Strumfi de un an (iul-aug 2007) (95)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Fetelor, eu de emisiunea cu vaccinurile si autismul am cazut intr-o semidepresie deoarece in ziua aia mi s-au intarit mai multe din temerile mele. Acum sunt tare amarata, daca aveti rabdare si timp, puteti citi despre problema noastra mai jos:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125087


Andra, mami de Horia Andrei si Dragos Alexandru
POZE IULIE 2008 cu Dragos, Horia si noi...
Nasterea Micului Print, Horia Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Andutzy nu stiu cum as putea sa te incurajez... ai grija de tine si fa ce simti ca trebuie sa faci, in nici un caz sa nu plangi si sa te doboare gandurile negre pt.ca suntem in secolul XXI si sper ca tehnologia si cei care stiu sa o foloseasca sa faca totul pt.voi daca e cazul... dar mai bine daca n-ar fi cazul! Eu cred ca as merge totusi la un medic cu Horia daca as fi in locul tau. CURAJ!!!!


Nonna am si eu o intrebare plsssssssssssss help me... recomanda-mi o pensiune, o vila, un hotel OK (in primul rand f.curat si cu mancarica buna) in Barlad sau in apropiere... o sa ajungem in Barlad pentru marti, 12 august, si trebuie sa dormim undeva pe-aproape luni seara.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Dragele mele!

In primul rand vreau sa cititi povestea de la link-ul de mai jos - pe mine m-a impresionat teribil, mai ales fiind vorba de un copilash atat de apropit de varsta cu al nostru. Si daca aveti timp, uitati-va si la filmuletele cu ea.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=125079

In al doilea rand vreau sa urez la multi ani puiutilor sarbatoriti:

DARIA MARIA
ALEXIA ELENA
ANCAMIRUNA DEMETRA
ANDREEA ANA MARIA
CHRISTIAN BOGDAN


Mihnea al meu are febra saracutzul, deocamdata are 38,6 intrarectal ...uf...si noi care ne pregateam de concediu , maine trebuia sa plecam. Nu se stim ce facem, mergem sau nu, depinde de cum evolueaza.

M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

andutzy, imi imaginez prin ce treci! Are dreptate karligutza, trebuie sa gasesti un doctor bun. S-ar putea sa nu fie nimic, dar daca este macar stii despre ce este vorba. Din cate stiu, cu cat mai repede este detectata problema , cu atat sunt sanse de recuperare mai mari, chiar 100%.

M. si Mihnea

http://www.flickr.com/photos/13025337@N04/?saved=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Miillyy : am citit povestea Alexiei, am vazut si blog-ul, am plans desigur... la astfel de cazuri mi se intampla mereu. Imi pare tare rau pentru situatia fetitei care sufera asa de mult la o varsta atat de frageda. Cand voi fi in Ro. am sa incerc sa iau contact cu parintii fetitei.
Este mereu trist ca exista atatia copilasi in lumea asta care sufera enorm de mult, iar fundatiile sau organizatiile nu fac nimic pentru ajutorul lor, sau fac foarte putin.
Cele 2 fetite de pe site-ul meu, m-au facut sa inteleg mai bine situatia lor si sa vad cat de grav e sa fi copil si bolnav, iar parintii cu nevoi asa de mari...

Lucrurile marunte au intotdeauna o valoare mare in viata !

Mami de Maxima Andreea (13.08.2002) si Merwana Tahira (17.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Am uitat sa spun :

Pentru cei care vor al treilea volum de poezii ce va iesi din tipar sapt. viitoare, sa-mi spuna pana maine, cand inca voi mai fi online.
Fiecare carte costa 10 euro sau echivalentul in ron, TOTI banii de pe cartiile vandute vor fi donati, pentru cele 2 fetite de pe site-ul meu. Cartea am creat-o tocmai pentru aceasta.
Cartea are pe ultima pagina mesajul ca va fi vanduta pentru acest proiect de caritate si sunt date conturile copiilor acolo.
Din Sept. 2008 cand imi voi face un cont PayPal, cele 3 carti se pot cumpara si online, dar sub forma de download, adica o carte virtuala si nu una tiparita, costul va fi acelasi si la fel banii vor fi donati pentru copii bolnavi, posibil sa o adaug si pe Alexia in site si la fel si pe alti copii bolnavi sau cu handicap.

Cei care au doant direct sau vor dona, cel putin 10 euro pentru acesti copii si pot dovedi acest lucru, pot primi cartea mea gratis daca prezinta acest interes.

www.hondruart.com

Multumesc!



Mami de Maxima Andreea (13.08.2002) si Merwana Tahira (17.08.2007).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

LA MULTI ANI Andra

LA MULTI ANI Patric Andrei

Laurentiu Ovidiu Otiliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata la strumfarie,

E gata . Poftiti de va serviti!

Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si www.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank"> Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Ieri nu am intrat pe forum, asa ca-i felicit azi pe sarbatoritii din 8 august:

La Multi Ani, Daria! - nicoleta79
La Multi Ani, Alexia! - Anculici
La Multi Ani, Anca! - mita.2000
La Multi Ani, Miruna! - liadorian
La Multi Ani, Christian! - Ashera
La Multi Ani, Andreea! - robymary


Si bineintele, pt azi;

La Multi Ani, Andra! - nma
La Multi Ani, Patric! - claudia75

Sa fiti sanatosi, dragi copilasi, sa cresteti mari, sa fiti mereu veseli, iubiti si fericiti.

Un pupic special de la mine pt Lia si Nico.


Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) si www.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank"> Victor (8 octombrie 2005)

Poze noi
Sonia la Un An!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Millyy, offff, nu am reusit sa citesc tot, e prea dur ptr mine
acum doi ani, am incercat sa trimit bani in Ro prin paypal, si nu se putea.
Daca acum exista posibilitatea aceasta, imi explica si mie cineva cum?



www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=2cfbb99e9546e611e2a484&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Albastrel

Mergi la inceput