Mamici norocoase de sept-oct 2008 (115)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Buna dimineata!

Revin cu o problema care ma framanta (tare) de ceva vreme: mai are cineva sub 100cm circumferinta burtii in luna a 8-a?
Bebele meu nu ar trebui sa fie mai mic, dimpotriva, numai ca mi se pare ca burtica mi-e prea mica pentru aceasta varsta ..

Multumesc din suflet!!

33+ AMR 47 zile!!

Haiduc iubit


Eu am 98 cm (masuratoarea este proaspata, din dimineata asta ), iar acum 3 saptamani aveam 95 cm, masurati la medicul de familie.
Am uitat sa actualizez semnatura...avem 32 sapt!!!

Andreea
31+ Eva Maria
Vineee bebelusa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Burtica mea are 95cm...acum am masurat-o.

34+bbelina
AMR 6 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Neata burtici!!!!!!Ce spor ati avut in weekand,am crezut ca a venit vreun bobocel dar vad ca sunteti toate 2 in 1 asa ca e bine!

Nerantula
eu am fiz 100 cm in talie de vreo 3 saptamani asa ca nu te stresa o burta mare nu inseamna neaparat un bebe mare.

Muuh cat m-am distrat la ce replica i-ai dat lui Matescu,bravo!Pe asta mi-l recomanda si mie cineva la inceputul sarcinii ca e mare smecher in spital si ca ce caut eu la fraierii ceilalti de dr.....prostii din astea.Si in vis da nasteai usor,imediat tac pac si nascusei

Babytza am rams masca la ce ti-a zis Tutu,bine ca e totul ok,ai un bebe puternic si luptatorai facut o alegere buna cu noul dr.
La medicover nu se fac programari pt analiza streptococului si iti poti face si analiza secretilor.Dar trebuie sa mergi musai la Medicover Grozovici si numai martea intre 8 si 11 parca caci numai acolo si numai atunci recolteaza din col.Mergi marti acum?eu merg si ma gandeam poate ne intalnim.vrei?

Noi suntem bine,am avut un weekand agitat cu zugraveala dar saptamana asta cred ca ispravim ,mai ramane sa facem curat si sa aranjam mobila si patutul care sper sa se tina aia de cuvant si sa vina vineri cum au zis...abia astept sa-i vad lucrurile aranjate.

Eva bine ca ati terminat camera,abia astept sa o vad in poze si si eu ca si tine ma bucur ca un copil cand ii mai cumpar ceva pt camera sau cand le voi cedea pe toate aranjate gata sa-l astepte pe Luca.Sanatate cu spatele!

Bitza ce faci????????nasti????????


Ah in weekand datorita faptului ca m-am agitata cu mutatul lucrurilor prin casa am experimentat niste picioare umflate,niste pernite sub glezna....Eva ma pot da cu crema aceea cu care te-ai dat tu,este si pt picioare umflate??????

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 5s!

35+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata burtici

nerantula burtica mea are 96cm, masurat ieri cand am descoperit ca am si slabit aproape un kg ... sper sa fie totul ok cu guguloiu
azi la ora 19 avem intalnire

azi dimineata mi-a fost rau ... ameteala, am luat niste vitamine cu gandu' ca-mi revin si le-am vomitat ... in fine, pana la urma m-am pus pe picioare ... dar daca ma ridic de pe scaun ma ia imediat cu ameteala

tre neaparat sa-mi micsorez nr de ore la servici, sau daca nu, concediu, dar sper sa mai rezist macar luna august

va pup si asteptam vesti bune de la mamici si mogaldete

31+ cu Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

mai am 31 de zile pana la nastere............mi-e frica!!!!
A inceput recolta de morcovi!!!!!!!!


asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 5s!

35+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Musette mergem impreuna. Sa imi dai nr tau pe PM si vedem unde ne intalnim

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

neatza si de la mine!
Azi la 13 am intalnire cu bebe
Mai vine astazi cineva la Dr.T? Acum astept rezultatul si la crocobaur, cei de la Medicover sunt draguti si mi-l trimit pe fax, cu toate ca de-abia de maine puteam sa iau rezultatul.
Ieri am avut musafiri, o nepotica de 1,5 ani absolut delicioasa, vorbareata, care mie imi spune Fofolicia, sotului Cacalin si lui Fox Fuc. Este atat de amuzanta (exceptie facand ca a varsat o cana de cafea peste mama-sa si fata de masa si a "schis" cu ceva pe o canapea crem) si mancaciaosa. A mancat non stop: ciorba de peste, pui si cartof "binte", mi-a cerut banana si eu nu aveam in casa, dar m-am descurcat cu ceva biscuiti. asa mi-as dori si eu un copil, sper sa-i semene al meu, caci tatii sunt frati.

edit:rezultat negativ la crocobaur B





Vlad
29+

bibinika
D'ale gravideniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

"Fofolicia" din pacate nu merg azi la dr....dar iti tin pumnii.
felicitari pt crocobaur,cum ai facut sa-ti dea rezultatul mai repede,ca si mie mi-ar trebui lunea viitoare???????

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 5s!

35+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

FelicicFelicitari ptr analiza,te asteptam cu vesti ff bune.
zambetmic
Musette morcovi zici??Iti tin pumnii sa iasa bine analiza .La fel si tie babytza

34+bbelina
AMR 6 saptamani
laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput