Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

S-a ivit o posibilitate de a pleca undeva pentru cateva zile si am vrut sa mergem in BG la mare. Negasind decat vreo doua oferte asa mai last minute, am optat pt Hotelul Iberostar din Sunny Beach. Stie cineva ceva de el? Oricum, sperante prea mari nu am, pt ca nu cred ca daca era asa bine si frumos ar fi fost dintre putinele la care mai erau locuri. Stam doar 4 zile, asa ca intr-un fel ma consolez cu asta, dar as vrea sa fiu in cunostinta de cauza. Daca cineva stie ceva de acest hotel, bune si/sau rele, va rog sa scrieti, va multumesc de pe acum ! Curatenie, mancare, preturi la sezlonguri, orice...
Plecarea va fi miercuri.
Vacanta frumoasa tuturor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns usorlili spune:

Lala, am si eu o intrebare:
Noi plecam la Complex Laguna, dar ne-au spus la agentie, ca nu va scrie pe bilet la care dintre ele vom fi cazati...in functie de locurile libere pe care le au acolo.
Noi am stat anul trecut la Laguna Mare si mancam la Laguna Garden. Am fost multumiti acolo, dar am fost de 1 Mai.
Daca vrei ceva de mancat s-au de baut intre mese,cand stai la plaja...de unde iti iei? noi anul trecut nu mancam decat la mesele principale, intre mese nu am servit nimic...si acum ne gandeam daca ai de unde sa servesti ceva intre mese, cand stai l aplaja.
sezlongurilele platesti la hotel?

Si totusi exista iubire...

Mama lui Teu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Iberostar SB este super hotel (atentie ca mai este si Iberostar Tiara Beach- ceva mai modest). Noi am pus ochii pe el pentru sejurul urmator, am mancat pe terasa lor, era full de nemti si britanici, au parcare, 4 piscine mari si mici, program de animatie excelent. Cam atat am vazut in vizitele de cercetare. Oricum, nu mi-as face griji- e un lant mare Iberostar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Referitor Laguna Garden, am citit aici ceva nu prea ok.....in schimb, Laguna Beach si Laguna Mare au reviews mult mai bune....deci daca nu scrie exact pe voucher unde aveti locuri, insistati sa fie la cele 2 din urma....

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusul spune:

Citat:
citat din mesajul lui usorlili

Lala, am si eu o intrebare:
Noi plecam la Complex Laguna, dar ne-au spus la agentie, ca nu va scrie pe bilet la care dintre ele vom fi cazati...in functie de locurile libere pe care le au acolo.
Noi am stat anul trecut la Laguna Mare si mancam la Laguna Garden. Am fost multumiti acolo, dar am fost de 1 Mai.
Daca vrei ceva de mancat s-au de baut intre mese,cand stai la plaja...de unde iti iei? noi anul trecut nu mancam decat la mesele principale, intre mese nu am servit nimic...si acum ne gandeam daca ai de unde sa servesti ceva intre mese, cand stai l aplaja.
sezlongurilele platesti la hotel?

Si totusi exista iubire...

Mama lui Teu



parca textul suna a babeltour....
daca e bilet de la ei, sigur ajungi la laguna mare.
prosoape schimbate in fiecare zi, lenjeria la 2 zile.
nu am dat nimic la femeia care curata pe acolo si probabil de aia a sutit o cutie de cola din minibar(2 amarati de leva) ca sa am io de ce sa ma enervez la plecare.
mancare ok pe tota egusturile
mic dejun 7:30-10... nu prea l-am prins, pt ca eu la 7 eram pe plaja....
pranz 12:30-14 (parca) nici pe asta nu il prindea fi-miu (care are 1 an jumate) pt ca era ora lui de somn... dupa 3 zile m-am desteptat si ii luam ciorba in biberon
cina 18:30-21
la barul de la piscina gasesti intre 11-17 pizza, cartofi prajiti si inca ceva, burgeri, sau pui la gratar.., fructe (mere si portocale) inghetata si turta dulce si napolitane cu ciocolata.
de baut: bere, apa.... si nu mai stiu, ca eu fiin bortzo, consumam doar apa

cafeaua nu-i asa rea cum barfeste lumea
multi pleaca cu poala de fructe de la masa... inclusiv moi, doar doar o manca si copilul meu ceva (in final a mancat o saptamana lapte cu cereale, si pepene rosu.)..

de sezlong chiar nu ai nevoie, e suficient loc in care sa iti pui cearceaf cu umbrela...
chiar era liber la sezlonguri
mai ales daca pleci cu copil.. pt ca ei vor aproape de apa


daca mai vrei informatii, da-mi pm, ca nu stiu daca mai dau pe aici.
vacanta placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

Ne-am intors de la Kaliakra sambata, si, in sfarsit am ajuns la un calculator...din pacate e la servici

AM stat la Superior, 2 adulti si 2 copii. S-au spus destul de multe despre Kaliakra deja, asa ca nu mai stiu ce sa spun ca noutate...
Nu ma puteam abtine sa nu compar mereu cu Gergana, unde am fost 2 ani la rand, si la care am renuntat din cauza ca la Kaliakra erau camerele mai mari.
Nu vreau sa fiu carcotasa, pentru ca diferentele au fost chiar neimportante si subiective. Pe ansamblu, situatia a fost buna: camera foarte mare, mancarea buna, inghesuiala acceptabila (in conditiile in care erau fooaarte multe familii de romani si bulgari cu copii), lifturi suficiente, plaja curata. Nu mi-au placut aproape deloc echipa de animatie (doar minidiscoteca era ok)...comparativ cu cei de la Gergana erau foarte lenesi si neinteresati...
Ma bucur ca am reusit sa o intalnesc pe Roxana, iar copiii nostri s-au inteles bine!!
Apropo ce mai face Calin si Oana?

Daca mai aveti nevoie de orice alte detalii va rog sa ma intrebati!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

plecam si noi sambata la kaliakra;
deci, cum e mancarea? e proaspata? sunt multe feluri? alex a mea are 2 ani jumate, am ce sa-i aleg de mancare? au asistenta medicala de urgenta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Iberostar SB este super hotel (atentie ca mai este si Iberostar Tiara Beach- ceva mai modest). Noi am pus ochii pe el pentru sejurul urmator, am mancat pe terasa lor, era full de nemti si britanici, au parcare, 4 piscine mari si mici, program de animatie excelent. Cam atat am vazut in vizitele de cercetare. Oricum, nu mi-as face griji- e un lant mare Iberostar.

Bianca


Bianca, iti multumesc mult pentru raspuns, chiar plec mult mai linistita dupa ce mi-ai spus. De obicei ma informam temeinic inainte sa aleg, dar acum nu a fost timp de asa ceva si nici de ales nu am avut. Da, e vorba de Iberostarul mare de 4 stele, cred ca e cel bun. Sper sa fie o surpriza placuta. O sa revin cu un comment despre el la intoarcere.
Multumesc mult !!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Mai merge cineva in Obzor la Club Miramar perioada 24-30 august?

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns davira spune:

fetelor,

se apropie sf verii am o idee
hai sa facem un top al hotelurilor de pe plaja bulgareasca, sa ne fie mai usor in alegerea sejurului pentru vara viitoare
anul asta a fost pentru prima data si dupa indelungi cautari, ce-i drept mi-a cam luat timp, am facut alegerea buna
eu subscriu cu hotelul NESSEBAR MARE-NOTA 9(am scazut 0.5-drumul greoi si nesemnalizat, si 0.5 mincarea cam picanta si uleioasa)
in rest, locatie ok-10,ideal pentru familii cu copii-10,curatenie-in limite normale
astept si alte propuneri



Mergi la inceput