PCOS (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Citat:
citat din mesajul lui psj
crisa, daca nu-ti faci monitorizare si analizele hormonale nu e nimic sigur. or fi avand unii medici fler si pun diagnostic exact doar dupa simptome dar cel mai clar si fara loc de intors sunt ecografiile si analizele. plus ca mi se pare ciudat sa nu ai un reper cand sa faci progesteronul(nu mai devreme de 10 zile, cum adica?). Vorba lui gudinde, nu vreau sa pun paie pe foc si mai bine nu mai zic nimic.

Este exact si ce nu am inteles eu...de fapt el s-a referit la Progesteron si eu am intrebat daca pot face si LH FSH si toate cele..prolactina...dar el la progesteron ..s-a refrit dar de ce ...in ziua 25, 26??
Ma rog o sa vad eu:))
Va pup,
Crisa

http://tt.lilypie.com/b2dim4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Buna dimineata. Am gasit un articol si m-am gandit sa postez link-ul

http://www.healthy.ro/articol/Sarcina/5044/Terapia-cu-laser-trateaza-ovarele-polichistice-si-infertilitatea.html

Multa bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaby77 spune:

He He He
Tabitha si eu citeam acelasi lucru si m-am grabit sa vin sa va spun si voua, dar mi-ai luat-o inainte
Oare in Romania o sa faca cineva procedura asta? ca deocamdata vad ca e doar experimentala...

Va pup
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Pentru ca nu stiu daca cititi si la subiectul "Campanie pt sensibilizarea autoritatilor", redau si aici link-ul catre petitia creata de noi - Sustinere pentru reglementarea legala a reproducerii umane asistate medical si introducerea procedurilor inseminare artificiala si fertilizare in vitro in programele nationale de sanatate.
Fac un apel la voi sa semnati petitia si sa inaintati link-ul cattre ea mai departe in lista voastra de mess, pe mail, etc.
Acesta este link-ul: http://www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html



Ioana
animalutele mele iubite

CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!
www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

Ar fi bine sa se faca si in ro macar in urmatorii ani, inteleg ca are efecte benefice pe termen lung nu doar cateva luni(si de suprafatza) ca o laparoscopie. Sau macar prin vecini(adica unguri).


CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lara20 spune:

buna,
fetelor stiti ceva de homeopat adriana vlad din deva?eu am sunat astazi si am vorbit cu o asistenta de a ei si i-am spus ce probleme am si dr o sa-mi faca o schema de tratment si o sa-mi trimita produsele prin posta!am citit pe net ca dansa face niste ovule "ovule superforte" care sunt ffffff bune si mai prepara ceva f bun pt imunitate!
am gasit pe net dr s-a apucat de aceasta meserie pt ca a avut si ea probleme cu infertilitatea!
daca a facut cineva tratamente cu produse facute de ea sa ne spuna si noua!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celiane spune:

Buna fetelor! Va pe toate! Imi pare rau ca nu am mai scris, dar nu am fost acasa, m-am deconectat total, am fost intr-o tabara studenteasca la Voineasa. Un lucru bun s-a intamplat totusi, mi-a venit menstruatia, la 40 de zile e adevarat, dar e bine pentru mine. Nu stiu daca e de la metformin, fac tratamentul doar de o luna. Cert e ca si de data asta "si-a dat drumul greu", scuzati-mi expresia, adica vreo 3-4 zile mi-a venit ff putin , mai mult maroniu roz , iar abia apoi a inceput distractia inca vreo 4 zile. Oricum mi s-a parut ca s-a schimbat putin, de obicei aveam dureri de burta si sani si cheaguri mari de sange, acum nu am mai avut, nici macar de sani. Imi cer scuze daca am dat asa multe detalii, dar as vrea sa stiu daca vi s-a intamplat ceva asemanator. Acum trebuie sa imi refac analizele la ficat si sa vorbesc cu doamna doctor. Mie metforminul mi-a dat reactii adverse atunci cand am ajuns la doza maxima, si mai am si acum stari de voma si ma deranjez la stomac. O sa o intreb pe dna doctor daca pot sa iau un hepatoprotector. Cu menstruatia, nu stiu ce sa zic, eu am mai baut si ceai de coada soricelului cam o cana pe zi luna asta, poate o fi avut vreo influenta, stiu ca am mai incercat si cand eram mai mica si nu imi venea, si a mers, dar nu intotdeauna.
Va pup si scuze pentru mailul lung! Sa fiti sanatoase si increzatoare pentru ca trebuie sa luptam! Spor la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

lara20,

Nu am auzit de medicul homeopat mentionat de tine.

celiane,

Ma bucur ca ai reusit sa te deconectezi. In fond, stresul asta cotidian ne face mult rau.
Daca simti imbunatatiri inseamna ca esti pe drumul cel bun. Imi pare rau ca persista inca efectele secundare asociate cu tratamentul cu metformin. Vorbeste cu dr-ita si vedeti impreuna ce puteti face.
PS: Nu ai de ce sa te scuzi. Detaliile de genul asta fac parte din viata cu acest sindrom. Daca noi nu intelegem, apai cine s-o faca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celiane spune:

gudinde,
te rog mult sa ma treci si pe mine pe listuta la luptatoare cu PCOS: celiane, 21 de ani, tratament metformin si farcovit. Va pup si ne auzim curand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Citat:
citat din mesajul lui celiane

gudinde,
te rog mult sa ma treci si pe mine pe listuta la luptatoare cu PCOS: celiane, 21 de ani, tratament metformin si farcovit. Va pup si ne auzim curand!


Esti pe listuta

Cine mai doreste modificari la nivelul listutei sa spuna si ma execut!

Mergi la inceput