Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (5)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna dimineata fetele mele!!!! Ce dor mi-a fost de voi!!!
Aseara am ajuns acasa din concediu. A fost minunat si m-am bronzat desi n-am stat intinsa la soare ,m-a prins in apa.
Am citit in mare parte ce s-a mai scris pe aici (ati fost active nu gluma) , am vazut multe burtici noi (BUN VENIT TUTUROR),am vazut si un tatic (BUN VENIT SI LUI)
Mie mi-au cam disparut simptomele , nu mai am pofte ,somn,stari emotionale schimbatoare..etc.....nu mai am decat durerea de sani si din cand in cand usoare ameteli ce trec rpd
Am schimbat si semnatura intre timp..hihihi
10#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Buna!Multumesc pentru faptul ca m-ati primit in randul vostru.Un pupic special celei care m-a trecut pe lista cu mamici de aprilie.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 5+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui Maria_K

va pup burtici! plec la cluj acum. la 16 am programare la medic. tineti pumnii!

Maria 10+

vine bb!


Pozele noastre
Multa bafta!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 5+ http://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aalina spune:

Maria bafta!!!!

Fetelor ca sa beneficiati de toate drepturile legale trebuie sa anuntati in scris. Altfel nu e valabil.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaAlexa spune:

Novus - mersi de raspuns! Spuneam de femei peste 35 de ani datorita faptului ca se incadreaza intr-una din categoriile de risc pe acest tip de sindrom, nu din alta cauza!
Mersi inca o data!


18+ cu Matei Teodor

miscaretu lu' mama :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Ciao fetelor,

Sunt o mamica de la "clopotzeii de ian-feb 2008" - chiar dak fetita mea s-a nascut in decembrie - si am intrat la voi, s-o sustin pe Dana(danionique)

Si de asemeni, sa va urez sarcini usoare si bebelusi sanatosi si norocosi! Si, un sfat, din proprie experienta: nu v-alarmati de tot ceea ce cititi pe net! D-zeu are grija ca totul a fie asa cum a randuit.



Roxana si Adela - 09.12.2007 !
Ingerasul nostru
Albume
Fetze de buburuza
SUNT VEDETA
CELEBRA LA 6 LUNI
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=68f68198b8176f86223735&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">Ipostaze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galushca spune:

Citat:
citat din mesajul lui cocufan
daca ai primit un asemenea cadou inseamna ca cineva acolo sus considera ca ii poti face fata!


ce frumos ai spus :)

Cu slabitul, da, se intampla frecvent sa slabesti la inceputul sarcinii daca ai greturi. Eu, care nu-s un model de urmat, am slabit 6 kg (sa va zic si ca de la 94 de kg la inceputul sarcinii, ca sa ne intelegem :D ). Si la greutatea asta se recomanda chiar. Am si eu greturi, dar nici nu am prea papat seara si am facut un pic de sport.

Asa ca stai linistita, e normal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Slaba activitate pe aici!!! Ati plecat toate in concediu?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna burticilor! Si bun-venit tuturor celor care ni s-au alaturat recent!

Abia asteptam sa vad ce ati mai scris, aseara am ajuns si eu din concediu.

Simina, si mie mi-au cam disparut simptomele...dar asta e un semn bun? Eu anul trecut am pierdut o sarcina la care nu am avut deloc simptome....

Ideea este ca am usoare intepaturi din cand in cand, ca niste dureri ba in stanga ba in dreapta...vi se intampla si voua? Este normal?

Am intalnire cu doctorul abia luni si stau cu emotii pana atunci....

Pupici,
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Eu nu vreau sa ma impacientez degeaba. Maine dim am intalnire cu doc si o sa fac si eco. Am asa un sentiment de nemultumire legat de doctora , pt ca nu-mi face ea pers eco ci ma trimite in alt corp al spitalului si vin cu hartiuta la ea (Mat. BUCUR). Sincer as schimba-o da mie teama sa nu cad din lac in put.

Am pierdut o sarcina acum 2 ani in sept , dar atunci nu am avut nici un fel de simtom , decat somn , si dat faptului ca m-am lasat pe mana unui "doc" prost nu am luat niciun fel de tratament , iar la 12 sapt si 3zile am pierdut bb-ul. In urma unei discutii fff aprinsa cu "socrul" meu am avut ff multi nervi iar a doua zi m-am trezit patata de sange. D-asta va spun fetelor...NU VA ENERVATI
10#

Citat:
citat din mesajul lui PetraTudor

Buna burticilor! Si bun-venit tuturor celor care ni s-au alaturat recent!

Abia asteptam sa vad ce ati mai scris, aseara am ajuns si eu din concediu.

Simina, si mie mi-au cam disparut simptomele...dar asta e un semn bun? Eu anul trecut am pierdut o sarcina la care nu am avut deloc simptome....

Ideea este ca am usoare intepaturi din cand in cand, ca niste dureri ba in stanga ba in dreapta...vi se intampla si voua? Este normal?

Am intalnire cu doctorul abia luni si stau cu emotii pana atunci....

Pupici,
10+

Mergi la inceput