Ingineri fosti, viitori...(23)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata inginerelor. pt toata lumea.
Katik, sa stapaniti sanatosi masinuta si sa fiti feriti de incidente.

Am pus pozici din concediu: AICI


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Iepumic, esti asa o dulce, o scumpa si o frumoasa (ups, te-am vazut la subiecte active)!
Scuze, fetele, eu sunt de la "juristi", dar mereu fug sa prind pe iepurele asta si e prea iute pt. mine. E clar ca trebuie sa ma deghizez in "inginer" ca sa mai vad ce face.

Te pup iepumic! Bebe, ceva? Haaaa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

xerxe, este totusi ceva f frumos sa vezi cum ti se ridica, casutza visurilor! cit despre restrictii, macar sti pt ce le faci! iti doresc sa rezolvati cit mai repede si fara multi nervi!
iepumic, fug sa vad pozici, daca ma lasa netu' ca asa greu merge, nu stiu ce are
martie, bine ai venit la inginere! te primim cu drag, indiferent daca esti la "vinat de iepuri" sau doar in trecere


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, vazut pozele rapid, sunt superbe iar voi doi sunteti niste frumosi foc!!!!!!
imi place aia cu ursu!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Xerxe, nu te mai gandi la bani, bucura-te de casuta, este o mare realizare!
Anca, wow ce zambareata esti, cred ca ti-a priit vacanta de minune. Vreau si eu picioare ca ale tale , m-am saturat de celulita mea, nici nu vreau sa ma gandesc la ce mai pun in curand. Dar ce v-ati plimbat si la munte si la mare, si cu ATV-ul, si cu Corapia piratilor, bravo voua.

Pozele noastre, Poze minunea din burtica 23+ si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Haideti fetele, trezirea, c-am ramas pe pagina a doua!

Tona de , laptic, ceiut, capucino, suculet si buna le dau eu, voi veniti iute cu povestile!

O sa incerc sa vin si eu cu un mesaj mai de Doamne ajuta un pic mai tarziu.

Va si va astept!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare!
Kati, sa stapaniti sanatosi masinutza si sa va bucurati de ea!
Otilia, ce frumoasa e burtica si Ana e tare duclica si a crescut de cand am vazut-o ultima oara! voi unde sunteti acum?
Anca, ce bine va sta fericiti, iar tu radiezi in toate pozele! tot asa mai departe!
Cristina, tu pe unde esti?
xerxe2005, mai esti suparata pe familion? si eu sunt cateodata dar incerc sa nu-i mai bag atata in seama pe socroseni, iar cu vizitele o mai raresc! mie mi-l iau pe Marc miercurea intotdeauna, dar pe Luca nu il vor ca cica e rau si nu se descurca, insa nu spun odata pai aduceti copii si duceti-va si voi undeva ca sunteti tineri, numai daca noi ii rugam sa aiba grija de copii... insa poate schimb placa si de acum cand ne cheama la masa duminica (unde trebuie sa stam 5 ore), le las copii si noi plecam la vreun film, sau sa ne plimbam!
Pisi, hai la o vorba, ce faci? sa tii ca tare bine mi-a prins cafeaua ta!
martie, bun venit la ingineri!

la noi azi e soare in sfarsit!
pupici la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


No, ca incep sa ma enervez, e a treia oara cand scriu mesajul asta, ca l-am sters de 2 ori din greseala. Cred ca m-ati deocheat!
Oti, io vreau fetita ca a ta si bebe in burtica...facem schimb, ce zici??? . LOL. Vezi ca nu merita? Si mai vorbim noi dupa ce fac eu un bebe, sa vedem cum mai e situatia.
Da, ne-am plimbat si mai era loc de ceva plimbari, dar unii oameni is tare greu de urnit! Poate am mai mult noroc in weekend, daca e vremea buna, as vrea sa mergem pe Ciucas.
martie!!!!!!!! ce faci draga mea??? Poti sa imi mai dai PM...., sau poti sa te deghizezi in inginer, asa poate vorbim mai des!
Pup pe toata lumea, ma grabesc la o sedinta...si mi-e groaza sa nu pierd iar mesajul!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Deci, sa nu uitam ca azi este sfanta zi de 13 ca si eu am pierdut vreo 2 mesaje si-am stat cuminte sa ma calmez, ca s-o pot lua iar din loc, intr-o noua aventura! ... Sper sa nu ratez si de data asta!

Oti, sigur nu ti-ai dus printesa la cursuri de modeling, ca as putea jura ca-i profesionista in a poza! Este o bijuterie de fetita si-s convinsa ca va frange multe inimioare de cavaleri cand va fi domnisoara! ... Si nu stiu unde zici tu ca ti kilogramele alea in plus, ca eu nu le-am observat. Esti o graviduta supla, frumoasa si cu o minunata burtica rotunjita armonios in fata ta! Nu te plange, caci arati spectaculos de bine!

Ancuta, subscriu si eu la cele zise mai sus de Kati: poza cu antrenatul pentru intalnirea cu ursul este bestiala! Nu ca celalalte nu ar fi frumoase, dar asta este foarte haioasa! Repet ce ti-am mai spus si tie: sunteti niste frumosi, tu ai o fetisoara extrem de vesela, tonica si reconfortanta, sa se tot uite omul la pozele tale!

Katik, sa stapaniti sanatosi masinuca, sa aveti parte de ea, fara evenimente rutiere si s-o vindeti, cand v-oti plictisi de ea, fara nici o zgarietura, fara nici o hiba!
Astept pozele cu nerabdare!


Elenuta, mama, ti-am zis sa nu mai pui la suflet de-ale socroseniilor, caci din suferintele nurorilor isi trag ei seva revigoranta . Da-le toate la spate si bucura-te de fiecare caramida pusa la temelia casei si familiei tale. Pe cum se inalta casa, pe asa creste independenta voastra si se mai taie un pic din cordonul ombilical care va leaga de socrii. Spor la treaba si nervi de otel (otel-beton, chiar)

Nico, pentru intarzierea cu care o spun, dar o fac din tot sufletul: LA MULTI ANI MINUNII TALE, SA FIE SANATOASA, FERICITA SI SA-I DEA DOMNUL O VIATA PLINA DE SATISFACII, BUCURII SI ARMONIE LA CARE VOI SA-I FITI PARTASI CAT MAI MULTI SI MAI FERICITI ANI DE ACUM INCOLO!
Cum mai stai cu cautarile pentru bona??? Cum a fost concediul???

Claudita, scumpa mea, iacata-ma-s intinsa la povesti, asa cum mi-ai cerut, insa nu prea am multe de spus, caci luna mea de miere inca mai continua, si-s tot fara copii care, de fapt, sunt izvorul meu nesfarsit de inspiratie...
si ramane valabila si pentru tine chestia cu socroseniile, expusa mai sus Elenei

Martie, iti spun si eu "BINE AI VENIT" si ai grija, sa nu te molipsesti si tu si sa te trezesti intr-o zi ca esti ditai studenta la Politehnica si nu-ntelegi de ce ... Sau, te pomenesti, ca pe langa alergatul dupa iepuri o sa-ti placa si trasul matzei de coada!
, cred ca n-am fost prea inspirata ca ti-am dat idei, mai ales ca-s singura felina din grup ...



No va rapid, pana nu pierd si mesajul asta!



Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Dorina, esti o scumpa, ca intotdeauna.
Am fost aseara la santierul casei si sotul meu a constat ca armatura pentru centura era taiata si innadita, desi el trimisese bare lungi de 6 m. L-a certat pe seful de echipa, de imi era mie rusine si ma temeam ca o sa zica ca se lasa pagubas.
M-am hotarat sa dau examen si pentru autorizatia de diriginte de santier, constructii civile categoria C. Voi da examen impreuna cu sotul, pe 25 august. E riscant, dar imi permit pentru ca taxa e 2 milioane si pot sa dau si a doua oara, in baza aceleasi taxe platite, daca nu iau din prima.
Nu stiu cum sa intarc, pentru ca puiul meu nu a vrut nimic sa pape ieri si a stat toata noaptea cu tzatza in gura. Il chinuie si gingiile.
Azi fac iarasi de permanenta ca sa imi iau vineri liber. Cred ca o chem iarasi pe prietena mea cu copilasul ei, sa mai facem ceva dulce si sa ne bucuram de compania reciproca. Vreau sa fac bomboane Raffaello si va servesc si pe voi virtual. Dar mai asteptati pana vineri.

Razvan Gabriel

Mergi la inceput