PCOS (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns celiane spune:

Fetelor, cele ce purtati numele de Maria sau derivate ale acestuia, va doresc din suflet sa fiti sanatoase si sa va indepliniti visele! Sa aveti o zi superba , sa fiti acoperite cu flori.
Va si va doresc o zi deosebita .
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirimir spune:

Buna fetelor,
La multi ani pentru sarbatorite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galateea spune:

La multi ani tuturor celor pe care le cheama Maria, precum si la multi ani si pentru sotii, prietenii sau rudele care poarta numele sfant de astazi.
Sanatate si fericire tuturor ....si un sfarsit de spatamana placut.

Gala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani tuturor celor care-si serbeaza ziua astazi!

Sa fiti fericite, iubite, implinite, sa va vedeti visele realitate si sa va bucurati de ele alaturi de cei dragi voua.
Si, avand in vedere la ce topic suntem membre, va doresc in primul rand sanatate, putere de lupta, un psihic tare si un optimism contagios care sa va ajute sa treceti peste toate hopurile bolii si sa puteti oferi celor dragi ce-i mai bun din voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Galateea spune:

Intrebare pentru fetele care au sau au avut chisturi ovariene :
Tocmai am aflat ca sunt posesorea unui nemernic din asta
Eu am mai avut vreo 3 pana acum. Doua s-au resorbit cu ACO, unul s-a spart si mi-au facut punctie in 1991 si acum.....dupa 17 ani...ovarul drept a produs din nou un chist...
Am aflat de la voi de pe site de niste supozitoare cu Carpicon ca fac minuni...
Am fost azi la Plafar , le-am cumparat , insa nu au prospect. Pe un site am gasit scris ca se folosesc din ziua a 5-a a CM timp de 10 zile....a folosit cineva? care sa ma indrume si pe mine daca le pot lua si din ziua a 8-a CM? (cazul meu de acum)?

Multumesc mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaraluca spune:

Buna fetelor! nu am mai intrat de mult pe forum deoarece am avut muuuult de lucru la servici si nu am avut timp.am fost si la mare o saptamana ,si chiar am simtit ca m-am relaxat.Dupa cum stiti luna trecuta am facut stimulare cu DR BAJENARU,dar din pacate nu a fost sa fie!acum sunt putin ingrijorata ca nu mi-a venit ciclu ,ovulatia cred ca a fost mai tarziu luna asta luandu-ma dupa mucusul cervical,din aceasta cauza sa intarzie ciclu????temperatura bazala in dimineata asta e 36 cu 9.cat trebuie sa fie temperatura inainte de ciclu?puuuuuuup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns celiane spune:

Fetele, am si eu o mare rugaminte la voi! Tocmai mi=am luat astazi analizele de TGP si TGO, dupa o luna de tratament cu metformin. Cert e ca sunt in limite, dar sunt mai mici decat inainte de tratament, cand aveam TGP=22 (limite 2-50) si TGO=20 (limite 2-50). Acum am TGP=11 SI TGO=17.E de rau? am incercat sa o sun pe doamna doctor , dar nu raspunde, probabil e in vacanta dar o sa mai incerc. Va pup si poate ma lamuriti si pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns margabadea spune:

Buna, fetelor

Ma alatur si eu celor care sufera de ovare polichistice.
Povestea este lunga, insa voi scrie doare despre ultimele analize cu rugamintea de a-mi soune si mie ce tratament naturist sa fac in paralel cu ce mi-a prescris deja doamna doctor.
Asadar, pentru analize avem urmatoarele valori:
- HDL colesterol: 27
- TGP: 38
- TGO: 16
- Colesterol total: 163
- glucoza serica:85
- lipide totale:940
- trigliceride: 483

- acid uric: 5.8
- TPO: 0.33
- estradiol: 101
- testosteron: 1.33
- LH: 9.02
- GH (hormon crestere): 0.068
- igf-1: 169
- DHEAS: 470.9- Prolactina: 15.07
- FSH: 3.95
- TSH: 1.26
- Insulina: 20.4

Valorile bolduite sunt cele mai mari sau mai mici decat valorile normale.
In prezent, sunt pe tratament de cateva zile cu Siofor (metformin) si as vrea sa incerc in paralel si un tratament naturist, insa nu vreau sa-mi dau organismul peste cap definitiv.
De aceea, va rog sa-mi spuneti , daca stiti, ce as putea sa iau naturist, ca sa am ceva rezultate.

Va multumesc din suflet.

Marga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

galateea, Carpicon poti sa iei si din z8, normal. se ia doar pana in z21 in ideea ca daca s-a implantat ceva sa nu afecteze. Si se face tratament max. 6 luni consecutiv( asta n-am idee de ce). Poti sa reiei dupa o pauza.
elenaraluca, imi pare rau, la temperaturi si grafice de temperaturi nu ma pricep deloc ca n-am facut asa ceva.
celiane, cat timp sunt in limite e de bine, nu?
pentru ficat sunt "clasicele" liv52, silimarina, anghirol...



CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

La multi ani cu intarziere dar cu drag Mariilor!

Fetelor care sunteti paciente ale dnei dr. Magda Bajenaru, am o mare rugaminte la voi - am nevoie de adresa ei de e-mail! Cand am fost eu in iunie la ea mi-a dat o adresa si mi-a zis ca pot sa-i scriu cand plec din tara, si am incercat acum, dar mi-a venit e-mailul inapoi Multumesc!

Eu sunt cam trista zilele astea, nema menstruatie cam de multisor, gravi sigur nu sunt...

Lai

Mergi la inceput