e partea buna ca sa zic asa. Dar, m-a suit pe masa nu mi-a luat nicio analiza de crocobaur, a vrut sa vada colul care din fericire este inchis iar membranele "intregi". M-a durut de am zis ca mor pe masa (tocmai asta imi placea inaintee la doc al meu ca umbla foarte finut si nu ma durea). PRoblema e alta, si anume ca sangerez. MI-a zis ca voi sangera putin si sa nu ma sperii. Dar nu se opreste, nu curge mult, doar cand merg la shushu si asa putin de tot in rest. M-am speriat insa putin de dimineata cand am gasit ceva gelatinos pe hartie. Ceva, care, ca dimensiune, consistenta si chiar culoare, seamana cu o visina din dulceata.
PLease, fetele care sunt la a doua nastere , e posibil sa fie dopul asa inchis la culoare? Nu stiu ce sa fac, sa ma duc sau nu la spital... burta e tot cam contractata, adica se contracta destul de des. Trece putin de la no-spa, dar tine prea putin efectul.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/?saved=1" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBU
35+ Cuculetz Andrei


AM SCHIMBAT PREFIXUL AMR 4+ SAPTAMANI

AMR 32 DE ZILE PANA LA BEBE ANDREI

Mergi la inceput