Mamici de pepenasi de iulie-august 2008(123)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

La multi ani Cari scumpa! Sa fii fericita si implinita. Sa-ti fie Sara sanatoasa si papacioasa si sa aveti o viata minunata impreuna. O zi frumoasa!

Mona ce ma bucur cand te citesc mai destinsa asa, cu toata oboseala ta. Bine, tu esti nascuta in aceasi zi cu mama si cred ca si asta e un motiv pt care imi esti asa...familiara!

Ana bravo, felicitari! Daca tu te simti pregatita (si este evident ca te simti) inseamna ca e un moment potrivit. Ca nu va fi usor, e alta discutie. Dar ai cea mai tare motivatie langa tine, una mica si frumoasa foc.

Gasca mea doarme. Adica aia mica iar tati dormiteaza la tv. Eu ascult vantul de afara, adulmec mirosul de pamant reavan si ma uit la pozele din "concediul facator de Galu". Si visez ca-s pe plaja si luam iar masa la lumina lumanarilor iar oceanul ne mangaie gleznele...Ehehehehe...

Noapte buna, dragelor!

------------------------------------------------------------------------

SUN - mamica minunii luptatoare THEA-PATRICIA(16.06.2008)
Cand Dumnezeu saruta suflete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

M-am uitat si eu astazi pe www.cosmeticdatabase.com.Sectiunea skin deep...Astia fac un clasament al celor mai cunoscute marci de cosmetice din lume in functie de cate chimicale contine fiecare dintre ele.
0 reprezinta produsele organice - minimum de chimicale sau de loc - iar cu 10 sunt notate produsele cu cel mai ridicat nr de chimicale...7 de exemplu are o vopsea de par de la o firma ultracunoscuta dar si uleiul de corp pentru bb care incepe cu J...Mustela pentru protectie solara la bb am vazut ca are 1 sau 2 parca ceea ce e fff bine...
Sa va uitati si voi sa vedeti daca aveti curiozitatea
Eu am luat produse organice.Bine, nu-i putem proteja pe bb-i de toate chimicalele din mediu dar macar atat cat putem sa o facem

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

SUN,OF,OF,OF-si eu visez la plaja,briza,soare,Tudor fercit in nisip...dar ajungem noi si acolo!!!
MONA-si eu stau la 3 (fara lift) si ma gandesc cu groaza la caratul carutului cand tati nu va fi acasa.Deci,scoti carutul si apoi urci dupa bebe,nu?Of,si tu ai 2!!!Greu trebuie sa-ti mai fie!!!

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

SISI-as incerca cu Baby Drink,dar mi s-a interzis sa-i dau ceai pana la 5 luni:(Nu stiu de ce ,parerile sunt atat de impartite...

SURSULA+Bebe TUDOR MILAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

salut
bine v-am regasit!
va multumesc pentru incurajari si felicitari!!!
noi suntem acasa de 2 zile. suntem ok. eu ma refac destul de greu dupa operatie dar imi trece orice durere cand imi vad mica bijuterie!
Singura problema este ca a dat de biberon cat am stat in spital si acum nu vrea sa pape de la san. nici eu nu am cine stie ce lapte....se enerveaza cand da de greu si plange in continuu pana cedez. totusi mai incercam si speram sa rezolvam problema.
Am incercat sa pun pozici pe picasa dar nu ma lasa ca laptopul sotului este securizat. o sa-l rog sa le puna el.
nu am mai citit totul din urma, este destul de greu acum pana ne adaptam.
va pup si mai intru cand mai prind cateva clipe libere

_

Marina de ANA SOFIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Neata fetelor!
Mai e cineva care sa bea la ora asta?
Asta noapte s-a intamplat o minune - Ioana era asa de obosita inainte de baita incat a adormit instant imediat ce am scos-o din apa si am invelit-o in prosopel. Iar dupa ce am terminat si cu imbracatul si am asezat-o in patut, nici nu a mai miscat. Niciodata nu s-a mai intamplat asa ceva, ea care in fiecare seara ne chinuie vreo 2-3 ore pana adoarme, numai leganata in brate!!!Si a dormit neintoarsa pana la 3 jumate cand a papat, si apoi a urmat o repriza de mieunat ca vroia adormita in brate (dupa cum spuneam mai devreme). Si cine se uita la discovery la 4 dimineata cu bb in brate? Eu!!! Dupa vreo ora a adormit si mi-am continuat si eu somnul, dar numai pana la 7, cand iar a vrut papa. Si apoi i-am pasat-o lui tati ca sa pot dormi si eu , si uite asa am ajuns sa ma trezesc la minunata ora 10!!!!!!!!!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Abia acum am citit si eu tot articolul despre acneea bebelusului postat de Mada, si vreau sa spun ca m-am ingrozit - sa dureze pana la 3-4 luni?????????????????Si sa nu dau cu nimic, nici o crema?????????????Pai cum sa ma uit la ea ca e toata iritata si eu sa stau sa astept sa treaca de la sine? Ah, si acolo zice ca in jur de 30% (parca)dintre bblusi fac asa ceva, dar pepenasii nostri se pare ca sunt tare uniti, ca aproape toate ne plangem de bubitele lor...

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Salutare, azi e ceva mai bine. Filip a dormit neintors azi-noapte. A papat dupa baita pe la 9 si apoi pauza. Pe la 2 se tot foia si am zis ca se trezeste, l-am luat sa-l schimb si a adormit in timp ce-l schimbam si apoi a tras 3 guri numarate de lapte dupa care somn de voie si nici ca l-am mai putut trezi. A papat la 6. Eram deja ingrijorata ca n-a mai papat de la 9 seara, si nici atunci cine stie ce. Azi i-am dat cu bibe ca sa vad daca tot asa putin papa si de la bibe ca la tzatza si da, a papat numa 60ml. Nu stiu de ce papa asa putin de vreo 2 zile dar banuiesc ca au si ei toanele lor, nu papa constant. La tzatza tare bine mi-ar prinde un buton sa reglez debitul
Narci nu sunt nervoasa pe brotacel, Doamne fereste. Ma simt doar neputincioasa ca nu pot sa-l ajut si mi-e mila de el ca nu e in apele lui.
Multumesc fetele de incurajari
Strulu nasol cu sanii, si io m-am chinuit cu rani. La mine a mers cu Garmastanu si cu niste comprese cu gel pt ragade de la Bioclin. Astea sunt foarte bune. Si atata timp cat ai rani sa nu-i dai sa suga direct ca poti face infectii. Pune aparatori, se vindeca si ranile mai repede.

bujo mami de Filip
album de nunta
bb stuff
gandacelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Noi mai tarziu o sa iesim la aer, la plimbare in parc. Sper sa nu vina ploaia pana atunci, ca mi se pare cam innorat.

Diarux ce faci, unde esti? Vreun semn ceva?

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mai fetelor, pana cand pot sa tina lohiile astea, ca eu maine am o luna si inca mai persista. Cand sa zic si eu ca-i gata, o iau de la capat. Bine, folosesc doar absorbante zilnice, dar tot ma dispera... Si primul cm cand ar trebui sa apara? Ar trebui sa ma astept de acum, nu? Adica trec dintr-una in alta?

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput