Mamici norocoase de sept-oct 2008 (115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Andy.p, si sper sa ramanem asa mult timp de acum inainte

Legat de al doilea bebe....evident eu sunt la primul.Dar am fost si eu odata demult primul bebe si mai rau decat mine nu cred ca poate fi.Tata a vrut mereu inca o fetita si cum pe vremea aia nu era eco m-a lasat pe mine (eu avant vreo doi ai si ceva) ca o sa fie fetita si o sa o cheme Stefania(Gargaritza, iti suna cunoscut?). Si asa am stat eu cateva luni ca e fetita si e Stefania si a aparut un bebe Andrei evident baietel.
Si povestea spune ca intr-o noapte l-am dat pe prefacutul bebe Andrei (care trebuia sa fie bebelina Stefania) jos de la el din pat, l-am trantit??!!! in mijlocul camerei si i-am smuls de pe patut toate pozele din cartile MELE care fusesera lipite la el pe patut.
Acum e drept ca eu nu imi amintesc decat cand stateam toti in fata usii, la etajul 1, eu tinand de mana pe bebe Andrei care era intr-o salopeta cosmonaut mare si intreaga(era iarna) si la un moment dat s-a smuls din mana mea si a luat-o de-a dura pe scari...si s-a oprit la parter....guguloi pe scari.Nu s-a intamplat nimic, s-a ridicat si a inceput sa rada, dar toata lumea m-a acuzat pe mine pe nedrept ca l-am impins eu.

DECI:povestea era doar ca sa ne mai 'dezmortim' un pic.Eu am fost 'indoctrinata' cu bebelina Stefania (asta a fost greseala cea mare) si ca atare mi-a fost greu sa il accept pe bebe Andrei...dar cu timpul a fost ok.Si nu, chiar nu l-am dat eu de-a dura

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

Maria2004, iti tin pumnii stransi pt miercuri la eco, sa vii cu vesti bune. Ai termen apropiat de al meu cred (al meu e pe 16 sept, dar nu cred ca o sa-l ating)

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau_geo spune:

vedeti ce inseamna sa ai surioare si fratiori, ai si povesti interesante de spus - a se vedea povestea lui Tzitziri

eu daca sunt singura la parinti am facut trasnai si mi-am luat bataie pt ele dar nu am fost acuzata pe nedrept

34+ Mami fericita de Irina

Doamne ajuta-ne sa ajungem la 40 saptamani cu bine si sanatoase!

www.flickr.com/photos/26166390@N04/" target="_blank">Noi si bebita

Atat a mai ramas pana vine minunea
AMR 6 SAPTAMANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Clau, iti dai seama ca aveam antecedente...adica daca eu il persecutam de 3 ori pe zi, a 4a oara deja si daca nu o faceam se considera 'implicit'.
Dar pana la urma a fost totul bine si a trecut cu happy-end perioada...si fara sechele

32+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Tzitziri, haioasa poveste...si pe tatal meu il tot acuza parintii ca, atunci cand s-a nascut fratiorul a pus un brat de lemne pe el, sperand ca ai lui il vor pune pe foc cu tot cu lemne...bine ca a observat bunica-mea la timp De povestile astea mi-e groaza (noroc ca nu ne mai incalzim cu lemne, ha haha).

Nadina, i-am cumparat deja Alexutei ieri cadoul de la bb. Un set de role super, super misto, cu 4 roti, nu in-line, de la Miniblu. Super afacere- 49 Ron, reduse de la 99 Ron. Reglabile 24-30 si cu genunchiere si cotiere. In culori f f haioase. La Prenatal merge sa dai o fuga, au reduceri la mai toate, eu mi-am luat sutien de alaptat super misto, dar super de super, cu 49 Ron, redus tot de la 100. Si ce am observat dezlipind eticheta: pretul in Euro nu era mai mare decat pretul in Ron (inainte de reducere) deci nu faci o mare afacere aducandu-le de afara (asa cum faci la Mothercare de ex).

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata burtici
Puiul meu mic a dat din picioare de la 4 dimineata....era mare forfota acolo dar pe la 5 s-a mai potolit si am reusit sa adorm...

Kid , la Medicover fac progamare pentru recoltare ? Pot sa le cer si analiza la secretie sau fac doar streptococul acolo ?

Aaaa, am schimbat si noi semnatura

Valentina 31 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata!


Multumesc mult pentru gandurile bune, asa mi-a crescut inima cand am citit ieri, de nu se poate, numai ca n-am apuca sa mai raspund atunci ca trageau de mine. :)

Ma pregatesc sufleteste pentru drumul inpoi spre Bucuresti, as fi vrut sa ajungem azi pana in Valcea, dar cred ca vom amana excursia pentru we urmator.

Fetele cu bebe2, incercam sa-mi aduc aminte ceva din experienta proprie, dar nu imi aduc deloc aminte experiente negative, intre mine si bb2 sunt 2 ani, si prima chestie de care imi aduc aminte e cand incercam sa o invat pe Diana sa mearga, ea avand vreun an; am lasat-o sa se duca singura cativa pasi, ea a cazut cat era de luna (sau scurta), si de teama eu m-am pus pe olita, ceea ce nu m-a scapat de o palma la fund in urmatoarele secunde

Cat despre bb3,a venit intr-o iarna cand eu abia implinisem 8 ani, o asteptam cu mare nerabdare si i-am adus de-afara un bulgare de zapada pentruc are imi udasem manusile nu numa-numa, tin minte ca in casa mi-am dat seama ce inutil ii este si ca botul ala nu are cum sa se bucure ca vede prima zapada pe anul ala.

La bb4 imi imaginam, desi aveam 10 ani,ca gata am cu cine juca carti in echipa. Nu mai crestea odata si, evident, cand a vrut el sa joace aceleasi jocuri eu deja umblam dupa baieti .

M-am simtit un pic persecutata ca de cate ori ieseam pe-afara imi mai lipea mama cate un carut de mana si ma simteam cam ingradita. Dar asta a fost tare tarziu, dupa ce am implinit 10-12 ani.

Nu cred ca ajuta toate astea, dar poate v-am dat de citit ceva la cafeaua de dimineata .

all.

31+ Anda Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Buna dimineata!

Revin cu o problema care ma framanta (tare) de ceva vreme: mai are cineva sub 100cm circumferinta burtii in luna a 8-a?
Bebele meu nu ar trebui sa fie mai mic, dimpotriva, numai ca mi se pare ca burtica mi-e prea mica pentru aceasta varsta ..

Multumesc din suflet!!

33+ AMR 47 zile!!

Haiduc iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Buna dimineata!

Revin cu o problema care ma framanta (tare) de ceva vreme: mai are cineva sub 100cm circumferinta burtii in luna a 8-a?
Bebele meu nu ar trebui sa fie mai mic, dimpotriva, numai ca mi se pare ca burtica mi-e prea mica pentru aceasta varsta ..



Tu esti micutza, nu cred ca are rost sa iti faci atatea griji...

31+ Anda Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

Buna dimineata!

Revin cu o problema care ma framanta (tare) de ceva vreme: mai are cineva sub 100cm circumferinta burtii in luna a 8-a?
Bebele meu nu ar trebui sa fie mai mic, dimpotriva, numai ca mi se pare ca burtica mi-e prea mica pentru aceasta varsta ..

Multumesc din suflet!!

33+ AMR 47 zile!!

Haiduc iubit



Stai linistita Burtica mea are 97 cm si totusi bebe are 1900...

Valentina 32 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput