Bulgaria- impresii, drum, hoteluri(11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Am uitat sa-ti spun de prosoape: in camera se schimba zilnic, pe plaja .....nu stiu sa-ti spun ca am de acasa, dar cred ca se ia din acelasi loc cu saltelele ptr sezlonguri. Cele din camera sunt ok, curate, stai fara grija.

Stiti ca-mi faceam griji cu Check-in-ul, am ajuns pe la 10-11, ne-a pus brayarile iar camera ne-a dat-o la 2 fara un sfert, dupa ce s-a dus sotul la receptie sa le spuna ca am copil mic si vin de pe drum, e obosit. Altfel cred ca ni le dadea fix la ora 2.

Fug ca mi s-au trezit copiii.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CatXO spune:

Este adevarat ca la Kaliacra superior baia nu are usa, ci are un paravan care se trage. De fapt dupa paravanul ala e un spatiu mare in care este chiuveta si intrarea in dus care are o usa mare transparenta si intrarea in wc cu o usa mare de sticla sablata.
In legatura cu lifturile. Sunt mai multe, iar in partea "superioara" mai sunt 2 lifturi mari si faine, care nu sunt asa aglomerate (nu stiu multi de ele, chiar noi le-am descoperit parca in a 3-a zi). Hotelul are 10 etaje, anul trecut am avut o camera chiar la 10 si una la parter. Era tot o plimbare cu liftul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Salutare ... de la mare!
Noi suntem inca pe litoral si profit si eu de somnul de frumusete al Dariucai pentru a va saluta! Suntem la Sol Nessebar Palace, suntem bine, conditiile sunt bune (5* dar cam 4* reale). Singura belea e ca maimutica nu mananca, noroc ca baga cate un bibe de lapte dimineata, la pranz si seara)... cand vede ca mergem la restaurant striga cat poate "eu nu mananc!" si chiar asa e! Cred ca noutatile din jur, mancarea diferita ...
Despre hotel si conditii ce sa zic, subscriu la ceea ce s-a mai scris pe acest topic. Nu pot sa ma plang de ceva anume, eu zic ca e ok in general, nu sunt nicte minusuri peste care sa nu poti trece!
Aaaa, astazi ne-a sarit tanti cu, curatenia in camera.
Si inca ceva, am prins azi marea foarte curata, fara alge , suuuper!

Cam atat de aici, hai ca dau send si revin cu detalii si poze la intoarcere!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sumipruna
--------------------------------------------------------------------------------

Mai fetelor nu mai scrieti nici una despre vacanta voastra prin Bulgaria............Eu vreau sa va intreb daca mai plecati vreuna pe data de 23.08.08 spre nisipuri,noi mergem cu un copil de 2 ani jumate si cu sora mea,si daca a venit cineva de la hotel Madara sa-mi scrie cum a fost si daca este foarte departe de mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Sumipruna, uite www.infotravelromania.ro/harti/harta_nisipuriledeaur.html" target="_blank">aici link la harta statiunii...vad ca Madara, care e la nr.37, nu e chiar in primul rand de hoteluri, dar nu faci mai mult de 10-15 min pana la plaja....in ofertele agentiilor se spune ca ar fi la 350m de plaja...
Un englez spune intr-un review: 'beach 10 min walk and so is the water park', deci nu ai motive de stress cu asta...

uite si www.bulgariansearesorts.com/hotels/madara_hotel_165.html" target="_blank">aici niste pareri, in engleza.....si pe www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g499087-d498484-Reviews-Madara_Hotel-Golden_Sands_Varna.html#REVIEWS" target="_blank">TripAdvisor

Vacanta placuta!

varsta Andu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Se apropie, in sfarsit, concediul! Plecam in 16 august la GS, hotel Arabella. Ma tot uit pe harta, dar nu reusesc sa aflu anumite detalii:
- unde pot gasi un ATM / o banca mai aproape de hotel
- care este situatia locurilor de parcare? Am inteles ca la hotel sunt ceva probleme in acest sens, vad ca se afla o parcare langa hotel International. Este cu plata? Cum este mai sigur sa procedam?
- pe langa hotel gasim vreo farmacie si un supermarket?

In plus, m-ar interesa orice detaliu ne-ar putea fi de folos, poate ceva ce ar trebui sa luam neaparat cu noi de acasa pt ca nu se gaseste acolo sau sa stim un anume detaliu despre organizarea hotelului (de ex, se poate face cazare inainte de ora 14?). Noi mergem cu cel mic (1 an si 10 luni), asa incat orice informatie este binevenita.

Multumesc anticipat

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Adriana:
- ATM cred ca e undeva in zona hotelului Admiral, daca imi amintesc bine, banca nu am vazut in Nisipuri, posibil sa fie dar nu am retinut
- noi am parcat ca sardelele anul trecut, eram blocati de 4-5 masini, nu am miscat masina tot sejurul, lasasem nr de telefon la receptie in caz ca trebuia sa facem loc cuiva, dar cred ca nu e cazul sa parchezi in alta parte, va inghesuie ei cumva. La bariera te intreaba paznicul daca ai cazare in hotel si daca spui ca da te lasa sa intri si te dirijeaza ei pe acolo cum sa parchezi. Ca sfat, daca ajungeti mai devreme, pe la 10-11 ai sanse sa prinzi loc, ca mai pleaca turisti.
- farmacie este jos la hotel Astera (daca am retinut bine), cum cobori treptele de la piscina spre plaja nu o iei spre International ci putin dreapta, e de fapt prima cladire pe dreapta de la scarile alea si acolo e farmacie; mai sunt si altele, dar asta cred ca e cel mai aproape, la 5 minute de Arabela; supermarket cel mai aproape ai tot la cca 5 minute, cum iesi din parcare o iei pe straduta inspre stanga, sunt muulte tarabe si tot la 5-10 minute de mers agale ai supermarket cu tot ce iti doreste inima.
- cazarea noi am facut-o in jurul orei 10 jumate, chiar am blocat cheile pt ca am intrat in camera inainte de 12 (nu stiu de ce spuneti de 14, pt ca noua anul trecut asa ne-au zis ca la 12 se face cazarea si ca cheile sunt deci blocate pana la 12); altii, ajunsi la mai putin de o ora dupa noi au mai asteptat dar nu cred ca pana la ora 14; nici anul asta, la Palace, nu am stat la cazare, la 11 am ajuns si ne-au cazat pe loc
- nu stiu sa fi vrut ceva si sa nu fi gasit in Nisipuri, am mai zis, singurul articol de care se plangeau niste romani in magazine erau tigarile, ca nu gaseau anumite sortimente. Noi nu fumam si deci nu ne interesa articolul

O sa va placa la Arabela, mie una mi-a placut foarte mult. Sunt curioasa cand revii cu ce impresii te intorci. Am mai pus intrebarea asa ca ti-o adresez tie dinainte: sa imi spui daca simti ceva "reticente" din parea personalului prin prisma nationalitatii tale, am auzit ca au o atitudine contra romanilor... Pacat, cine stie ce au facut anul trecut vreunii de s-a ajuns sa spuna patronul ca nu mai vrea romani in hotel cum am auzit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

eu am fost la madara,detalii la capitolul anterior .Da ,e cam departe de plaja pentru un copil de 2 ani dar traversati hotelul mimoza de peste drum(treceti prin hotel) si ajungeti mai repede. Eu cred ca sunt mai mult de 350 m .Conditiile de acolo insa merita deplin ,eu am fost foarte multumita .Vedeti ca au la restaurant scaune speciale pentru hranit copiii mici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

pardon,capitolul 9 pag.18,acolo am postat impresii despre Madara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

La Gladiola Star a stat cineva?

Ioana si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput