Ingineri fosti, viitori...(23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Anca, ai pus punctul pe i, fetele nu le dau pe nimic in lume, pe sot doar ce l-as trimite putin in armata. Iar vine sesiunea, iar ma stresez cum sa-l pun la invatat.
Hai sa vorbim de lucruri mai placute. Ce face cumnata ta, este deja in luna a 7-a nu?
Pisicutule, sa nu ne parasesti ca ma crizez. De kilograme au avut grija pana acum hormonii, dar de ceva vreme iau vitamine, pot manca si ciocolata, iar burta a explodat.
Claudia, suntem in Norvegia, am si schimbat la profil orasul .
Xerxe, bafta la examen!

Pozele noastre, Poze minunea din burtica 23+ si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Oau, ce primire mi-ati facut, sunteti haioase, dar eu si politehnica, zau...nici tabla inmultirii nu o stiu (adica nu o stiu la perfectie, ca asaa..... mai stiu cate ceva).
Sunteti ! pt. toate fetele. Cand eram mai mica (cred ca prin clasa a 3-a, cand am inceput sa am resentimente fata de matematica), eram convinsa ca cei care fac matematica si la facultate au un creier in plus. Deci va dati seama... Asa ca Pisicuto, ce ai cu mine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Buna dimineata!
Nu stiu voi ce ziceti, dar eu astept cafeluta Dorinei, ca ea o fierbe bine si iese delicioasa.
Nu mai pot de somn. II iese un incisiv central lui Razvan, nu mananca, face diaree si e marait si nu doarme. Il duce bona care sta cu el la biserica, la slujba dimineata, ca se fac Acatistele Maicii Domnului si ea e bisericoasa si nu pierde nimic. Asa ca mi-l initiaza si pe Razvan in cele sfinte, atat cat poate, ca si cu ea a fost marait.
Dar maine ne relaxam....abia astept.
Se felicita Mariile maine?

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza!
hai ca dau de beut la inginere(si la musafiri, evident!!!!)

si multa
ca sa udam masinutza, noua membra a familionului!!!sar'na de urari!
am fost ieri si am adus-o acasa, tare mindra mai este!
va pup, incerc sa revin mai tirziu ca la mine incepe circul acusika.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata, iubitele!

Fuguta-fuguta la , laptic, ceiut, capucino, suculet si nelipsita , sa nu facem gastrita!

Eu azi sunt mirobolanta, caci ieri a trecut coafeza cu mainile-i dibace prin peruca mea si mi-a smocait-o si mi-a ciufulit-o si mi-a festelit-o, de-a scos diva din mine, de nu s-a mai vazut!

Asa ca ... haideti la povesti!

Am un pic de lucru acuma, dar revin cu mai un mesajut!


Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata!!!!!!!
Dorina, ai peruca magica? Iar mi-o luasi inainte!
Oti, cumnata mea e cam in luna 7, am pierdut sirul saptamanilor dar cam ....sapt. 30 dupa calculele mele. Se pare ca se simte bine si ca burtica a crescut considerabil. Nu stiu ea, dar eu abia astept sa-i vad mutra lui bebe! Cred ca o sa fie un caraghios.
martie, eu nu m-am inteles cu matematica pana prin clasa a 11-a cand mi-am pus ambitia cu ea. Bine, am descoperit ca de fapt idiotul era proful de mate de la liceu si nu eu!! Dupa ce in 3 ani de zile reusisem sa ii conving si pe ai mei si pe mine ca is curat batuta in cap! Io-te ca n-o fost asa.
katik, inca o data felicitari pentru masinuta. Cat timp v-a luat sa va hotarati pentru masina? Noi de 1 an de zile ne chinuim sa luam o decizie si incep sa cred ca o sa iesim la pensie si tot nu vom schimba masina!
Elena, ce fain ca poti sa iti organizezi lucrul astfel incat sa ai si o zi libera!
Nico, mai scoate nasul din proiecte!

Tocmai am citit aici: www.hotnews.ro/stiri-esential-3951620-muntii-bucegi-urs-atacat-turist-german.htm" target="_blank">http://www.hotnews.ro/stiri-esential-3951620-muntii-bucegi-urs-atacat-turist-german.htm. Acolo eram noi saptamana trecuta! Bine ca nu am fost cu cortul!

Va pup, o zi buna. Ar fi cazul sa mai si muncesc, nu?



Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Iepumic, din pacate lucrez la stat unde programul e fix 7.30-15.30 sau 7.30-13.30 in cazul meu. Acum suntem in stare de aparare din cauza nivelurilor crescute pe raul Prut si facem permanenta pentru a-i ajuta pe cei de la Dispecerat la receptionarea datelor din teritoriu si transmitarea lor la centru. Deci e o situatie temporara. Colegii barbati sunt trimisi efectiv pe teren, pe digurile patriei, iar doamenele fac de permanenta la sediu ziua si noaptea. cand e cod rosu. Eu am fost in 2005 pe diguri la Galati, cand au fost inundatiile, dar acum nu mai pot pleca nicaieri, cu copil de tzatza acasa. Dar tare mi-ar fi placut.
Arati ofticant de bine http://good-times.webshots.com/photo/2239763640102115655vTEBHR
Si pe mine m-a tinut profu de mate din liceu numai in 5 si 6 de ziceam ca sunt batuta in cap, dar am luat la bac 8.87, am dat apoi la Hidrotehnica pentru ca picasem la Drept si ma gandeam sa nu stau un an acasa, dar a ajuns sa imi placa si comedia lumii....am terminat-o sefa de promotie. Deci matematica poate fi sange, in stare latenta si se activeaza nici nu stim cum.

Dorina, nu ne dai o poza cu ce coafura ai acum?

Kati, ati udat masina si cu prietenii sau familia? Noi avem un coleg care ne streseaza la orice, haina, geanta, etc. sa nu uitam sa o/il udam, ca altfel nu rezista. Dar nu ne-ai servit pe noi cu bunatati, asa ca va fi un mijloc de transport sigur si placut! Sa dea Domnul!

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Cred ca nu reusim sa ne reparam computerul de acasa nici in week-endul asta, asa ca va urez de pe acum
WEEK END PLACUT!

Razvan Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Merge forumul ca ceapa! Iar am pierdut 2 mesaje!

Oti, stai linistita, ca nu plec nicaieri. Tu nu sti ca o pisica nu pleaca niciodata din casa in care se simte bine??? Asa ca, nici o sansa sa dispar!

Ancuta, draguta mea, tu nu sti ca nimeni nu-i perfect, nici chiar eu! Drept pentru care, m-am pricopsit cu "peruca magica" doar ca sa ti-o iau tie inainte Si, apropos de masina: Mazda 3 nu va place??? ...Intreb si eu

Katik, s-o stapaniti sanatosi pe masinuca si eu, sa sti, inca mai astept primele poze cu cel mai nou si mai brunetel membru al familiei voastre!

Martie, draguta mea, stai linistita ca pentru mine, voi (cei care ati terminat dreptul si-ati reusit sa si intelegeti ceva din legislatia-n vigoare a patriei noastre) sunteti un fel de zombi, cu doua creere, cum ai zis tu! Frate, pai eu cand am invatat partea de infractiuni din Codul rutier (pentru examenul de soferi) am zis ca si turb. Nu intelegeam nimica, mi se parea totul o polologhie nesfarsita, inceputa si neterminata ... nici in zi de azi nu-mi dau seama cum am reusit sa mi-o bag in cap si s-o tin acolo pana dupa examen . Ca apoi, am facut curatenie s-ai dat afara tot "balastul"!

Elenuta, WE placut sa ai, cu liniste si armonie. Sa sti ca eu nu fac schimbari prea dramatice la look-ul meu, atata ca de prin primavara ma tot chinui sa-mi scot din par rosul turbat pe care-l port de prin anul 2001 si sa-l inlocuiesc cu un castaniu mai domolit, c-am mai imbatranit si eu si nu-mi mai sta asa bine cu culori tari ... Nu stiu daca ti se va parea relevant, dar eu am pus cateva poze-n album, ca sa nu zici ca nu-s sensibila la rugamintile tale.

Deci, poze gasesti aici: AICI

V-am pupat pe toate, ca ma grabesc, sa nu mai ratez si mesajul asta!


Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

'Neata, somnoroasele mele!

Iar va gasesc pe pagina a doua!

Sa curga , ceiutul, lapticul, capucino-ul, suculetul si sa vina buna, ca sa ne deschida apetitul de povesti.

Pentru sfanta zi de azi, spun si eu tuturor sarbatoritilor un sincer si calduros:
LA MULTI ANI!!



Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput