Rahova sau apropiere (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara fetelor,

Am fost in seara asta cu Tudor la Dr.Spataru sa vorbim de operatie. Sambata ne ducem la Budimex ca are garda acolo si ii face foaie de internare, ii recolteaza sange pentru analize si ii face si o radiografie pulmonara ca sa se asigure ca nu are limfangioame si intern. Dupa asta, luni dimineata ne prezentam la operatie. Uffffff, am niste emotii si o inima grea. El e un dragut si tare ne-a incurajat si ne-a spus ca pentru pici nu o sa fie asa greu. Dar totusi....
Stiti ceva de Budimex? Cum e pe acolo? Nici nu stiu ce tarife se practica. Ma pun pe cautat pe internet poate gasesc ceva info.

O seara buna tuturor

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata, va astept la si la povesti.
Alina, pot doar sa spun ca eu sunt f. multumita de Budimex, acolo l-am operat pe Dani de apendicita, sunt dr. foarte buni. Legat de tarife, cred ca fiecare da cat are. Eu una asa am facut. Oricum, multi si multa sanatate, va tin pumnii sa fie bine repede Tudorelul.
Monica, spune-mi si mie cum faci dulceata la masina de paine, ca-s tare curioasa, masina de paine am, deci nu ar fi o problema prea mare.
Vio, cum merge scoala?
Azi ma doare capul, ieri am avut o zi plina la servici (oricum fiecare zi e "plina" ca e santier in scoala - se schimba usi, calorifere, gresie, faianta etc. si e un zgomot si un praf), apoi dupa masa am mers cu Dani la dr., ca mi s-a plans o data ca-l doare urechea stanga, apoi nu l-a mai durut dar avea momente cand nu auzea cu ea... si imi zice dr. ca are o otita (care tot recidiveaza), mi-a dat tratament si mi-a zis ca e posibil sa aiba polipi. Amigdalele sunt cam urate... daca ar fi dupa mine le-as scoate si acum, ca il tot chinuie cand te astepti mai putin. In fine, mergem peste 10 zile la control.
cu drag la toate fetele, va doresc o zi minunata si wk placut!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rnico spune:

ceau!

stam si noi in rahova (misca petre)si ne gandim ca poate dupa ce incep serviciu si trece toamna si iarna cu racelile lor, mergem si noi la cresa.
stiti cumva crese prin zona? (margeanului, petre inspirescu)
mersi

PS ma duc sa citesc din urma, ca poate ati mai discutat subiectul


bb alesia 23oct2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

fetelor stiti cumva un notariat prin zona?
tb sa fac declaratia la notariat ca am voie sa trec cu copilul in alta tara si am fost la cel de la teius dar sunt in concediu pana pa 1 sept!

vicky,scoala merge,deocamdata facem teorie,dam teste....
pana la final mai e...

we frumos va doresc,



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
vio, cum mergi de la piata spre Sebastian era un notariat pe partea dreapta...parca dupa libraria de la p ispirescu....
vicky pe Dani, multa sanatate...si ai mei daca nu m-au zapacit in raceli si otite nici ruxi nu a avut o noapte prea linistita si iar zicea ca o doare in gura zau eu demisionez
Alinutza mititelul si tin pumnii...sigur o sa fie totul bine, multa sanatate si aveti grija de voi
rnico bine ai venit...Mirela l-a avut pe pitic la cresa pana acum...poate intra ea si-ti spune mai multe...
Eu am dus-o pe ruxi azi program normal...sper sa fie bine
pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Buna seara,

Nico bine ai venit. Eu nu stiu nici o cresa prin zona. Doar gradinite mai stiu cateva si asta doar asa...ca trec pe langa ele cand ies la plimbare cu Tudor. Bafta multa sa gasesti ce iti doresti.
Vio este un notariat si pe 13 Septembrie. Este intre intersectia cu Petre Ispirescu si Prosper, dar mai aproape de P.Ispirescu. Este chiar pe partea stanga cum te duci spre Prosper, la parterul unui bloc.
Vicky multumim frumos. In dr. am incredere ca e bun si cat o sa stam noi acolo, adica maxim 24 de ore ne descurcam noi cu asistentele si cine o mai fi. De tarife cred ca o sa vorbesc deschis cu dr. maine. Daca nu o sa vrea sa imi zica si pentru el,macar pentru restul. Ca noi habar n-avem ce si cum cu spitalele. Sotul meu nu a fost internat niciodata iar eu doar cand am nascut. Deci...suntem vraiste. si multa sanatate lui Dani.
Monica Ruxi, poate e doar o alarma falsa durerea "din gura" (ce dulce a fost in exprimare!)

Noapte buna si un weekend frumos va doresc

Pup fetele si copilutii

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

multumim Alinutza
din pacate are nas curgator si infundat, deci cred ca iar a "furat-o" zau daca am vazut asa sensibilosi de copilashi

monica

Prajituri si papa bun
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Offff, Monica, fir-ar sa fie!
Ai incercat un tratament pentru cresterea imunitatii? Si aici ma gandesc la medicina alternativa, in special homeopatia si medicina naturista. Poate ii mai ajuta pe sensibilosii tai

Alina, mamica de Tudor (05.08.2007)

Un pici pe nume Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata...
multumesc pt informatii...incercam intai la notariatul de langa noi,asta spre sebastian,daca nu mergem spre prosper...
Alina,din ce spui tu despre limfo-nu stiu-cum,ma gandesc ca si Mihnea o avea chestia asta pe spate...
acum ma gandesc ca si la mine o fi...ca si eu am o umflatura de ceva ani,in dreptul maxilarului inferior...pe partea stanga
eu am fost la stomatolog gandind ca o fi vreun abces,ceva...da' nu era...
are consistenta moale,se deplaseaza...vad ca nu a mai avansat...nu stiu ce o fi,cred ca o sa intreb cand mai ajung la medicul de familie...
dar daca o fi limfo....cum sa ma operez la fata?!
din ce am citit nu sunt maligne

bafta la operatie...in spital nu e o fericire,dar daca nu ai incotro n-ai ce face...noroc ca stati putin....
am fost si eu cu Mihnea cand avea 6 lui,e adevarat ca nu in bucuresti,in provincie si am zis ca nu mai vrea in veci...doamne-fereste! a fost groaznic,mai ales ca tu ca mama(sau insotitor cine o fi) nu ai unde sa pui capul jos ca sunt patuturi de copii...a tb sa dorm pe scaun..daca nu voiam in picioare....
da' nu mai zic ca nu vreau sa te descurajez,in bucuresti o fi altfel,nu ca in provincie unde sunt conditii de evul mediu

monica,cum mai e Rxi?
vicky si Dani e bolnavior?

va pup


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata..
Nico, o cresa este pe str. Leresti, langa scoala 126. Acolo a avut si Mirela baietelul. Aproape de Teius. Si cred ca e singura cresa din zona.
Vio, spor la scoala in continuare.
Monica, daca tie iti vine sa demisionezi, mie imi vine sa fug in lumea larga.
Alina, eu una stiu ca i-am dat copilului meu sensibilos tratamente naturiste, pt. cresterea imunitatii. E drept, nu a mai racit din 2 in 2 sapt. ci o data/luna. Asa e el, seamana cu mine, ca si eu i-am dat mamei batai de cap cand eram mica. As prefera sa-i scot amigdalele, la el asta e punctul slab. Dar nu e dupa cum vreau eu, ci de ce zic dr..
In alta ordine de idei, fi-miu al mare iar a plecat in wk la mare (fericitul), pe Dani l-am trimis la tara sa mai respire aer curat (in wk asta doar) si sa mai uite de dr. si probleme, iar eu cu al meu sot ne pregatim sa facem un pic curat, iar dupa-masa mergem la ziua unei nepotele, a implinit 2 ani.
Acum ma pregatesc sa dau o fuga pana la piata sa-i cumpar un cadou. si o zi minunata.


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput